Fototest – Xiaomi Redmi Note 8

Xiaomi Redmi Note 8

Na testy trafił do mnie Xiaomi Redmi Note 8. Nie jest to, może najnowsze urządzenie, ale jest to idealny sprzęt do wyboru u operatora przy np. przedłużaniu umowy. Jednak jak sprawdziły się u mnie aparaty w telefonie? Przekonacie się o tym poniżej.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Xiaomi Redmi Note 8

Xiaomi wyposażyło ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.75
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 13 Mpx f/2.0

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo ładnie i poprawnie. Jakość i szczegółowość zdjęć stoi na wysokim poziomie i trudno coś złego na ten temat powiedzieć. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję. Jedynie co zauważyłem w tym modelu, to jest błąd z automatycznym HDR — przy każdym wejściu do aparatu musimy ustawić automatyczny HDR, bo tak to jest on wyłączany. Przy sztucznej inteligencji przynajmniej kolory nie są mocne, a są poprawne i to jest ogromna zaleta tego modelu. Zdjęcia z szerokiego kąta w takim oświetleniu również nie są tragiczne i można to uznać za zaletę.

Pochmurna pogoda - Xiaomi Redmi Note 8

Pochmurna pogoda - Xiaomi Redmi Note 8

3. Słoneczna pogoda

Przy słonecznej pogodzie zdjęcia wypadają równie dobrze co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie — o dziwo, patrząc na jego cenę. Automatyczny HDR nie radzi sobie aż tak dobrze przy takim oświetleniu, ale przynajmniej rozpiętość tonalna jest w miarę na poprawnym poziomie. Kolory również są ładne i poprawnie odwzorowane — tryb AI nie przesadza z kolorami i jest naprawdę w porządku. Redmi Note 8 może być naprawdę świetnym kompanem do zdjęć podczas podróży — patrząc oczywiście na to, ile on kosztuje.

Słoneczna pogoda - Xiaomi Redmi Note 8

Słoneczna pogoda - Xiaomi Redmi Note 8

4. Zdjęcia makro

Jak radzi sobie ten telefon przy zdjęciach makro? Przyznać trzeba, że głównym aparatem możemy wykonać ładne tego typu zdjęcia. Oczywiście mamy tutaj dedykowany aparat makro, jednak jakość zdjęć, która z niej wychodzi, nie jest zadowalająca. Więc polecam używać głównego aparatu. Głębia ostrości wypada naprawdę bardzo dobrze i ładnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Jedynie to, co mogłem zauważyć, to czasami był problem z wyostrzeniem, ponieważ telefon nie radzi sobie z małymi przedmiotami/obiektami.

Zdjęcia makro - Xiaomi Redmi Note 8

Zdjęcia makro - Xiaomi Redmi Note 8

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to przyznać muszę, że nie jest źle. Jakość i szczegółowość zdjęć przy naturalnym oświetleniu jest naprawdę bardzo dobra. Autofocus działa tak, jak trzeba, a kolory są poprawne. Co jest również ważne, to krawędzie są tylko lekko poszarpane i rozmazane, więc za to można pochwalić ten telefon. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia wychodzą również dobrze co przy naturalnym oświetleniu i na to narzekać nie można — jedynie wtedy bywają małe problemy z autofocusem i trzeba mu czasami pomóc.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Redmi Note 8

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Redmi Note 8

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu należy do przeciętnych. No jednak trzeba pamiętać cały czas o tym, że Redmi Note 8 to telefon za ok. 600 zł. Więc nie oczekujmy od niego zbyt wiele. Przy średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia wychodzą średnio, ale za to kolory są w miarę poprawne. W lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają tak, jak trzeba, przynajmniej nie można na to narzekać. Przynajmniej osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, będą zadowolone z nich, ale tylko przy lepszym oświetleniu.

Przednia kamerka - Xiaomi Redmi Note 8

7. Zdjęcia nocne

Ku mojemu zdziwieniu Redmi Note 8 radzi sobie naprawdę dobrze w nocy. Przynajmniej w trybie automatycznym zdjęcia wychodzą naprawdę jasne i można je spokojnie wrzucać na swoje portale społecznościowe. Co ważne, to w trybie nocnym zdjęcia wychodzą równie dobrze co przy gorszych warunkach oświetleniowych. Przynajmniej w tym telefonie nie musimy specjalnie przy gorszych warunkach oświetleniowych wchodzić w tryb profesjonalny, aby zrobić jaśniejsze zdjęcie — wystarczy tryb automatyczny i nocny.

Zdjęcia nocne - Xiaomi Redmi Note 8

Zdjęcia nocne - Xiaomi Redmi Note 8

8. Próbka nagrania

Xiaomi Redmi Note 8 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. W każdej rozdzielczości mamy możliwość włączenia stabilizacji obrazu, ale tylko w rozdzielczości Full HD możemy używać szerokiego kąta. Co do samego filmowania, to wideo nie wychodzi źle. Jedynie polecam mieć uruchomioną stabilizację cały czas, bo nie będzie aż tak trząsł się nam ekran. Przynajmniej można nagrać tym telefonem filmy z naszego codziennego życia, jedynie co może denerwować, to jasność, która momentami, a nawet w większości mocno skacze — tylko przy głównym aparacie.

Podsumowując

Xiaomi Redmi Note 8

Xiaomi Redmi Note 8 to tani telefon, jednak czy warto się nim interesować? Od razu muszę przyznać, że sam telefon przypadł mi do gustu. Nie ciął się i dało się na nim swobodnie pracować. Telefon spisał się u mnie o dziwo dobrze i na aparaty nie mogłem narzekać. Oczywiście były wyjątki z autofocusem i automatycznym HDR, ale to może się zdarzyć w każdym telefonie. Chociaż tego przełączającego się HDRu dalej nie rozumiem, bo jak tak można to zrobić. Nie mniej, mogę polecić ten telefon mało wymagającym osobom.

Zdjęcia wykonane Xiaomi Redmi Note 8 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?