Ready for od Motoroli

Już od dłuższego czasu mogę korzystać z telefonu Motorola Moto G100, ale dzisiaj nie będę Wam opowiadał, jak to się ten telefon spisuje po tym dłuższym okresie. Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić platformę ready for od Motoroli. Znajduje się ona właśnie w tym modelu i już od razu mogę Wam powiedzieć, że jest to bardzo przemyślane. Oczywiście już u niektórych producentów znajduje się taka platforma, jednak u nich to tylko tryb pulpitu, a w Motoroli mamy znacznie więcej opcji. Jak dzięki temu pracowało mi się na tym telefonie? Rewelacyjnie, ponieważ nie musiałem uruchamiać komputera, aby sobie zagrać, poprowadzić spotkanie, czy nawet napisać artykuł.

ready for – uwolnij moc Moto G100

Motorola wyciąga rękę do osób, które pracują zdalnie i często gdzieś wyjeżdżają. Zabieranie ze sobą komputera (i to jeszcze zależy, jaki mamy) nie należy do najłatwiejszych. Mimo iż mamy teraz wiele komputerów, które są ultracienkie i ultralekkie, to nie zawsze jednak mamy na nie miejsce — nie zawsze np. zabieramy ze sobą większy bagaż lub plecak/torbę. Mając Moto G100, zabieramy ze sobą tylko kabel USB-C – HDMI lub USB-C – USB-C i mamy ze sobą cały przenośny komputer, ponieważ możemy się podpiąć do telewizora lub monitora. Oczywiście będziemy potrzebować myszki i klawiatury, a czasami nawet i tylko klawiatury, ale to można już spokojnie spakować ze sobą do bagażu, bo można już kupić takie małe zestawy lub nawet klawiatury podróżnicze, które można składać jak książkę. Więc co lepiej brać, o wiele większego laptopa, czy klawiaturę składaną, bo telefon można używać jako touchpada.

Jednak nie przydaje się to tylko przy wyjazdach, ponieważ możemy z tego rozwiązania korzystać w domu. Pracujemy w domu, musimy szybko wyjechać na miasto, to podczas edycji zdjęć lub dokumentów na telefonie będziemy mieć z tym problemów, bo to nie tylko zostaje w tle, ale także pracując na dokumentach Google mamy wszystko synchronizowane i automatycznie zapisywane, więc nie musimy się martwić, że nie mamy zapisanego dokumentu.

Praca to też nie wszystko. Czasami przydaje się chwila relaksu, więc możemy uruchomić sobie różne portale streamingowe na naszym telefonie i wyświetlać na dużym ekranie poprzez platformę ready for. Więc nawet kiedy nie mamy nowoczesnego telewizora z np. Android TV, to taka Motorola Moto G100 rozwiązuje nasze zmartwienia. Do relaksu możemy także zaliczyć rozmowę wideo z naszymi znajomymi lub rodziną, bo nie tylko w pracy musimy odbywać wideorozmowy. Idealnie sprawdza się do wideorozmów ready for, ponieważ możemy też uruchomić śledzenie twarzy i dzięki aparatowi szerokokątnemu oprogramowanie śledzi naszą twarz i podczas takiej wideorozmowy mamy efekt śledzącej kamery i nawet rozszerzenia się, kiedy to do naszego kadru wejdzie więcej osób.

Oglądanie filmów/seriali i rozmowy wideo to nie jedyna rozrywka z platformą ready for. Z platformą od Motoroli możemy też z łatwością grać w przeróżne gry na dużym ekranie z naszego telefonu. Podłączając sobie nie tylko czy to klawiaturę i myszkę, ale także i pada, możemy zagrać w przeróżne gry. Możemy tak sobie też zagrać z naszymi znajomymi na większym ekranie, niż tylko na ekranie naszego telefonu — fajnie, że gry możemy odpalić nie tylko w trybie pulpitu, to możemy odpalić gry w trybie gry.

Możliwość wybrania trybu: pulpit zdalny, telewizja, gry i wideo czat to naprawdę super opcją, ponieważ mamy to wszystko na dużym ekranie i nie trzeba bawić się z trybem pulpitu jak u innych producentów, tylko możemy włączyć aplikację i nic nas nie będzie rozpraszać. Jedna też z ciekawszych opcji w ready for, to śledzący nas aparat, dzięki czemu zawsze jesteśmy w centrum kadru i nie musimy się o nic martwić.

Żeby nie było, to te 4 tryby w platformie ready for to nie wszystko, ponieważ też możemy wyświetlać ekran naszego telefonu na dużym ekranie. Jest to bardzo przydatne, kiedy chcemy puścić zdjęcia np. na telewizorze i nie chcemy się bawić z trybem pulpitu, a także nie chcemy zrzucać zdjęć na komputer i podłączać komputera do telewizora. Wykonujemy zdjęcia na telefonie, to i możemy je pokazać z telefonu na dużym ekranie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie i ułatwiło mi to kilka razy życie.

Uważam, że platforma ready for jest bardzo przemyślana i pozwala nam znacznie więcej wyciągnąć z naszego telefonu niż normalnie. Oczywiście pomaga nie tylko przy pracy, ale także przy odpoczynku i rozrywce. Mam ogromną nadzieję, że Motorola będzie dalej rozwijać ten projekt, bo jest to świetna alternatywa dla laptopa.

Co myślicie o ready for?