Recenzja – Adata EG700G & XPG Gammix S70 Blade

Adata EG700G & XPG Gammix S70 Blade

Na testy dotarła do mnie kieszeń Adata EG700G wraz z dyskiem XPG Gammix S70 Blade. Jak sprawdziła się u mnie ta kieszeń i dysk? Czy byłem z nich zadowolony przez cały okres testów? Tego przekonacie się poniżej.

Na samym początku powiedzieć muszę, że sama kieszeń na dysk M.2 mnie zaskoczyła, a szczególnie przez to, że ma ona LEDy RGB i jest to nie tylko ładne, ale także estetyczne, jak podpinamy tę kieszeń do komputera lub do konsoli. Kieszeń też sama w sobie jest bardzo mała i też można spokojnie z niej korzystać, nie używając żadnych śrubokrętów — jest to świetna opcja, szczególnie jak chcemy wymieniać sobie w niej wymieniać na różne dyski.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Adata EG700G został wyposażony w port USB-C, ale w zestawie otrzymujemy nie tylko kabel USB-C-USB-C, ale także USB-C-USB-A. Jest to technologia USB-C 3.2 Gen 2, czyli dzięki temu nasze osiągi zapisu i odczytu powinny być bardzo wysokie. Według producenta zapis/odczyt na dysku SSD powinna osiągać ok. 1000 MB/s. Jest to naprawdę sporo, oczywiście mi się nie udało osiągnąć takich wyników, ale mimo braku screena, musicie mi uwierzyć, że udało mi się osiągnąć ok. 500/600 MB/s zapis i odczyt. Oczywiście to też wszystko zależy od Waszego komputera i czy też macie nowsze USB-C, czy będziecie używać USB-A. Dodatkowo dysk, który mogłem u siebie przetestować, miał wielkość 2 TB, czyli jest to naprawdę świetna wielkość jak na dysk SSD, nie tylko do pracy, ale także do możliwości przechowywania pamiątek lub nawet gier. W końcu jest to kieszeń z RGB, a w dodatku można do niego włożyć bardzo wydajne dyski SSD.

Jedna z ważniejszych rzeczy, jak dla mnie, to fakt, że możemy kieszeń otwierać bez używania narzędzi i wystarczą nam nasze palce. Dzięki temu możemy wymieniać sobie dyski w każdej chwili, bez obawy, że zgubimy małe śrubki z obudowy.

2. Moje wrażenia

Jakie są moje wrażenia dotyczące tej kieszeni i dysku? Tak naprawdę byłem z obu urządzeń bardzo zadowolony. Nie tylko ze względu na prędkości i ilość miejsca na dane, ale także również przez to, że jest to bardzo estetyczny model. Co ważne, to mając w ręce kieszeń Adata, nie czujemy, że jest wykonana z plastiku, a z bardzo dobrych materiałów. Też mamy wrażenie, że jest to bardzo wytrzymały sprzęt i nic mu się nie stanie w trakcie transportu w np. plecaku lub torbie. Miłym dodatkiem są światełka RGB, bo dzięki temu nasz dysk nie jest nudny i wyróżnia się na tle konkurencji. Co również jest ważne, to kiszeń jest dedykowana do przenoszenia gier lub przetrzymywania gier z konsol — jednak to nic nie zmienia, aby normalnie z niego korzystać i przetrzymywać w nim dane z komputera, np. zdjęcia lub filmy. Wszystko też zależy jaki dysk SSD kupicie sobie do wnętrza właśnie tego urządzenia. W moim przypadku dysk XPG Gammix S70 Blade spisał się idealnie i mogę serdecznie go polecić.

Podsumowując

Sama kieszeń nie jest taka droga, już gorzej aktualnie z dyskami. Jednak czy warto inwestować w taki zestaw? Tak naprawdę, jeżeli potrzebujecie jednego dysku, to możecie spojrzeć na inne oferty Adata, jeżeli jednak potrzebujecie wielu dysków, to właśnie taki sprzęt może przypaść Wam do gustu. Szczególnie że można na początek kupić jeden dysk, a potem robić aktualizacje o lepsze, wydajniejsze i większe dyski SSD na M.2. Osobiście mogę polecić Wam ten sprzęt i będziecie z niego zadowoleni.

Co sądzisz o tym dysku?