Recenzja – Motorola Edge 30 Pro

Motorola Edge 30 Pro

Na testy trafił do mnie telefon Motorola Edge 30 Pro. Jak sprawdził się u mnie ten telefon i czy warto go kupić? Przekonacie się o tym poniżej. Na początku powiedzieć muszę, że Motorola mocno mnie zaskoczyła i widać od tego telefonu bardzo duży progres w aparatach — bo telefony same w sobie już były super i jest jeszcze lepiej.

Film jest w trakcie przygotowania.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Edge 30 Pro

Motorola wyposażyła ten telefon w cztery aparaty:

  • Tył:
    • 50 Mpx f/1.8
    • 50 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
    • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
  • Przód:
    • 60 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurną pogodę wypadają bardzo dobrze. Jakość zdjęć i szczegółowość jest na bardzo wysokim poziomie i nic na ten temat złego powiedzieć nie można. Automatyczny HDR sprawdza się bardzo dobrze, a sztuczna inteligencja nie przesadza z kolorami. Zdjęcia wyglądają naturalnie i to jest najważniejsze. Co też również jest ważne, to szerokim kątem też wykonamy super zdjęcia, a to też m.in. dlatego, że Motorola postanowiła wyposażyć ten aparat w też wysokiej jakości matrycę. Więc nie musimy się bać, że w takich warunkach oświetleniowych zrobimy słabe zdjęcia.

Pochmurna pogoda - Motorola Edge 30 Pro

Pochmurna pogoda - Motorola Edge 30 Pro

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają jeszcze lepiej. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Co ważne, to kolory są bardzo dobrze odwzorowane, więc nie można na to narzekać. Automatyczny HDR sprawdza się świetnie i rozpiętość tonalna jest rewelacyjna. Tryb AI nie psuje nam zdjęć i jest to również bardzo dobra strona producenta. Zdjęcia wychodzą świetnie z głównego aparatu i szerokokątnego nie tylko w podróży, ale także i w dniu codziennym.

Słoneczna pogoda - Motorola Edge 30 Pro

Słoneczna pogoda - Motorola Edge 30 Pro

4. Zdjęcia makro

Motorola nie wyposażyła tego modelu w dedykowany aparat makro i to na całe szczęście. Znajdziemy w tym modelu tryb makro, który działa za pomocą aparatu szerokokątnego. Jednak co warto zaznaczyć, że i tak najlepsze zdjęcia wychodzą z głównego obiektywu — dlaczego? Otóż głębia ostrości jest wtedy rewelacyjna i super oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia — oczywiście jak chcemy podejść bliżej do fotografowanego obiektu, to zalecany jest tryb makro. Zdjęcia z niego również wypadają bardzo dobrze, ponieważ mamy tutaj jednak aparat 50 Mpx. Nie może też w tym modelu zabraknąć trybu portretowego, który spisuje się świetnie i spokojnie Edge 30 Pro możemy zrobić ładne zdjęcie z artystycznie rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Motorola Edge 30 Pro

Zdjęcia makro - Motorola Edge 30 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniu to nie jest źle. W naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie, autofocus działa tak, jak powinien, a kolory są poprawne. To, co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są poszarpane, więc można za to pochwalić Motorolę. W sztucznym oświetleniu zdjęcia wypadają również bardzo dobrze, a co ważne, to kolory są poprawne i autofocus działa szybko i sprawnie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Edge 30 Pro

6. Przednia kamerka

Jeżeli chodzi o przednią kamerkę, to nie mogę źle powiedzieć o niej. Aparat według specyfikacji powinien być lepszy od głównego tylnego aparatu i czy jest? Oczywiście, że tak. Zdjęcia w średnich warunkach oświetleniowych wypadają bardzo dobrze. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają jeszcze lepiej, ponieważ są szczegółowe i ostre. Edge 30 Pro to nie tylko fajny telefon do zdjęć, ale także do zdjęć typu selfie.

Przednia kamerka - Motorola Edge 30 Pro

7. Zdjęcia nocne

Jak Motorola Edge 30 Pro radzi sobie w nocy? Lepiej, ale na pewno nie jest to poziom telefonów od innych producentów. Najważniejsze i tak, że teraz w trybie automatycznym zdjęcia wychodzą dosyć jasne i spokojnie można je wstawiać na media społecznościowe. Tryb nocny działa odrobinę lepiej i jeżeli chcemy jaśniejsze i bardziej wyraźne zdjęcia, to lepiej użyć właśnie tego trybu. W trybie profesjonalnym zrobimy jeszcze jaśniejsze i lepsze zdjęcia, ale tak jak zawsze powtarzam, trzeba umieć się posługiwać wszystkimi parametrami, aby np. nie przesadzić.

Zdjęcia nocne - Motorola Edge 30 Pro

Zdjęcia nocne - Motorola Edge 30 Pro

8. Próbka nagrania

Motorola Edge 30 Pro ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 8K. Co trzeba już od razu zaznaczyć, że najwyższa rozdzielczość to aktualnie tak naprawdę tylko ciekawostka, bo większość naszych urządzeń nie potrafi odtwarzać takiej rozdzielczości i nie wykorzystamy całego potencjału. Tak samo w najwyższej rozdzielczości nie mamy cyfrowej stabilizacji obrazu, więc głównie polecam nagrywać w rozdzielczości Full HD lub 4K. Co do samych filmów, to nie wyglądają one źle, jednak polecam mieć zawsze uruchomioną stabilizację — obraz wtedy aż tak nie drga i nie trzęsie się jak galaretka. Cieszy mnie fakt, że podczas nagrywania można zmieniać aparaty i czasami brakuje mi tego u innych producentów.

Podsumowując

Motorola Edge 30 Pro

Motorola Edge 30 Pro nie jest jakimś tanim telefonem, więc czy warto interesować się tym telefonem? Tak naprawdę mogę powiedzieć, że tak i to, jak najbardziej. Podczas testów byłem bardzo zadowolony z tego telefonu i mogę go polecić każdemu, a szczególnie osobom, które lubią robić dużo zdjęć i też między czasie nagrywać filmy. Na pewno telefon Wam się spodoba, bo ma wiele też innych ciekawych funkcji, które usprawniają nie tylko pracę, ale i dzień.

Zdjęcia wykonane Motorola Edge 30 Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?