Fototest – Sony Xperia L2

Sony Xperia L2

Pamiętacie recenzję Sony Xperia L1? Nie byłem zadowolony z aparatów w tym telefonie, ale czy sprawa zmieniła się w następnej wersji urządzenia z serii L? Można niektóre sprawy zaliczyć na plus, a niektóre na minus. Jednak względem wersji Xperii L1 jest o wiele lepiej, serio. Pamiętam działanie aplikacji aparatu w tamtym modelu i w porównaniu z L2 jest o niebo lepiej, tak samo z działaniem trybu automatycznego. Chociaż nie są to najlepsze aparaty w telefonie, jakie są na rynku. Zaraz się przekonacie dlaczego.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do rozpakowania Sony Xperia L2.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Sony Xperia L2

Sony ten model telefony wyposażyło w dwa aparaty. Jeden z nich znajduje się na tylnej obudowie z matrycą 13 Mpx i przesłoną f/2.0.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx i przesłoną f/2.4. Dużo? Mało? Musicie sami zadecydować.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dobrze, chociaż nie są może oszałamiające ze względu na jakość. Chociaż trzeba przyznać, że cienie na zdjęciach są znikome i to jest duży plus dla głównego aparatu w tym telefonie. Co do kolorów, to mogło być lepiej. Są one odrobinę przygaszone i nie dla wszystkich będzie to duży plus, a szczególnie dla osób, które chcą iść w mobilną fotografię. Sony Xperia L2 radzi sobie w taką pogodę, może nie najlepiej, ale na pewno lepiej niż niektóre urządzenia z tej półki cenowej.

Pochmurna pogoda - Sony Xperia L2

Pochmurna pogoda - Sony Xperia L2

3. Słoneczna pogoda

Słoneczna pogoda w obiektywie Sony Xperia L2 wychodzi prawie idealnie, gdyby nie jakość zdjęć i nie za dobre odwzorowanie kolorów. Reszta jest nawet w porządku, chodzi mi głównie o szczegółowość zdjęć. Oczywiście tak jak wspomniałem to główny aparat w tym telefonie o wiele lepiej radzi sobie w różnych warunkach oświetleniowych i tak też jest tutaj. Gdyby Sony pokusiło się poprawić trochę wersje aplikacji aparatu dla tego modelu, to byłoby o wiele lepiej. Co do cieni, to występują one na zdjęciach, ale na szczęście nie są duże i mocne.

Słoneczna pogoda - Sony Xperia L2

Słoneczna pogoda - Sony Xperia L2

4. Zdjęcia makro

Niektórym zdjęcia makro wykonane tym telefonem mogą przypaść do gustu, niektórym już mniej. Co trzeba przyznać, to szczegółowość jest nawet dobra, tak samo można powiedzieć o kolorach. Niestety jednak co do jakości jest trochę gorzej i na większych ekranach widać bowiem ziarno. Oczywiście dla stylu retro będzie to jak znalazł, ale nie każdy taki styl preferuje. Jak wiecie, ja takiego nie preferuje więc ogólnie zdjęcia tym telefonem nie za bardzo przypadły mi do gustu.

Zdjęcia makro - Sony Xperia L2

Zdjęcia makro - Sony Xperia L2

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jak aparat w tym telefonie radzi sobie w pomieszczeniu? Muszę przyznać, że nawet dobrze. Chociaż kolory nie są aż tak dobre i tak bardzo dobrze odwzorowane. Do szczegółowości i do cieni na zdjęciach nie mam się co przyczepić, ponieważ jest dobrze jak na to urządzenie i idzie to na plus Sony. Chociaż znowu ta jakość zdjęć nie jest powalająca, niestety przez to Sony Xperia L2 w moich oczach traci, a mogło być naprawdę dobrze. Nie pomyślałbym nigdy, że przy takiej matrycy może być aż tak źle.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Sony Xperia L2

Zdjęcia w pomieszczeniu - Sony Xperia L2

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym telefonie umożliwia nam na zdjęcia w trybie standardowym i w szerokokątnym. Zdjęcie z jednego trybu, jak i drugiego są przeciętne jak na tę półkę cenową. Sama jakość zdjęć nie jest zachwycająca, a szczegółowość jest w miarę dobra. Chociaż trzeba pochwalić, w przednim aparacie balans bieli, ponieważ radzi sobie znacznie lepiej niż np. dotychczas testowane przeze mnie urządzenia Huawei. Chociaż warto zwrócić uwagę, że super zdjęć nie wykonacie tym aparatem.

Przednia kamerka - Sony Xperia L2

Przednia kamerka - Sony Xperia L2

7. Zdjęcia nocne

Czy zdjęcia wykonywane w nocy tym urządzeniem są dobre? Niestety w trybie automatycznym, jak i manualnym zdjęcia nie są najlepsze. Chociaż nawet już przy późnym zachodzie słońca są nawet ok. W tym sensie, że da się zobaczyć na zdjęciach, co ich autor chciał nam pokazać. Chociaż i tak warto zaznaczyć, że na zdjęciach znajdują się szumy i ziarno i przed nimi w nocy nie uciekniemy. Muszę również przyznać, że nie spodziewałem się niczego większego przy tej cenie urządzenia.

Zdjęcia nocne - Sony Xperia L2

Zdjęcia nocne - Sony Xperia L2

8. Przykładowe wideo

Sony Xperia L2 potrafi nagrywać w rozdzielczości Full HD, niestety Sony przy tej rozdzielczości nie dało nam stabilizacji obrazu i ubolewam nad tym. Co do samego nagrania, to nie wygląda to najlepiej. Niekiedy część kadru jest przepalona, a niektóre obiekty są strasznie ciemne. Sony przy tym urządzeniu nie za bardzo się postarało, a szkoda. Tak samo jest z ostrością, urządzenie ma problem i trzeba mu w tym pomóc.

Podsumowując

Sony Xperia L2

Sony Xperia L2 to dobre urządzenie, ale patrząc na to, co potrafią jego aparaty, to jest trochę za wysoka cena. Oczywiście są telefony w podobnej cenie, co robią gorsze jakości zdjęcia, ale też są takie urządzenia, które radzą sobie o 100 razy lepiej. Jednak czy mógłbym polecić to urządzenie osobom, które zaczynają swoją przygodę z mobilną fotografią? Niestety nie za bardzo, jakość zdjęć nie jest oszałamiająca, a też czasami występują problemy z wyostrzeniem obrazu. No i najważniejsze, to nagrywane filmy tym telefonem nie urywają czterech liter. Dlatego też nie wybrałbym tego urządzenia dla siebie, mimo że działa ono bardzo dobrze.

Zdjęcia wykonane Sony Xperia L2 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?