Porównanie – Samsung Galaxy A6 vs Galaxy A6+

Samsung Galaxy A6 vs Galaxy A6+

Zastanawialiście się może nad wyborem Galaxy A6 i Galaxy A6+ od Samsunga? Bo niestety nie zawsze coś droższego albo z plusem w nazwie musi być lepsze. Tak jak jest właśnie w tym przypadku. Mimo że Galaxy A6+ ma dwa aparaty, to co z tego, jak czasami przedni lub główny aparat radzi sobie gorzej od aparatu w urządzeniu bez plusa. Jednak to i tak zależy od Waszego gustu i od tego, do czego będziecie konkretnie potrzebować telefonu i jego aparatów. Pamiętajcie, że więcej aparatów nie jest zawsze dobre, bo aktualnie nie liczą się tylko parametry, a jeszcze oprogramowanie aparatu. Ja tylko jeszcze wspomnę, że nie powiem Wam od razu, które urządzenie jest lepsze do poszczególnych osób, ponieważ nie znam Waszych gustów. Sami musicie zadecydować.

Zanim jednak przejdziecie dalej, to serdecznie Was zapraszam na obejrzenie rozpakowania obu urządzeń.

Specyfikacja

Samsung Galaxy A6 vs Galaxy A6+

Samsung Galaxy A6 został wyposażony w dwa aparaty. Jeden z nich znajduje się na tylnej obudowie i posiada matrycę 16 Mpx z przesłoną f/1.7. Przednia kamerka również posiada matrycę 16 Mpx wraz z przesłoną f/1.9.

Samsung Galaxy A6+ w porównaniu do Galaxy A6 dostał trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 16 Mpx wraz z przesłoną f/1.7. Dodatkowy aparat na tyle do efektu bokeh posiada matrycę 5 Mpx wraz z przesłoną f/1.9. Przednia kamerka ma aparat z matrycą 24 Mpx i przesłoną f/1.9.

Zdjęcia

Pomiędzy głównymi aparatami w Galaxy A6 i A6+ dużej różnicy nie ma, bo tak naprawdę to są takie same aparaty, jednak odrobinę różni się tutaj oprogramowanie. Dlaczego? Bo nie można zapomnieć, że w urządzeniu z plusem posiadamy dodatkowy aparat, co z tym idzie tryb live focus do rozmywania tła, który działa w miarę dobrze jak na urządzenie za takie pieniądze. Jednak i tak wspomnieć trzeba, że w obu przypadkach nie mamy automatycznego HDR, a jest nim osoby tryb, który działa bardzo dobrze.

Inne różnice i tak istnieją, ponieważ taki Galaxy A6+ ma szybszy autofocus, ale niestety nie przekłada się to zbytnio na nagrywanie filmów (przekonacie się później). Dodatkowo muszę wspomnieć, że w niektórych momentach główny aparat w Galaxy A6 radzi sobie lepiej nie tylko z kolorami, ale i też ze szczegółowością. Nawet przednia kamerka w A6 lepiej radzi sobie z odwzorowaniem kolorów niż w A6+.

Więcej do powiedzenia nie mam, ponieważ naprawdę różnic wielu nie ma, bo to wszystko zależy już od oświetlenia.

BEFORE — Samsung Galaxy A6

AFTER — Samsung Galaxy A6+

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

Nagrywanie

Samsung Galaxy A6 i Galaxy A6+ mają możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Niestety producent nawet w tej rozdzielczości nie obdarował nas elektroniczną stabilizacją obrazu, co przekłada się na trzęsące się nagranie. Co do samego wideo, to nie ukrywam, że lepszej jakości i szczegółowości film można nagrać Galaxy A6. Chociaż i tak trzeba wspomnieć, że oba modele mają czasami problem z balansem bieli, jednak to Galaxy A6+ o wiele gorzej sobie z tym radzi. Tak samo można powiedzieć o Galaxy A6, który zbytnio nie radzi sobie z wyciąganiem cieni i są one momentami aż za mocne. Pamiętać jednak trzeba, że mocniejsze kolory można uzyskać poprzez aparat w telefonie Galaxy A6.

Podsumowując

Samsung Galaxy A6 vs Galaxy A6+

Samsung Galaxy A6 i Galaxy A6+ to telefony, które są nawet warte uwagi w swojej cenie. Jednak trzeba przyznać, że jeżeli nie macie parcia na dwa aparaty i tryb live focus, to wersja bez plusa w zupełności Wam wystarczy. Oczywiście mówię tylko o samych aparatach, sprzętowo już sami musicie zadecydować, co konkretnie oczekujecie od telefonu. Jeżeli rzeczywiście nie macie takiego nacisku na trochę większe i mocniejsze urządzenie, to śmiało mogę Wam polecić Galaxy A6. Jeżeli zaś oczekujecie od Waszego telefonu trochę więcej, to możecie wypróbować Galaxy A6+. Jednak pamiętajcie o różnicach w fotografowaniu, bo to jest bardzo ważny aspekt.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy A6 i Galaxy A6+ -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?