Recenzja – Acer Swift 3

Acer Swift 3

Ostatnio na testy dotarł do mnie Acer Swift 3, jest to najnowszy model od tego producenta. Co ważne, to urządzenie stworzone jest idealnie do pracy w podróży – tak o nim mówi producent, ale czy rzeczywiście tak się on u mnie sprawdził, że mogę potwierdzić słowa producenta? Przekonacie się tego z tej recenzji.

Na wstępie powiem, że sprzęt dotarł do mnie w trochę innej konfiguracji niż zawsze, ponieważ miałem laptopa z proporcjami 3:2. Wcześniej również zdarzało mi się mieć laptopa z takimi proporcjami ekranu, jednak nie rzucało się to tak bardzo w oczy, jak przy tym modelu. Nawet kiedy mamy zamkniętego laptopa, to widać, jak bardzo jest on kwadratowy. Może się tak nam wydawać, ponieważ ramki wokół ekranu są naprawdę cienkie, ale więcej o tym będziecie mogli przeczytać poniżej.

  1. Mobilność urządzenia
  2. Rozmiar
  3. Ekran
  4. Klawiatura

1. Mobilność urządzenia

Acer Swift 3 jest 13,5-calowym laptopem, jednak możemy w ofercie Acera spotkać jeszcze 14-calową wersję z proporcjami ekranu 16:9 – więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki temu, że laptop nie jest też duży, to idealnie pasuje do naszego plecaka lub torby. Acer również jest cienki, chociaż na rynku można spotkać jeszcze cieńsze laptopy, jednak ten laptop wyróżnia się tym, że ma kartę graficzną, a nie zintegrowaną jak większość mobilnych laptopów. Małe ramki i naprawdę duży touchpad robią robotę przy tym modelu i dzięki temu przyjemnie się na nim pracuje.

Swift 3 waży ok. 1,19 kg. Jest to naprawdę stosunkowo mało i dzięki temu nie odczujemy tego laptopa na naszych plecach czy ramieniu. Z łatwością będziemy mogli go przenosić, a momentami zapomnimy nawet, że go wzięliśmy – raz mi się tak zdarzyło, że przez dłuższą chwilę zastanawiałem się, czy go na pewno zabrałem. Producent deklaruje w tym laptopie 16 godzin na jednym ładowaniu, jak jednak jest w rzeczywistości podczas pracy? U mnie, przy moich codziennych czynnościach na laptopie udało się wyciągnąć 12/13 godzin na jednym ładowaniu. Jest to naprawdę dużo, patrząc na to, że wiele laptopów, które są stworzone do mobilnej pracy, nie wytrzymują tyle.

Acer Swift 3

2. Rozmiar

Wymiary tego komputera wynoszą: 302,5 mm x 233,9 mm x 15,95 mm. Jak widać, nie jest to duży komputer i dzięki temu z łatwością możemy zabierać go w podróż, czy też do miasta. W domu oczywiście też się sprawdzi i nie trzeba się o to bać. Ten rozmiar idealnie sprawdza się do pociągu lub nawet kawiarni w centrum miasta.

Mimo też jego wielkości, to mamy tutaj bardzo dużą ilość portów, począwszy od USB typu A, po typ C, a nawet HDMI. Jest to naprawdę dużo jak na mobilny laptop i można dzięki temu nie przejmować się zbędnymi przejściówkami, o których na pewno nie raz zapomnimy.

Acer Swift 3

3. Ekran

Ekran w tym laptopie mimo tego, że ma tylko 13,5 cala, to wydaje się naprawdę duży. Wszystko jest za sprawą wąskich ramek wokół ekranu, chociaż dolna ramka jest o wiele grubsza, ponieważ znajduje się tam logo producenta. Typ wyświetlacza w tym modelu to IPS, ale Acer nie zostawia nas na lodzie i dodaje nam dwie technologie: Acer Color Intelligence oraz ExaColor – dzięki nim mamy lepszy kontrast kolorów i widać to już na samym początku. Przy obróbce zdjęć, a nawet filmów nie mogłem narzekać na ten ekran i wszystko było takie, jak oczekiwałem. Powiedzieć mogę, że biały jest biały, a czarny jest czarny. Warto też pamiętać, że jest to ekran o proporcjach 3:2, więc też trochę inaczej pracuje się na takim ekranie.

Acer Swift 3

4. Klawiatura

Na klawiaturę w tym laptopie nie mogłem narzekać. Wszystkie teksty pisało mi się dobrze, nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Jednak od razu muszę powiedzieć, że czuć przy korzystaniu z tego, że jest to tańsza konstrukcja. Mimo wszystko sprawdza się bardzo dobrze, a nawet mamy podświetlenie, które spisuje się idealnie po zmroku. Szczególnie teraz, jak mamy szaro za oknem, a słońce zachodzi już coraz wcześniej. Wtedy idealnie nadaje się podświetlanie klawiatury, jak chcemy popracować na komputerze do późniejszych godzin lub porobić na nim coś innego.

Co ważne, to pod klawiaturą znajduje się czytnik linii papilarnych. Bardzo mnie zdziwiło, że w takim sprzęcie posiadamy taki czytnik, bo jednak to zawsze było w droższych urządzeniach. Widać, że producent idzie w stronę bezpiecznego korzystania z komputera/laptopa i możemy dzięki temu w łatwy sposób dostać się na swoje konto i nie musimy wpisywać haseł przy wszystkich. Skaner działa bardzo szybko i precyzyjnie, podczas testów nie mogłem na niego narzekać.

Acer Swift 3

Podsumowując

Acer Swift 3 to dla mnie nawet miłe zaskoczenie. Co ważne, to można znaleźć w ciekawych cenach przeróżne wersje tego modelu. Swift 3 spisał się u mnie dosyć dobrze. Pracowało mi się na nim tak, że nie mogłem na niego narzekać. Nawet podczas odpoczynku sprawdzał się dobrze, chociaż głośniki w tym modelu nie są za rewelacyjne i dźwięk jest strasznie wysoki i nie znajdziemy tutaj żadnego głębszego dźwięku. Mimo wszystko polecam ten laptop, bo jest rzeczywiście na tyle mobilny i sprawdza się w większości sytuacji, że na pewno będziecie z niego zadowoleni.

Acer Swift 3

A co Ty sądzisz o tym komputerze?