Fototest – Xiaomi Mi 10T Lite

Xiaomi Mi 10T Lite

Szukacie fajnego telefonu 5G za ok. 1200 zł? Może dobrym rozwiązaniem będzie Xiaomi Mi 10T Lite? Jednak czy aparaty w tym telefonie sprawdzają się i można być z nich zadowolony? Przekonacie się tego z tej recenzji. Na początku mogę powiedzieć, że trochę mnie ten telefon zaskoczył, jednak nie wszystko jest takie super, jakbyśmy tego chcieli.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Xiaomi Mi 10T Lite

Xiaomi wyposażyło ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.9
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.5

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody nie wychodzą źle. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na naprawdę bardzo dobrym poziomie. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję. Przy automatycznym HDR nie mogę narzekać, ponieważ przy takich warunkach oświetleniowych nawet sobie radzi i nie ma źle. Sztuczna inteligencja jak to w Xiaomi, momentami zbyt mocno nasyca kolory. Owszem jest znacznie lepiej niż w poprzednich modelach tego producenta, jednak w dalszym ciągu w niektórych sytuacjach kolory są strasznie mocne i nie każdy będzie z tego zadowolony. Mamy w tym modelu także szeroki kąt i może nie jest to najlepszy szeroki kąt, to czasami da się nim zrobić ładne zdjęcie.

Pochmurna pogoda - Xiaomi Mi 10T Lite

Pochmurna pogoda - Xiaomi Mi 10T Lite

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wyglądają równie dobrze co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na naprawdę wysokim poziomie i nie można na to narzekać. Automatyczny HDR przy takim oświetleniu działa naprawdę w porządku. Jedynie, na co można czasami narzekać, to na tryb AI, który momentami zbyt mocno nasyca kolory i zdjęcia wyglądają wtedy sztucznie. Nie każdemu może podobać się taki efekt, więc polecam od razu mieć wyłączoną sztuczną inteligencję, aby to właśnie nasze zdjęcia były w 100% naturalne. Jednak to, co muszę przyznać, to spokojnie można zabrać ten telefon ze sobą w podróż i wykonać świetne zdjęcia.

Słoneczna pogoda - Xiaomi Mi 10T Lite

Słoneczna pogoda - Xiaomi Mi 10T Lite

4. Zdjęcia makro

Xiaomi wyposażyło ten telefon w dedykowany aparat makro, jednak w dalszym ciągu te aparaty nie są zbyt dobre, bo to jedynie 2 Mpx. Głównym aparatem wykonamy dosyć ładne tego typu zdjęcia. Głębia ostrości wygląda bardzo dobrze i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Przynajmniej szczegółowość i kolory przy tego typu zdjęciach są bardzo dobre. Oczywiście jak nie będziemy wykonywać zdjęć dedykowanym aparatem do makro. Dodatkowo w tym telefonie posiadamy tryb portretowy, który spisuje się całkiem nieźle i możemy wykonać ładne zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Xiaomi Mi 10T Lite

Zdjęcia makro - Xiaomi Mi 10T Lite

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to nie można na nie narzekać. W obu warunkach oświetleniowych jest całkiem nieźle. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają bardzo dobrze, szczegółowość jest poprawna, a na autofocus i kolory nie można narzekać. Co jest i tak najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są prawie poszarpane i Xiaomi przynajmniej nad tym aspektem się postarało. Przy sztucznym oświetleniu również jest dobrze, szczegółowość jest poprawna, autofocus działa tak, jak należy, a kolory są poprawne.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Mi 10T Lite

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Mi 10T Lite

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym telefonie sprawdza się dosyć dobrze. Zdjęcia przy średnich warunkach oświetleniowych wychodzą poprawnie, a czasami nawet można rzec, że dosyć dobrze. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych będzie znacznie lepiej. Jednak i tak najważniejsze jest to, że w tych średnich warunkach oświetleniowych możemy wykonać ładne zdjęcie. Przynajmniej osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone, nie tylko przy bardzo dobrych warunkach oświetleniowych.

Zdjęcia makro - Xiaomi Mi 10T Lite

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane tym telefonem nie są złe. W trybie automatycznym zdjęcia są już naprawdę bardzo jasne, ale jeżeli tylko chcemy jeszcze jaśniejsze zdjęcia, to wystarczy uruchomić tryb nocny. Oczywiście mamy też w tym telefonie tryb profesjonalny, ale jeżeli tylko nie potrafimy się nim obsługiwać, to lepiej z niego nie korzystać. Tryb automatyczny i nocny w zupełności wystarczy i nie ma się o co bać. Zdjęcia będą na tyle jasne, że można je wrzucać na swoje media społecznościowe i chwalić się nimi swoim znajomym, gdzie to się było.

Zdjęcia nocne - Xiaomi Mi 10T Lite

Zdjęcia nocne - Xiaomi Mi 10T Lite

8. Próbka nagrania

Xiaomi Mi 10T Lite ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Jednak tylko w rozdzielczości Full HD mamy możliwość uruchomienia cyfrowej stabilizacji obrazu. Szkoda, że podczas nagrywania nie możemy przełączać się między głównym aparatem a szerokokątnym, ponieważ znacznie ułatwiłoby to nagrywanie filmów. Jeżeli chodzi o same filmy, to nie mogę uznać ich za złe, ponieważ ich jakość jest całkiem niezła, jedynie co może rzucić się nam w oczy to mocniejszy kontrast. Polecam też od razu uruchamiać stabilizację obrazu, ponieważ filmy wtedy są o wiele lepsze.

Podsumowując

Xiaomi Mi 10T Lite

Xiaomi Mi 10T Lite to nie jest drogi telefon, jednak czy warto się nim interesować? Przyznaje, że nie jest to zły telefon jak za te pieniądze i może się nadać do zdjęć z wycieczek lub naszej codzienności. Oczywiście nie wiadomo, jakie to super będą te zdjęcia, ale w zupełności jak za te pieniądze to wystarcza, tak samo filmy. Jeżeli szukacie tańszego telefonu z 5G i dosyć dobrymi aparatami, to możecie wybrać właśnie ten telefon.

Zdjęcia wykonane Xiaomi Mi 10T Lite -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?