Recenzja – AOC 24V2Q

AOC 24V2Q

Niedawno testowałem dla Was monitor AOC I2481FXH, który w swojej cenie był naprawdę udanym monitorem. Dzisiaj chciałbym Wam zaprezentować monitor AOC 24V2Q, który nie jest wcale droższy od poprzedniego monitora, ale czy jest lepszy? Lub czy lepiej na nim się pracowało? Zaraz będziecie mogli się przekonać.

Od razu wspomnę, że na #MobilneTajemnice pojawił się nowy film! Dlaczego przy tej recenzji o tym wspominam? Dla osób, które nie interesowały się tym tematem, to właśnie producent AOC jest patronem tego projektu, bo tak naprawdę, gdyby nie on to nie mielibyśmy większego monitora, przy którym moglibyśmy montować filmy. Nie przedłużając, zapraszam do przeczytania recenzji/opinii z użytkowania AOC 24V2Q.

  1. Specyfikacja
  2. Konstrukcja
  3. Rozdzielczość i kolory
  4. Możliwości

1. Specyfikacja

AOC ten monitor wyposażył w posty:

  • HDMI
  • DisplayPort
  • Wyjście słuchawkowe

Nie jest to może najbogatszy zestaw portu, jaki spotkacie na rynku u innych producentów, ale muszę Wam powiedzieć, że też nie jest zbytnio ubogi. Chociaż zabrakło mi tutaj portów takich jak VGA czy DVI dla osób ze starszymi komputerami. Jednak fajnie, że producent zdecydował się dać nam wybór pomiędzy HDMI i DisplayPort.

Przekątna matrycy IPS wynosi 28,8”. Rozdzielczość tej matrycy wynosi 1920 × 1080, czyli Full HD i co najważniejsze, to mamy tutaj odświeżanie do 75Hz. Jak na taki monitor, to jest ogromne zdziwienie, mało monitorów z takim odświeżaniem w tej cenie można znaleźć.

AOC 24V2Q

2. Konstrukcja

Monitor został wykonany z dobrej jakości plastiku, który niestety w dużej mierze zbiera dużej ilości odcisków i rys. Na całe szczęście ramie stopki jest wykonane z metalu i możemy być pewni, że z monitorem nic się nie stanie. Szkoda też, że dół stopki jest wykonana z tego samego plastiku, który strasznie lubi rysy. Dobrze, że monitor jest na tyle stabilny, że nie musimy się bać o to, że coś się z nim stanie. Powiedzieć jeszcze muszę o ramkach, które są naprawdę bardzo, ale to bardzo cienkie. Efekt wizualny jest świetny i nawet muszę powiedzieć, że praca na tym monitorze jest świetna.

AOC 24V2Q

3. Rozdzielczość i kolory

AOC 24V2Q posiada bardzo dobrą matrycę IPS, która w zupełności wystarcza do codziennej pracy na nim. Również rozdzielczość Full HD wystarcza i tak naprawdę nie widziałbym w tym monitorze wyższej rozdzielczości, a w szczególnie za tą cenę, za którą można kupić ten monitor. W sprawie kolorów mogę powiedzieć, że jest dobrze, ale piorunująco nie jest. Czarny jest poprawnie czarny, a biały jest nawet poprawnie biały. Muszę przyznać, że przy codziennej pracy i nawet przy obróbce zdjęć to nie przeszkadzało. Tak naprawdę to byłem z niego zadowolony i każdy przeciętny użytkownik również będzie.

AOC 24V2Q

4. Możliwości

Czy ten monitor posiada jakieś dodatkowe funkcje, o których powinniśmy wiedzieć? Tak naprawdę to nie, bo to jest zwykły monitor do zastosowań biurowych, czy po prostu do użytku domowego. Chociaż i tak trzeba wspomnieć, że ten monitor posiada najważniejsze opcje do zmiany obrazu i jego korekcji. Dlaczego o tym wspominam? Wiele monitorów w tej cenie takiej opcji nie ma i jest to w pewien sposób bolączka. Chociaż z tego, co widziałem, już na rynku mniej się to zdarza, niż jak można było to wcześniej zaobserwować. Nic więcej na temat możliwości tego monitora powiedzieć nie mogę, bo to jest zwykły monitor do podstawowych zastosowań.

AOC 24V2Q

Podsumowując

AOC 24V2Q to dobry i tani monitor, który może się podobać i na pewno wiele osób będzie sobie chwalić pracę przy nim. Mi przy nim pracowało się bardzo dobrze i nie odczuwałem przy nim żadnego dyskomfortu, nawet w sprawie jego wielkości. Nawet w ciągu jednego dnia uda nam się przestawić na ten monitor i nie będziemy potrzebować żadnego innego z większą matrycą. Tak naprawdę, jeżeli nie pracujemy przy np. montowaniu filmów, to większe monitory nie są nam potrzebne. Mówię to całkiem serio. Dlatego też z czystym sercem mogę polecić Wam ten monitor i na pewno będziecie z niego zadowoleni.

AOC 24V2Q

Co myślisz o monitorze?