Recenzja – DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini

Ostatnio na testy trafił do mnie dron DJI Mavic Mini prosto od autoryzowanego sklepu DJI-ARS. Ogromne podziękowania dla nich, że w końcu mogłem sprawdzić porządniejszy dron do filmowania i wykonywania zdjęć. Mavic Mini to naprawdę super urządzenie, które ma kilka wad, o których warto wspomnieć, ale z racji na jego zalety, to można przymknąć na to oko. Jak jednak u mnie sprawdzał się ten mini dron? Tego przekonacie się w tej recenzji.

Na wstępie powiedzieć muszę, że ten dron nie miał ze mną łatwo, ponieważ nie testowałem go normalnie, jak to bywa u niektórych. DJI wyjechał ze mną i z moim teamem na #MobilnyWyjazd, gdzie wykorzystywaliśmy go do zdjęć i nagrywania auta, gór itd. Na końcu recenzji macie link do wszystkich zdjęć i filmów — zapewne się zapytacie co ich tak mało. Niżej Wam opowiem, co się stało.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Najważniejsze cechy DJI Mavic Mini:

  • Ultralekki — 249g
  • Maksymalny czas lotu 30 min
  • Zasięg transmisji HD do 2 km
  • Czujnik wizyjny
  • GPS
  • 3-osiowy gimbal
  • Kamera 2,7k

To, co najbardziej mi się spodobało w tym dronie to jego wielkość i waga. Mavic Mini waży 249g, czyli tyle ile ważą niektóre telefony! Nie przeszkadza to w jego transporcie, a dzięki jego wielkości zmieścimy go wszędzie. Przy większych wyjazdach, gdzie mamy dużo bagaży, dron wraz z kontrolerem nie zajmują dużo miejsca i o to można być spokojnym. Co jest najważniejsze, to dzięki jego wadze, ten dron (jak i inne) jest zwolniony z przepisów obowiązkowej rejestracji.

3-osiowy gimbal, kamerka 2,7k, to coś, czego nie wiele osób by oczekiwało od tak małego drona. Dzięki 3-osiowemu gimbalowi filmy są bardzo stabilne — nawet jak wieje wiatr. Nam się udało zrobić kilka naprawdę super ujęć, które zwykłe chwile zmieniają w dzieło sztuki. Zdjęcia wykonywane są w rozdzielczości 12 Mpx.

DJI Mavic Mini

2. Moje wrażenia

DJI Mavic Mini

No dobrze, ale co myślę o tym DJI? Na język rzucają mi się same pozytywne słowa, jednak aż tak różowo i sielankowo nie jest. Zacznę od tego, że trzeba uważać na ostre słońce i biel w kadrze, ponieważ aparat w tym dronie nie daje sobie z tym rady i momentami może to razić w oczy, jak bardzo ta biel jest przepalona. Jednak można tego unikać i aż tak złe to nie jest, jedną z największych wad DJI, które też znalazłem na internecie to problem z kartami SD. Jeżeli chcecie korzystać z wszystkich funkcji drona przy nagrywaniu, to lepiej posiadać kartę. Oczywiście możemy przesyłać prosto obraz, zdjęcia i filmy na telefon — jednak tracimy wtedy na jakości i jak powstaną zakłócenia spowodowane np. dużym wiatrem, to będzie to widać na filmie.

No dobrze, ale co z tymi kartami? Momentami DJI przyjmuje nam kartę SD i nic nie mówi, że ona nie pasuje — zawsze lepiej ją sformatować przed włożeniem do drona — jednakże po pewnym czasie dron i aplikacja może nam się pluć, że mu nie pasuje ta karta i trzeba ją wymienić. Ja miałem akurat taką sytuację podczas wykonywania zdjęć i filmów tym dronem u siebie w Katowicach. Żadne ze zdjęć czy filmów się nie zapisało — straciłem wszystko, a na początku było wszystko w porządku. Po włożeniu innej kart (sformatowanej i tego samego typu) działało wszystko przez jakiś czas. Jednak sytuacja się znowu pojawiła na wyjeździe, gdzie nie miałem dostępu do innych kart — na szczęście pomagało wyjmowanie jej i wkładanie z powrotem.

Takie dwa mankamenty znalazłem w tym dronie i wiem, że wiele osób się z tym boryka i warto na to zwracać uwagę, bo też jak wyjedziecie gdzieś i będziecie mieć taki problem, to stracicie potem ochotę na wykorzystywanie tego drona do zdjęć i filmów. Na całe szczęście, kiedy wszystko działa, to zdjęcia i filmy rekompensują nam wszystko. Mały dron a potrafi wiele zdziałać.

Zdjęcia - DJI Mavic Mini

Zdjęcia - DJI Mavic Mini

Zdjęcia - DJI Mavic Mini

Zdjęcia - DJI Mavic Mini

Zdjęcia - DJI Mavic Mini

Zdjęcia - DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini

Podsumowując

DJI Mavic Mini to tani dron, który może spełnić oczekiwania każdego. Ja byłem z niego bardzo zadowolony podczas całego okresu jego testów. Więc mogę go polecić tak naprawdę każdemu, oczywiście profesjonaliści będą wybierać lepsze drony tej marki. Jednak jest to idealny dron dla blogerów i nawet dla innych osób, które chcą mieć ładne zdjęcia z wakacji i chcą się potem pochwalić rodzinie/znajomym, że mają takie super zdjęcia, a wykonali je dronem, którego na całe szczęście nie trzeba rejestrować i nie mieć na niego uprawnień — oczywiście trzeba pamiętać o środkach bezpieczeństwa i o tym, gdzie możemy latać, a gdzie nie. Tutaj znajdziecie całe portfolio dronów DJI: DJI-ARS.

Filmy i zdjęcia z DJI Mavic Mini -> GALERIA

DJI Mavic Mini

Co sądzisz o tym dronie?