Recenzja – GoPro Hero 7

GoPro Hero 7

Już na wstępie muszę Wam powiedzieć, że kiedyś długo myślałem, aby zacząć współpracę z GoPro i testować ich kamerki, ale przez ten czas nie umiałem się zabrać do tego. Jakiegoś czasu jak zobaczyłem, że Diana z Technosenior testowała swojego czasu GoPro Hero 8. Stwierdziłem, że nie mogę być gorszy i dodatkowo nadarzyła się świetna okazja, bo w ferie jechałem na mini wyjazd w góry — świetna okazja do testów GoPro w górach, gdzie częściowo jeszcze był śnieg, więc mogliśmy wypróbować narty biegowe — pierwszy raz w życiu jeździłem na nartach biegowych! Później będziecie mogli zobaczyć, jak mi poszło, bo wszystkie filmy znajdują się w tej recenzji.

Na moje pierwsze testy przyjechała kamerka sportowa GoPro Hero 7 wraz z całym zestawem sportowych akcesorium (selfie stick, uchwyt na kask, napierśnik). Był to idealny zestaw w góry, na narty itd. i sprawdziło się to idealnie. Nie uważam tylko ja tak, bo Adam (z którym miałem przyjemność wyjechać) i nasz znajomy, który też był z nami na mini wyjeździe. Jak sprawdziła się w akcji ta kamerka? Przekonajcie się.

 1. Specyfikacja
 2. Moje wrażenia
 3. Akcesoria
 4. Zdjęcia
 5. Filmy

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy GoPro Hero 7 Black:

 • HyperSmooth Video
 • Wytrzymały i wodoodporny
 • Funkcje głosowe
 • Świetne zdjęcia
 • Przekaz na żywo
 • Ekran dotykowy

Nigdy nie miałem u siebie kamerki sportowej, ale patrząc na cechy tego GoPro, to aż jestem ciekawy Hero 8, bo tam niby jest wszystko jeszcze lepsze, a tutaj już było i tak SUPER! Brakuje mi tylko informacji na stronie producenta, ile dokładnie ta kamerka wytrzymuje na baterii, ale znalazłem do tego informacje i podobno bateria starcza na 2 godziny ciągłego nagrywania. Jak to się u nas sprawdzało? Nagrywaliśmy dużo, tak samo dużo robiliśmy zdjęcia. Baterii zazwyczaj nam starczało, ale tylko w jeden gdzie cały czas nagrywaliśmy jazdę na nartach biegowych, GoPro rozładowało się już przy samej końcówce naszej wędrówki.

Dobre jest to w tym Hero 7, że mamy złącze typu C, bo teraz większość osób ma już w telefonie tego typu złącze i kabel ze sobą, więc spokojnie można podczas jakiegoś dłuższego postoju doładować GoPro za pomocą powerbanka. Wystarczy tylko jeden kabel z naszego telefonu, powerbank, trochę czasu i można nagrywać dalej. No jedyna szkoda, że właśnie ta kamerka trochę słabo trzyma na baterii i rzeczywiście lepiej jest dokupić sobie kilka zapasowych (naładowanych) baterii i mieć je ze sobą.

GoPro Hero 7

GoPro Hero 7

GoPro Hero 7

2. Moje wrażenia

GoPro Hero 7

Jeżeli chodzi o moje wrażenia dotyczące tej kamerki, to powiedzieć muszę, że byłem bardzo zadowolony z testów tego sprzętu. Mimo iż było to moje pierwsze spotkanie z GoPro, to było to bardzo pozytywne spotkanie i już nie mogę doczekać się testów kolejnych kamerek. Bardzo dobre wrażenie na mnie zrobił szeroki kąt, stabilizacja i nawet dobra aplikacja GoPro.

Hero 7 jest bardzo poręczna i nie zajmuje dużo miejsca, więc wiele osób na pewno to doceni. Jedyną wadę, jaką zauważyłem w tej kamerce, oprócz słabej baterii jest łączenie się kamerki z mobilną aplikacją. Zauważyłem, że aplikacja bardzo długo łączy się z kamerką i czasami to aż denerwuje, jak ustawiasz się ze znajomymi do zdjęcia (jest zbyt głośno na komendy głosowe) i chcesz zrobić zdjęcie za pomocą telefonu, ale zanim połączysz się telefonem z kamerką, to szybciej ustawisz samowyzwalacz i zrobisz zdjęcie. Jest to jeden mankament, który mam nadzieję, został poprawiony w GoPro Hero 8 — mam nadzieję, że niebawem się przekonam.

