Fototest – Samsung Galaxy S9 Plus

Samsung Galaxy S9 Plus

Już tak dawno nie pamiętam, kiedy miałem u siebie aż tak szybko urządzenie po jego premierze. Dzięki X-KOM (chyba każdy zna i lubi) miałem możliwość testowania najnowsze urządzenie ze stajni Samsunga, oczywiście jest to Samsung Galaxy S9 w wersji z plusem. Mnie osobiście bardzo spodobało się to urządzenie i na 95% będzie to moje przyszłe urządzenie, a dlaczego? Zaraz się przekonacie.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy S9 Plus

Samsung ten model telefonu wyposażył w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tyle obudowy, jeden z nich ma matrycę 12 Mpx z przesłoną f/1.5 (szerokokątny), drugi teleobiektyw ma matrycę również 12 Mpx z przesłoną f/2.4. Oczywiście matryce pracują w technologi Dual-Pixel.

Przednia kamerka ma matrycę 8 Mpx i co ważne z przesłoną f/1.7.

2. Pochmurna pogoda

Samsung Galaxy S9 Plus w pochmurną pogodę bardzo dobrze sobie radzi, chociaż kolory nie są wtedy aż tak intensywne, a są odrobinę przygaszone. Jednak nie jest to na minus, ale też nie na plus. Co również jest ważne to jakość i szczegółowość jest super i o żadne niedociągnięcia nie trzeba się bać. Oczywiście, jeżeli wykonamy zdjęcia w trybie profesjonalnym, będą wyglądać znacznie lepiej.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy S9 Plus

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy S9 Plus

3. Słoneczna pogoda

Co można powiedzieć do zdjęć w słoneczną pogodę. Można powiedzieć tyle: Wychodzą fenomenalnie. No ale jak mogło być inaczej, kiedy kupujemy tak drogi sprzęt. Najważniejsze jest, to, że kolory są odpowiednie jak na flagowe urządzenie producenta. Cienie są super lekkie (to przez automatyczny tryb HDR). Chyba o szczegółowości i jakości nie trzeba wspominać, ponieważ jest SUPER! Zakochałem się w tym urządzeniu, chociaż mimo jego kilku wad.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy S9 Plus

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy S9 Plus

4. Zdjęcia makro

Co do zdjęć makro to nie jest zawsze różowo, czasami bywa tak, że główny aparat nie potrafi wyostrzyć z bliska, może to nie być wada dla większości osób, ale jednak jak dla mnie to mogło być lepiej. Chyba wiecie, jakie to jest uczucie, kiedy nie wie się, czy zdjęcie jest poprawnie ostre. Na telefonie spoko wszystko wygląda, a jak już się patrzy na komputer, to już jest wielkie załamanie. Dodam również, że Samsung zaimplementował tutaj mechaniczną przesłonę (już to kiedyś było), można korzystać ze światła f/1.5 (uwielbiam) i wykonywać naprawdę jasne zdjęcia nie tylko makro (druga przesłona f/2.4). Oczywiście, kiedy wykonujemy zdjęcie z tak jasną przesłoną, nasze tło jest przepięknie rozmazane. Również informuje, że zmiana przesłony jest tylko możliwa w trybie profesjonalnym.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy S9 Plus

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy S9 Plus

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Telefonem Galaxy S9 Plus uda nam się wykonać całkiem przyzwoite zdjęcia w pomieszczeniu i to jak dla mnie jest bardzo ważne, ponieważ tak jak to wiele razy powtarzam i mogę dalej powtarzać, płacimy za ten telefon dosyć sporą kwotę i nie może sobie producent pozwalać na jakieś niedociągnięcia (oczywiście co innego jest w praktyce). Szumy i ziarno w ogóle nie występują, a zdjęcia są bardzo szczegółowe, nawet w sztucznym oświetleniu.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy S9 Plus

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy S9 Plus

6. Przednia kamerka

Czy przednia kamerka w tym telefonie daje sobie radę? Daje radę, ale niestety nie udało mnie się wyostrzyć na kwiatku, no za to udało się na ścianie. Widać bowiem jednak, że jakość jak na przednią kamerkę jest bardzo dobra, i prawie w ogóle nie widać ani szumów i ziarna, a kolory są nawet odpowiednie. Oczywiście faktem jest, że jeżeli wykonamy zdjęcia w większym słońcu, to zdjęcie będzie wyglądać jeszcze lepiej, niż jest teraz.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy S9 Plus

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonywane Samsungiem Galaxy S9 Plus są super! Nawet w trybie automatycznym, chociaż muszę Wam powiedzieć, że w trybie automatycznym zdjęcia mają większy kontrast niż przy trybie profesjonalnym. Nie zmienia to faktu, że jeżeli sami pobawimy się trybem profesjonalnym, to zdjęcia wyjdą jeszcze lepsze. Warto pamiętać jeszcze, że przy wybieraniu wszystkich parametrów możemy wybrać, z jakiej przesłony chcemy korzystać.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy S9 Plus

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy S9 Plus

8. Przykładowe wideo

Samsung Galaxy S9 Plus potrafi nagrywać w rozdzielczości 4K wraz z optyczną stabilizacją obrazu. Tak, dobrze przeczytaliście, Galaxy S9 Plus umożliwia nam na nagrywanie w tej rozdzielczości razem z OIS. Co do obrazu nagranego przez ten telefon nie ukrywając, jest super, a sama optyczna stabilizacja obrazu działa bardzo dobrze co widać. Oczywiście, kiedy byśmy nagrywali w rozdzielczości Full HD z elektroniczną stabilizacją obrazu to wtedy filmy będą wyglądać jeszcze lepiej, no ale przy gorszej rozdzielczości.

Podsumowując

Samsung Galaxy S9 Plus

Samsung Galaxy S9 Plus to super urządzenie (oczywiście z wadami), które kosztuje jak na ten moment dużo, jak dla mnie za dużo. Jednak w większości jest za co płacić, ale gdyby kosztowało to urządzenie odrobinę mniej, to chętnie bym się na niego skusił, ponieważ to właśnie tym telefonem wykonywało mnie się super zdjęcia i nie wątpię, abym Wam również się nie podobały. Dla tego z czystym sercem mogę go Wam polecić i na pewno nie będziecie tego żałowali.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy S9+ -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?