Fototest – Samsung Galaxy S21 5G

Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 5G to najnowszy przedstawiciel Samsunga z serii Galaxy S. Na początku powiem, że nie podobał mi się ten telefon i nie byłem pozytywnie do niego nastawiony. Jednak wszystko się zmieniło, kiedy to otrzymałem telefon do ręki. Aparaty w tym modelu naprawdę poszły do przodu, a właściwie to oprogramowanie poszło do przodu. Jak sprawdził się u mnie ten model? Czy jest to model pozbawiony wad? Przekonacie się tego poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy S21

Samsung wyposażył ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 12 Mpx f/1.8
  • 64 Mpx f/2.0 — teleobiektyw
  • 12 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
 • Przód:
  • 10 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej wypadają naprawdę dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i optymalizator scen, który o dziwo w tym Samsungu nie psuje nam kolorów i całokształtu naszych zdjęć. W końcu można być z nich w 100% zadowolony, bo nawet przy takim oświetleniu kontrast nie jest zbyt duży i automatyczny HDR świetnie sobie z tym radzi. Nawet reszta aparatów w takim oświetleniu sobie radzi — chociaż widać czasami różnice kolorystyczne między aparatami.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy S21

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy S21

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody można wykonać również świetne zdjęcie, które będzie podobać się nie tylko nam, ale także innym. Automatyczny HDR radzi sobie tak, jak trzeba i nie można na to narzekać. Jedynie co to czasami kolory są odrobinę za mocne, ale to wina trybu AI — wystarczy go wtedy wyłączyć i wszystko jest w porządku. Chociaż i tak zdarza się to znacznie mniej niż w poprzednich urządzeniach Samsunga. Spokojnie można ten telefon zabrać ze sobą w podróż i wykonać super zdjęcia, które będą naszymi pamiątkami. Oczywiście z teleobiektywu i szerokiego kąta wykonamy podobnie super zdjęcia w takim oświetleniu.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy S21

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy S21

4. Zdjęcia makro

Samsung nie wyposażył tego modelu w dedykowany aparat makro. Jednak aparatem głównym i teleobiektywem możemy wykonać bardzo ładne tego typu zdjęcia. Najlepiej jak będziemy je wykonywać głównym aparatem, ponieważ on ma bardzo jasną przesłonę i wykonamy super zdjęcia nawet w trochę gorszych warunkach oświetleniowych. Głębia ostrości jest bardzo ładna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Oczywiście mamy też tutaj tryb portretowy, który spisuje się tak, jak trzeba i można nim wykonać naprawdę bardzo ładne portrety lub artystyczne zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy S21

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy S21

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to przyznać muszę, że nie jest źle. Zdjęcia w naturalnym oświetleniu wypadają tak, jak trzeba. Kolory są odpowiednie, szczegółowość też, a autofocus działa sprawnie. Co jest najważniejsze, to krawędzie nie są poszarpane i rozmazane, więc nad tym Samsung się postarał i można go za to pochwalić. Przy sztucznym oświetleniu również jest poprawnie, kolory są odpowiednie, a szczegółowość jest taka, jaka powinna być. Nawet kontrast nie jest większy i jest to kolejny krok do przodu dla Samsunga.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy S21

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy S21

6. Przednia kamerka

Jak to bywa u tego producenta, to w przedniej kamerce mamy tryb wąski i szeroki. W końcu też mamy naprawione to, że w trybie wąskim zdjęcia nie wypadają słabiej niż w trybie szerokim. W średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają naprawdę nieźle i można spokojnie tym telefonem wykonać ładne zdjęcia typu selfie. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają jeszcze lepiej, więc jest to idealny telefon do selfie.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy S21

Przednia kamerka - Samsung Galaxy S21

7. Zdjęcia nocne

W Samsungach już od dłuższego czasu nie musimy bać się o ciemne zdjęcia w nocy. W tym przypadku również o nic nie musimy się bać, a nawet jest o wiele lepiej niż w poprzednich wersjach. W trybie automatycznym wykonamy już na tyle jasne zdjęcia, które spokojnie możemy wstawić na nasze media społecznościowe. Co też jest ważne, to w trybie automatycznym kontrast nawet w nocy nie jest już taki duży, jak był wcześniej. W trybie nocnym wykonamy tylko odrobinę jaśniejsze zdjęcia, ponieważ tryb automatyczny radzi sobie już na tyle świetnie — tryb nocny przydaje się, jak już chcemy zrobić zdjęcia gwiazd. Chociaż też zawsze można też użyć trybu profesjonalnego, ale z niego skorzystają osoby, które potrafią obsługiwać się parametrami.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy S21

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy S21

8. Próbka nagrania

Samsung Galaxy S21 5G ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Oczywiście w rozdzielczości Full HD i 4K mamy możliwość uruchomienia cyfrowej stabilizacji obrazu (EIS), ale także w rozdzielczości Full HD mamy dodatkową opcję duża stabilność. Co do samych filmów, to przyznać muszę, że nie wyglądają one źle, ale tylko wtedy kiedy włączymy dodatkową stabilizację (EIS), ponieważ optyczna stabilizacja sobie nie radzi najlepiej i obraz odrobinę pływa. Jednak da się tym telefonem nagrać ładne filmy z naszej codzienności.

Podsumowując

Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 5G to nie jest tanie urządzenie. Warto więc jednak się za nim rozglądać i zastanawiać nad zakupem? Przyznam się Wam, że mi przypadł ten Samsung do gustu i jest to jeden z niewielu Samsungów, które mógłbym mieć i go każdemu polecić. W końcu naprawiono wiele błędów, nie wszystkie, ale te główne tak. Więc mogę polecić w końcu tego Samsunga i na pewno będziecie z niego zadowoleni.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy S21 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?