Porównanie – Huawei Mate 10 Pro vs Samsung Galaxy S9 Plus

Huawei Mate 10 Pro vs Samsung Galaxy S9 Plus

Zakupujecie telefon i nie wiecie, czy wybrać telefon Huawei Mate 10 Pro lub Samsunga Galaxy S9 Plus? Niestety nie powiem Wam, które urządzenie macie kupować i które w 100% będzie lepsze. Jedno, jak i drugie urządzenie ma swoje zalety i wady. Sami musicie dobrać, które z urządzeń bardziej do Was pasuje i któremu producentowi bardziej ufacie. Nie chcąc, muszę przyznać, że Samsung swoim nowym Galaxy S9 Plus zrobił na mnie dobre wrażenie i niechcący (kiedyś) wymarzony Mate 10 Pro poszedł w kąt. Co z tego, że jest tańszy i może czasami robi lepsze zdjęcia (tylko czasami), jak i tak, lepiej korzystało mnie się z Samsunga. Korzystam już prawie 3 lata z telefonu Huawei i już mnie się znudziło.

Dobra, nie po to tu przyszliście czytać o moich wywodach. Kończąc, tak jak wspomniałem — wybór należy tylko do Was, a ja mogę tylko pomóc.

Żeby tradycją stało się zadość, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowań obu urządzeń.


Specyfikacja

Huawei Mate 10 Pro vs Samsung Galaxy S9 Plus

Huawei model Mate 10 Pro wyposażył w 3 aparaty. Dwa aparaty znajdują się na tylnej obudowie i mają matryce takie jak: Monochromatyczna (20 Mpx) z przesłoną f/1.6 i RGB (12 Mpx) z przesłoną f/1.6. Ostatni aparat to przednia kamerka z matrycą 8 Mpx i przesłoną f/2.0.

Samsung swój model Galaxy S9 Plus również wyposażył w 3 aparaty. Tutaj tak samo dwa aparaty znajdują się na tylnej obudowie, jednak różnica jest tutaj taka, że jeden aparat ma obiektyw szerokokątny z matrycą 12 Mpx i przesłoną f/1.5-f/2.4, a drugi (poniżej) obiektyw jest teleobiektywem z matrycą 12 Mpx i przesłoną f/2.4. Przednia kamerka (czyli ostatni z aparatów) ma matrycę 8 Mpx i przesłonę f/1.7.

Zdjęcia

Nie oczekujcie teraz ode mnie, że powiem Wam: Kupujcie tylko Galaxy S9 Plus i koniec. Nie! Wręcz przeciwnie, możecie kupować jedno, jak i drugie urządzenie. Wszystko jest dla ludzi. Oczywiście są gusta i guściki, z nimi się nie dyskutuje. Chciałbym Wam tylko określić drogę, w czym lepszy jest Galaxy S9 Plus, a w czym Mate 10 Pro. Jedno, jak i drugie urządzenie wymiata (nie wspominam o P20 Pro, bo go nie miałem), przesiadając się z dnia na dzień z Mate 10 Pro na Galaxy S9 Plus nie zwróciłem dużej różnicy w wykonywanych zdjęciach. Jest tylko minimalna różnica przy działaniu autofokusu, a to dlatego, że Mate 10 Pro ma laserowy autofokus, a Galaxy go nie posiada. Różnice są zauważalne np. przy wykonywaniu zdjęcia makro, w innych przypadkach jest to prawie niezauważalne.

Chwila to w końcu, który jest szybszy? Oba urządzenia mają dość szybki autofokus i również tak samo się myli. Jeżeli obiekt będzie za mały, to czasami lepiej złapie go Samsung, a niekiedy Huawei. Takie przypadki można wymienić i wymieniać, ale po co? Wystarczy powiedzieć tylko tyle, że mogą być różnice przez oświetlenie, wielkość fotografowanego obiektu itd.

Chociaż i tak muszę powiedzieć, że Samsung ma lepiej wykonaną aplikacje aparatu, ponieważ działają w niej gesty, jak i HDR działa w trybie automatycznym. No niestety w Mate 10 Pro (jak i innych starszych Huaweiach), aby mieć HDR trzeba uruchomić osobny tryb. Głupio, prawda? Nie zawsze się pamięta o przełączeniu na inny tryb, a zazwyczaj zawsze chce się wykonać szybko zdjęcie i żeby było one super, a nie żeby miało prześwietlone lub niedoświetlone miejsca.

Tak samo jest z drugim aparatem. Ile osób korzysta z obiektywu monochromatycznego? Ok, znam osoby, które z niego korzystają, ale również znam takie, które od zakupu z niego nie korzystały. Niby poprawia to szczegółowość zdjęć, ale nic więcej. Lepszy jednak jest teleobiektyw, który pomoże nam przy np. zdjęciach makro. Nie chcę tutaj mówić, że Mate 10 Pro jest ble. Jednak pamiętajcie, co wybieracie i czy będziecie wykorzystywać wszystkie funkcje urządzenia. Jeżeli nie, to czemu by nie kupić jeszcze tańszego urządzenia, który również będzie dobrze dział, a będzie miał mniej takich bajerów? Jest to temat morze, dlatego nalegam, abyście pomyśleli przed zakupem Waszego następnego urządzenia.

BEFORE — Samsung Galaxy S9 Plus

AFTER — Huawei Mate 10 Pro

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

Nagrywanie

Huawei Mate 10 Pro i Samsung Galaxy S9 Plus potrafią nagrywać w rozdzielczości 4K, ale specjalnie dla Was, aby pokazać, jak działają elektroniczne stabilizacje obrazu w obu urządzeniach, nagrywałem film w rozdzielczości Full HD. Również tutaj trzeba pamiętać, że Galaxy S9 Plus ma wbudowaną optyczną stabilizację obrazu, która działa również przy nagrywaniu w wyższej rozdzielczości, a Mate 10 Pro niestety OIS nie posiada. Samo nagranie z obu urządzeń jest poprawne, chociaż widać jak obraz w Mate 10 Pro skacze i źle się na niego patrzy (nawet w tej rozdzielczości). No i warto również zaznaczyć, że niekiedy na Galaxy mamy lepsze kolory, a na Mate 10 Pro są one wyprane. Niestety tutaj trzeba przyznać, że Mate 10 Pro nie jest stworzony do filmowania, a tylko i wyłącznie do fotografowania. Dla lubiących filmować lepszym rozwiązaniem będzie tutaj Galaxy S9 Plus.

Podsumowując

Huawei Mate 10 Pro vs Samsung Galaxy S9 Plus

Który wybrać: Huawei Mate 10 Pro czy Samsung Galaxy S9 Plus? Wybór należy tylko do Ciebie, ponieważ jak widać jedno i drugie urządzenie ma plusy i minusy (dobra, przy nagrywaniu ma tylko Galaxy plusy). Chociaż i tak można powiedzieć, że więcej stoi za Galaxy, jednak nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś wybrał jednak Mate 10 Pro, ponieważ to również dobre urządzenie i przede wszystkim, jest ono tańsze od Samsunga (o wiele więcej). Dla siebie wybrałbym Galaxy S9 Plus, ale moje zdanie już znacie i wiecie dlaczego. Jedno i drugie urządzenie mogę z czystym sercem polecić i nie będziecie narzekali. Dobra będziecie narzekać na brak gotówki, ale to tylko przez chwilę.

Zdjęcia wykonane Huaweiem Mate 10 Pro i Samsungiem Galaxy S9+ -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?