Recenzja – Sonos Move

Sonos Move

Moje pierwsze spotkanie z marką Sonos odbyło się dzięki testowi głośnika Sonos One SL. Jest to głośnik domowy, którego nie mamy jak przenosić. Jednak Sonos w swojej ofercie ma głośnik przenośny, który może i waży swoje (3 kg), ale za to dźwięk i moc z tego głośnika daje o sobie znać. Poniżej będziecie mogli się przekonać, co myślę o tym głośniku.

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że Sonos Move mnie bardzo zaskoczył. Nie myślałem sobie, że będę zabierał ze sobą tak masywny głośnik. Na szczęście po czasie nie odczuwamy tego, a także rekompensuje nam to sam dźwięk i działanie na baterii, które nie jest krótkie jak na taki głośnik. Co myślę o tym głośniku? Czy jestem w stanie go polecić? Niżej znajdziecie odpowiedź.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy Sonos Move:

  • Dźwięk dostrojony do otoczenia
  • Sterowanie głosowe
  • WiFi i Bletooth
  • Bardzo wytrzymały
  • Odporny na warunki atmosferyczne
  • Długie działanie na akumulatorze
  • Łatwe ładowanie
  • Pojemnościowe przyciski dotykowe

Te wszystkie cechy tworzą super głośnik, jak widać, nie każdy głośnik musi posiadać, nie wiadomo ile funkcji, aby dobrze się z niego korzystało. Najważniejszy to i tak jest dźwięk, a przy przenośnym głośniku czas pracy na akumulatorze. Producent deklaruje, że głośnik na jednym ładowaniu powinien wytrzymać 10 godzin. Jak to się u mnie sprawdzało? Sonos spokojnie na jednym ładowaniu wytrzymywał mi 9/10 godzin. Oczywiście to wszystko zależało od tego, jak głośno słuchałem/słuchaliśmy muzyki. Na całe szczęście ani razu nie zdarzyło mi się, aby głośnik podczas słuchania muzyki się wyłączył.

W zestawie otrzymujemy także stację dokującą, która w łatwy sposób podłącza się do głośnika i możemy szybko podłączyć głośnik do ładowania i cieszyć się dalszym słuchaniem muzyki. Gdybyśmy jednak zapomnieli stacji dokującej lub bylibyśmy na wyjeździe, to spokojnie możemy także ten głośnik podładować ładowarką na USB-C — czyż nie jest to super?

Sonos Move

2. Moje wrażenia

Sonos Move

Jakie mam odczucia dotyczące tego modelu? Sonos Move spisywał się u mnie naprawdę dobrze, jakość dźwięku jak na głośnik przenośny była znakomita. Nawet przy maksymalnej głośności nie było słychać żadnych przesterów i szczerzę nie spodziewałem się, aby basy w takim głośniku były takie mocne. Ten głośnik to idealny kompan na imprezy, a także wyjścia plenerowe — każdy będzie się zachwycał muzyką i na pewno nie będzie ona za cicha.

Niestety nie mogłem tego głośnika zabrać ze sobą na większe imprezy, ale do auta, czy na małe spotkania nadawał się idealnie. W plenerze przy grillu na działce również było go słychać doskonale. Więc od razu mogę powiedzieć, że ten model Sonosa to u mnie numer jeden, jeżeli chodzi o możliwości przenośnego głośnika. No oczywiście Sonos nie ma więcej mobilnych głośników w swoim portfolio, ale jeżeli będą mieli zamiar wykonać nową wersję, to będą musieli przebić ten model — może być z tym trudno.

Sonos Move

Podsumowując

Sonos Move to nie tani głośnik. Jednak za to, jak się on sprawdza, można zrobić taką inwestycję na przyszłość. Co więcej, o czym muszę powiedzieć, to ten głośnik nie jest jedynie przenośnym głośnikiem, ponieważ można z niego normalnie korzystać jak z głośnika domowego. Po podłączeniu jego do stacji dokującej automatycznie się uruchamia i może służyć nam jako głośnik domowy, który będziemy też mogli zabrać ze sobą do kuchni/łazienki, gdzie nam się tylko podoba. Mogę polecić Wam ten głośnik, na pewno się na nim nie zawiedziecie.

Sonos Move

Co sądzisz o tym głośniku?