Honor ulepsza system aparatów Falcon

Na prośbę marki Honor przesyłam Wam informację na temat systemu aparatów w nowym Magic6 Pro.

HONOR ulepsza system aparatów Falcon i sztuczną inteligencję w smartfonie HONOR Magic6 Pro

Już 25 lutego na targach MWC w Barcelonie swoją europejską premierę będzie miał najnowszy flagowiec marki HONOR – Magic6 Pro. Urządzenie zostało wyposażone w ulepszony system aparatów Falcon wspierany przez sztuczną inteligencję, który doskonale sprawdza się przy fotografii mobilnej. Aby pokazać pełnie jego możliwości, firma nawiązała współpracę z francuską szablistką i dwukrotną medalistką olimpijską Cécilią Berder.

Marka HONOR we współpracy z szablistką Cécilią Berder oraz brytyjskim fotografem Tysonem przygotowała krótki film nakręcony smartfonem HONOR Magic6 Pro. Nagranie przedstawia szybkie momenty pojedynku szablistek, pokazując niesamowite możliwości systemu aparatów Falcon wspieranego przez sztuczną inteligencję. Mimo że końcówka szabli jest uznawana za jeden z najszybciej poruszających się obiektów w sporcie, aparat nowego flagowca jest w stanie oddać jej ruch z niezwykłą wyrazistością. Dzięki nowoczesnej technologii dostępnej w HONOR Magic6 Pro użytkownicy mogą teraz uchwycić najważniejsze, sportowe momenty z wyjątkową precyzją.

https://www.instagram.com/p/C3DOtpmsjA1/

W odpowiedzi na rosnącą popularność fotografii sportowej i coraz większe znaczenie AI producenci smartfonów zaczęli wprowadzać usprawnienia związane z poprawą szybkości robienia zdjęć oraz ich przejrzystością. Marka HONOR zrobiła duży krok w tym kierunku i ulepszyła swój system aparatów Falcon, przez co jest on teraz jeszcze bardziej inteligentny. W porównaniu do swojej poprzedniej wersji, która opierała się o bazę 270 000 zdjęć, które posłużyły do uczenia AI identyfikacji skoków czy biegu, nowy wariant posiada ich aż 8 000 000. Efekty widać we wspomnianej wcześniej szabli, gdzie HONOR Magic6 Pro potrafi automatycznie wychwycić najważniejsze, ulotne momenty.

Uchwyć najlepszy moment

Wielu producentów profesjonalnych aparatów w ostatnich latach ulepszało mechanizm otwierania migawki, wpływający na robienie zdjęć w krótkich odstępach czasowych i redukcję rozmycia ruchu. Szczególnie przydaje się to w fotografii sportowej i przyrodniczej, gdzie uchwycenie szybko zmieniających się momentów ma kluczowe znaczenie. Nowa wersja systemu aparatów Falcon wprowadziła ulepszenie także w tym zakresie. W smartfonie HONOR Magic6 Pro znajdziemy też silnik SMA, który zwiększa szybkość ustawiania ostrości, co zapewnia jeszcze lepsze wrażenia z fotografii sportowej.

Lepsze odwzorowanie kolorów

Po raz pierwszy w branży HONOR wprowadza również niestandardowy HDR o bardzo dużym zakresie dynamiki. Dzięki 1/1.3-calowemu czujnikowi seria Magic6 oferuje poprawę zakresu dynamicznego aż o 800%. Przekłada się to na dokładne odwzorowanie kolorów i jasności, zwłaszcza podczas fotografowania obiektów pod światło. Marka przedstawiła również przełomową funkcję High Dynamic Range Imaging Enhancement z samodzielnie opracowanym algorytmem automatycznej ekspozycji. Funkcja ta umożliwia płynne przejścia między różnymi ustawieniami HDR, dostosowując się do nagłych zmian warunków oświetleniowych.

HONOR przesuwa granice innowacji w fotografii mobilnej i dąży do zapewnienia użytkownikom najlepszych wrażeń podczas robienia zdjęć. Wierzymy, że kolejnym wielkim trendem będzie fotografia sportowa, a nasze postępy w tym temacie oparte o sztuczną inteligencję stanowią znaczący krok naprzód i dają użytkownikom dostęp do profesjonalnego aparatu w zasięgu ręki” – powiedział dr. Weilong Hou, ekspert techniczny ds. obrazu w HONOR Device Co, Ltd.

Ulepszony system aparatów Falcon pojawi się w najnowszym flagowcu HONOR Magic6 Pro. Model ten zadebiutuje w Europie już 25 lutego na targach MWC w Barcelonie. Marka HONOR zaprasza do śledzenia premiery poprzez transmisję na żywo: https://www.hihonor.com/pl/events/honor-mwc/

Co o tym sądzicie?