GoPro Hero 7

GoPro Hero 7

3. Akcesoria

Wraz z GoPro Hero 7 przyjechały do mnie takie akcesoria jak: selfie stick, napierśnik i uchwyt na kask. Przyznam się szczerze, że był to najlepszy zestaw w góry i na narty. Kijek jest bardzo solidny i pewnie trzyma się go w ręce, a napierśnik jest jedną z najwygodniejszych rzeczy do noszenia GoPro — szkoda tylko, że nie da się ustawić kamerki równolegle do ciała, tylko jest ona trochę pochylona w dół i nie wszystko wtedy widać. Uchwyt na kask również się spisuje i dzięki temu, czy to na nartach (jak w naszym przypadku), czy rowerze i przy innych sportach ekstremalnych można nagrać super filmy lub timewrapy/timelapsy. Pochwalić mogę GoPro za te akcesoria, bo są one solidne i widać, że są one solidne — może na moich egzemplarzach nie widać aż tak tego, ale pamiętajcie, że już ten zestaw przeszedł już swoje, a i tak dobrze się trzyma.

GoPro Hero 7

GoPro Hero 7

GoPro Hero 7

GoPro Hero 7

4. Zdjęcia

GoPro Hero 7

Uwielbiam robić zdjęcia, ale zdjęcia robię telefonami, które są o wiele większe. GoPro Hero 7 jest dosyć małe i było to dla mnie dosyć ciekawym doświadczeniem. Dlaczego? Śmiesznie wyglądało, jak ustawiałem coś na tej kamerce, po czym robiłem zdjęcia. Mimo to, że wyglądało to śmiesznie, to same zdjęcia wykonane tym GoPro są super (osoby, które miały jakieś GoPro, to dobrze jakby się wypowiedziały). Co mnie i tak zaskoczyło, to tą kamerką można czasami zrobić takie super zdjęcia, że nie będzie wiadomo, iż było to wykonane kamerką sportową! Dodatkowo powiedzieć muszę, że miłym dodatkiem w tej kamerce jest tryb manualny, tryb superphoto (polepsza zdjęcia wraz z HDR) i opcja zmiany kąta widoczności aparatu z szerokiego kąta na standardowy.

[vls_gf_album id=”452″]

GoPro Hero 7

5. Filmy

GoPro Hero 7

Co mnie mocno zaskoczyło w tym GoPro, to fakt, że możemy nagrywać tą kamerką w rozdzielczości 4K w 60 kl/s. No niestety nie nagrywałem w takiej rozdzielczości, bo mój komputer by tego nie uciągnął — już i tak miał problem z rozdzielczością Full HD w 60 kl/s., dlatego wszystkie filmiki są wyeksportowane w 30 kl/s. No coś za coś. Na szczęście nie psuje to całego efektu, bo i tak same w sobie te filmiki są bardzo dobre i będę się powtarzać, ale już nie mogę doczekać się Hero 8, bo jak Hero 7 tak świetnie poradziło sobie z nagrywaniem, to jak będzie to wyglądać w GoPro Hero 8? No jestem bardzo ciekawy. Od razu muszę przyznać, że Hero 7 jest idealna do nagrywania przeróżnych rzeczy, ale no niestety trzeba pamiętać o dodatkowych bateriach lub powerbanku, bo niestety dużej ilości materiału w ciągu dnia nie zrobimy.

GoPro Hero 7

Podsumowując

GoPro Hero 7 nie jest według mnie najdroższa, patrząc na to, ile możemy zrobić tą kamerką i że większość akcesoriów pasuje do tej kamerki. Mnie się świetnie korzystało z tej kamerki. Mówią nawet o tym liczby, bo zgromadzonego materiału z tej kamerki mam aż 21 GB — jak dla mnie jest to ogromna liczba, bo nawet mi nie udaje się przez 3 dni zrobić tylu zdjęć i filmów telefonem, żeby folder z wyjazdu aż tyle ważył. Przyznać się Wam muszę, że miałem mały kłopot przy selekcji materiału do recenzji, bo chciałem wrzucić wszystko, ale byłoby tego za dużo. Już i tak filmiki trwają po 16 minut (a niektóre nawet miały do 1h, tylko to wszystko obciąłem). Więc jak widać, byłem bardzo zadowolony z tej kamerki i z czystym sercem jestem w stanie ją polecić. Na pewno jest to dobra zabawka na przeróżne wyjazdy i nie tylko.

GoPro Hero 7

Co sądzisz o tej kamerce?