Fototest – Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE

W moich rękach przewinęło się już dosyć dużo telefon i niektóre są ciekawsze, a na niektóre nie warto nawet spoglądać. Samsung ma w swojej ofercie dużo ciekawych telefonów, ale zawsze jest jakieś ale. Wersje FE, czyli Fan Edition miała być według producenta kompletna i idealna, czy tak jest i mogę to potwierdzić w tytułowym modelu? Przekonacie się o tym poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung wyposażył ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 12 Mpx f/1.8
  • 8 Mpx f/2.4 — teleobiektyw
  • 12 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na dosyć wysokim poziomie i na ten temat nie mogę nic złego powiedzieć. Jeżeli chcecie zobaczyć zdjęcia w wyższej rozdzielczości, to polecam galerię zdjęć podlinkowaną na końcu recenzji. W Galaxy S21 FE nie mogło zabraknąć automatycznego trybu HDR oraz sztucznej inteligencji. Oba tryby pomagają nam w wykonywaniu zdjęć i co ważne, to rozpiętość tonalna jest na wysokim poziomie, a kolory są takie, jak powinny być. Nawet jak to jest przy Samsungach, to zdjęcia mają odrobinę podbitą dynamikę i wygląda to naprawdę imponująco w niektórych momentach.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy S21 FE

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy S21 FE

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę wychodzą jeszcze lepiej niż przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Automatyczny HDR daje radę i dzięki temu rozpiętość tonalna jest świetna. Sztuczna inteligencja widać, że podbija trochę kolory, ale jest to na tyle subtelne i razem z odpowiednią dynamiką tworzą jedną spójną całość. Tym telefonem spokojnie wykonacie ładne zdjęcia nie tylko na wakacjach, ale również i na co dzień. Polecam także tym telefonem robić zdjęcia szerokim kątem i teleobiektywem.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy S21 FE

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy S21 FE

4. Zdjęcia makro

Samsung nie wyposażył tego telefonu w dedykowany aparat makro i jest to jedna z lepszych wiadomości, ponieważ nie mamy tutaj aparatu, z którego nigdy nie będziemy korzystać. Głównym aparatem wykonamy na tyle ładne zdjęcia, że będziemy mogli się nimi chwalić naszym znajomym lub na mediach społecznościowych. Głębia ostrości ładnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj trybu portretowego, który działa naprawdę dobrze i możemy nim wykonać ładne zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy S21 FE

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane tym telefonem nie wychodzą najgorzej, a nawet mogę powiedzieć, że jest całkiem nieźle. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wychodzą wystarczająco jasne, szczegółowość i jakość jest na wysokim poziomie, a autofocus działa tak, jak powinien. Co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są za bardzo poszarpane, więc producent postarał się nad tym. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia wychodzą odrobinę gorzej niż przy naturalnym świetle, a to wszystko przez balans bieli, który momentami nie działa tak, jak powinien. Przynajmniej jakość i szczegółowość zdjęć jest na dosyć wysokim poziomie, a autofocus działa sprawnie i szybko.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy S21 FE

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy S21 FE

6. Przednia kamerka

Jak to już bywa w Samsungach, to przednie aparaty są szerokokątne i mają opcje wykonywania zdjęć wąsko i szeroko. W opcji szerokiej zdjęcia wychodzą najkorzystniej, nie tylko w średnich warunkach oświetleniowych, ale także i w dobrze oświetlonym miejscu. W trybie wąskim zdjęcia wychodzą równie dobrze, ale najlepiej przy bardzo dobrym świetle — inaczej te zdjęcia wydają się być sztucznie wyostrzone. Mimo wszystko, osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy S21 FE

Przednia kamerka - Samsung Galaxy S21 FE

7. Zdjęcia nocne

Samsung bardzo dobrze radzi sobie w złych warunkach oświetleniowych i muszę przyznać, że nawet tańsza wersja telefonu z serii Galaxy radzi sobie naprawdę bardzo dobrze w trybie automatycznym. Oczywiście, jeżeli chcemy jaśniejsze zdjęcia, to wystarczy uruchomić tryb nocny lub tryb profesjonalny, ale nie zawsze mamy na to czas. Więc z reguły robimy zdjęcie w trybie automatycznym i zdjęcia będą wtedy w miarę jasne i spokojnie będzie można je wstawiać na media społecznościowe lub pokazywać znajomym. W tym przypadku balans bieli działa tak jak powinien, więc na to nie mogę narzekać — nawet w trybie nocnym.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy S21 FE

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy S21 FE

8. Próbka nagrania

Samsung Galaxy S21 FE ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, jednak tylko w rozdzielczości Full HD mamy możliwość uruchomienia dodatkowego trybu stabilizacji obrazu — duża stabilność. Co do samych nagrań, to mogę powiedzieć, że nie wypadają one źle, ale polecam mieć uruchomioną stabilizację obrazu, aby jednak to nagranie było płynniejsze i czasami lepiej nagrywać nawet z włączoną stabilizacją duża stabilność — chociaż nie działa aż tak super, jak po prostu sama włączona stabilizacja i tak naprawdę wybór włączenia stabilizacji będzie zależny od warunków oświetleniowych. Nie ma tutaj jakiś fajerwerk, ale jest przynajmniej przyzwoicie.

Podsumowując

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE nie jest jakoś super drogi, chociaż też nie jest tani — no w końcu to Samsung. Jednak czy warto się interesować tym modelem? Przyznać muszę, że bardzo dobrze mi się z niego korzystało i jego aparaty naprawdę dają radę, spokojnie będziemy można tym telefonem wykonać zdjęcia na wyjeździe, czy na co dzień i będziemy zadowoleni z tych zdjęć. Momentami również zdjęcia mają super dynamikę i dzięki temu może się niektórym wydawać, że robimy zdjęcia flagowym telefonem, a tak naprawdę robimy zdjęcia telefonem Galaxy S21 FE. Jeżeli zastanawiacie się nad Samsungiem, a nie chcecie wydawać pieniędzy na flagowce, to polecam Wam ten model.

Zdjęcia wykonane Samsung Galaxy S21 FE -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?