Recenzja – Bose Frames Alto

Bose Frames

Na testy ostatnio otrzymałem okulary, okulary przeciwsłoneczne od Bose’a. Co w tym dziwnego? Są to okulary ze wbudowanymi głośnikami. Co mnie jednak dziwi, to bardzo mało osób wie o nich i jak nosiłem je na dworze, to ludzie się dziwili, że można z okularów słuchać muzyki. Tak samo się dziwili, że w okularach Bose Frames Alto można zmieniać szkiełka — ja otrzymałem do testów lustrzane szkiełka, dzięki którym słońce nie było mi groźne. Czasami to przeszkadzało korzystać z niektórych modeli telefonów, szczególnie jak nie mają polaryzacji.

Jak sprawdzały się u mnie te okulary? Czy byłem z nich zadowolony? Tego się przekonacie poniżej. Na samym początku chciałbym powiedzieć, że marka Bose zawsze mnie zaskakuje. Bardzo lubię ich produkty, mimo iż są one drogie, to jednak wiem, że są one na dłużej i będziemy z nich cały czas zadowoleni. Bose także aktualizuje co jakiś czas swoje produkty i dodaje do nich ciekawe funkcje — tak było też w przypadku tych okularów.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Bose Frames Alto zostały wykonane z plastiku, który został nazwany przez producenta ultranowoczesnym materiałem. Przyznać muszę, że na materiały, z których są wykonane produkty tej marki, nie mogłem narzekać i nie narzekam. Więc te okulary przyjemnie nosi się na nosie i nie odczuwamy żadnego dyskomfortu. Okulary same w sobie są lekkie i nie czujemy ich, jak je nosimy — jest to ogromny plus. Bose Frames także chroni nas przed UVA/UVB.

Jak jest z baterią? Według producenta bateria powinna nam wytrzymać do 3,5 godziny słuchania muzyki non-stop. Jak było u mnie? Przyznać muszę, że godziny się zgadzają. Jednak ja nie słuchałem muzyki cały czas i czasami okulary wytrzymywały tydzień na baterii, a kiedy tylko je nosiłem i okazyjnie słuchałem muzyki, to nawet bateria starczyła na 2 tygodnie. Więc bateria w tym modelu jest naprawdę na plus.

Bose Frames

2. Moje wrażenia

Bose Frames

Jakie są moje wrażenia dotyczące użytkowania tych okularów? Tak jak przy każdym urządzeniu tej marki, powiedzieć muszę, że byłem nimi zachwycony. Było to moje pierwsze spotkanie z tego typu urządzeniem i powiem szczerzę, że trudno będzie to przebić. Jeżeli słuchamy muzyki ciszej, to naprawdę ciężko usłyszeć muzykę obok, ponieważ dźwięk jest prowadzony prosto do naszego ucha. Przy słuchaniu muzyki głośniej, ludzie, którzy będą chodzili obok nas, mogą usłyszeć muzykę — ale będzie ona dla nich odrobinę stłumiona.

Jedną z ciekawych rzeczy w tych okularach są gesty, dzięki którym możemy wyłączyć okulary, pogłośnić je lub ściszyć. Gesty ściszania i pogłaśniania pojawiły mi się dopiero po aktualizacji — więc warto sprawdzać aktualizacje, a szczególnie przy produktach Bose. Dodatkowo powiedzieć muszę, że dźwięk reprodukowany przez te okularo-głośniki jest naprawdę super, przynajmniej słyszymy nasze otoczenie i to co się wokół nas dzieje.

Bose Frames

Podsumowując

Bose Frames Alto nie są najtańszymi okularami przeciwsłonecznymi. Jednak za to, co prezentują te okulary, to można zastanowić się nad ich zakupem. W zestawie także otrzymujemy woreczek na kabel ładujący oraz stosowne etui na okulary — więc o zniszczenie okularów w torbie lub plecaku nie musimy się bać. Byłem bardzo zadowolony z tych Bose’ów, nie tylko jako głośniki, ale także jako okulary. Więc jeżeli zastanawiacie się nad fajnym zestawem na wiosnę/lato, gdzie można spokojnie zabierać je na rower i inne aktywności fizyczne, to śmiało możecie Bose Frames wpisać na listę. Wypróbujcie te okulary w sklepie i sami usłyszycie, że warto w nie zainwestować.

Bose Frames

Co sądzisz o tych okularach?