Recenzja – Divoom Ditoo

Divoom Ditoo

Cześć wszystkim, tym razem dostałem na testy głośnik, ale nie jest to taki zwykły głośnik. Wyglądem przypomina stare komputery. Do tego posiada wyświetlacz oraz bardzo bogatą aplikację. Tak naprawdę w cenie tego głośnika dostajemy raczej gadżet dla pasjonatów, ale dlaczego tak jest, dowiecie się, czytając tę recenzję.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Ditoo to głośnik o mocy 10 W, czyli raczej nic, co mogłoby zwalić z nóg. Pojemność baterii to 3000 mAh, która starcza na około 8 godzin używania. Jedyny sposób, w jaki jesteśmy w stanie się połączyć z urządzeniem to bluetooth. Do tego do połączenia wymagana jest aplikacja. Głośnik jest wyposażony w wejście USB typu C oraz wejście na kartę microSD. Pozwala to na słuchanie muzyki bez połączenia głośnika z telefonem.

Konstrukcja jest trochę kwadratowa jak to stare komputery. Na pewno można o nim powiedzieć, że jest ciekawy i jedyny w swoim rodzaju. Wszystko tworzy ze sobą spójną całość. Klawisze funkcyjne zamontowano na niebieskich switchach, dodatkowo mamy także małą wajchę, która służy do pauzowania/potwierdzenia wyboru. Plastik jest błyszczący, tak jak widać na zdjęciu, przez co łatwo się palcuje. Ekran składa się z 256 programowalnych diod LED full RGB. Całość waży nieco ponad pół kilograma.

Divoom Ditoo

2. Moje wrażenia

Divoom Ditoo

Na samym początku skupię się na głównej roli, jaką ma spełniać głośnik, czyli powiem coś o jakości dźwięku. Niestety da się odczuć, że cena składa się na więcej funkcji tego urządzenia. Za taką cenę spodziewałbym się lepszej jakości dźwięku. Bas jest nijaki, wysokie tony są ledwie poprawne, wokal też raczej się nie wyróżnia. Ogólnie, jeżeli chodzi o jakość dźwięku to mocno średnia, nie można znaleźć chociaż jednego aspektu, którym głośnik mógłby się wyróżnić.

Natomiast do tej ceny dochodzi możliwość wyświetlania ogromnej ilości pixelartów dzięki aplikacji, bez której nie połączymy się z urządzeniem. To jest ten aspekt, który wyróżnia to urządzenie na tle innych. Poza zwykłym wyświetlaniem pixelartów Ditoo oferuje wyświetlanie godziny, kalendarza oraz warunków pogodowych osobno z temperaturą. Te ostatnie informacje pobierane są z najbliższej stacji meteorologicznej. Jakby było tego mało, możemy zagrać na tym urządzeniu w proste gierki typu Snake czy Tetris. Oczywiście gier jest więcej, ale zachęcam do sprawdzenia listy samemu. Daje to mnóstwo frajdy, kiedy w gronie znajomych chcemy konkurować w jakiejś grze. Do tego, dzięki aplikacji możemy sami tworzyć pixelarty, lub przeobrazić jakieś zdjęcie w pixelarta. W aplikacji znajdziemy także wcześniej przygotowane stacje radiowe, do których potrzebujemy stałego połączenia z internetem.

Divoom Ditoo

Podsumowując

Jeżeli miałbym oceniać to urządzenie, tylko przez pryzmat jakości dźwięku to nigdy w życiu bym tyle nie wydał. Natomiast jak patrzę na całość, czyli retro wygląd. Fakt, że to głośnik umiejący wyświetlać przydatne informacje, oraz fakt, że jest to wielofunkcyjna zabawka, to jak najbardziej polecam. Jeżeli tylko odpowiada Ci ten retro klimat, pixelarty, możliwość rywalizacji w gronie znajomych, to nie zastanawiaj się długo i kup dla Siebie jeden egzemplarz.

Divoom Ditoo

Co sądzisz o tym głośniku?