Recenzja – Sennheiser IE 80 S

Sennheiser IE 80 S

Cześć wszystkim, z tej strony nowy członek teamu mobilne, jeszcze mnie nie znacie, ale w najbliższym czasie powinienem się częściej pojawiać na blogu i nie tylko. Na pierwsze testy dostałem te oto słuchawki od firmy Sennheiser. Zabrałem się do rozpakowywania i zobaczyłem spory pokrowiec a pod nim ukryte mnóstwo przeróżnych zestawów gumeczek i 2 pałąki służące do usztywnienia przewodu przy samych słuchawkach, aby były one wygodniejsze w codziennym użytkowaniu.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy:

  • Połączenie doskonałego brzmienia i high-endowej estetyki w mobilnej konstrukcji
  • Możliwość personalizacji charakterystyki dźwięku za pomocą ręcznego strojenia pasma przenoszenia
  • Dynamiczne przetworniki z magnesami neodymowymi gwarantujące wyjątkową precyzję i czystość brzmienia
  • Pasywne tłumienie dźwięków otoczenia
  • Solidna obudowa
  • Wymienny kabel
  • Zestaw adaptorów dousznych, w tym z pianki pamięciowej Comply
  • Wytrzymały pokrowiec w zestawie

Słuchawki IE 80 S zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, świadczą o tym zestawy gumek a wśród nich gumeczki wykonane z pianki pamięciowej Comply, które zapewniają idealne dopasowanie do każdego ucha; możliwość wymiany kabla; możliwość manualnego dopasowania właściwości brzmienia — poprzez to malutkie pokrętło na każdej słuchawce oraz najwyższej jakości brzmienie zapewnione przez dynamiczne przetworniki wyposażone w silne magnesy neodymowe. Słuchawki zostały wykonane w taki sposób, aby idealnie dopasować się do ucha, zawierają w swojej budowie, elementy stali nierdzewnej co dodaje im solidności.

Sennheiser IE 80 S

2. Moje wrażenia

Sennheiser IE 80 S

Po rozpakowaniu i zobaczeniu tego ogromu gumeczek sięgnąłem po pokrowiec, chciałem jak najszybciej zacząć testy, spodziewałem się raczej, że skoro pokrowiec jest taki duży, to słuchawki też będą nieco większe, ale miło się zaskoczyłem. W pokrowcu zostaje jeszcze dużo miejsca na schowanie pałąków czy chociażby paru zestawów gumeczek, uważam to za spory plus, jedynie trzeba uważać przy otwieraniu, żeby nic nie wypadło. Korzystanie z nich było bardzo przyjemne, podczas wyjść nie musiałem ich co chwilę poprawiać, idealnie leżały w uchu, dzięki pałąkom kabel przylegał do uszu, co niektórych może irytować, ale zapewniam, że szybko można się przyzwyczaić do tego uczucia.

Mały rozmiar tych słuchawek i ich dopasowanie do ucha pozwalały mi z nich korzystać, nawet kiedy przychodziłem zmęczony i jedyne, na co miałem ochotę to przytulić się do poduszki i obejrzeć coś na Netflixie. Jest to ogromny plus, bo po pewnym czasie po prostu nie czułem, że mam je na sobie. Oczywiście są pewne granice i po paru godzinach gumeczki się nagrzewają i trzeba sobie zrobić przerwę, jak wiadomo co za dużo to nie zdrowo. Wypróbowałem także nakładki z pianki pamięciowej, ale nie wiem, czy nie umiałem ich poprawnie docisnąć, czy po prostu bardzo wytłumiają dźwięk, który wydobywa się ze słuchawek, używając ich, miałem wrażenie, że ten dźwięk jest bardzo płaski. Ogólne wrażenia muzyczne były onieśmielające w porównaniu do moich zwykłych słuchawek. Wreszcie było mi dane dosłyszeć w moich ulubionych utworach subtelne brzmienia instrumentów i pełen zakres wokalu, czułem się jak w słuchawkach nausznych. Nie sądziłem, że jest możliwe upakowanie takiej jakości do tak małego urządzenia. Niestety jest jedna rzecz, do której muszę się przyczepić, jest to kabel łączący telefon ze słuchawkami, za taką cenę spodziewałbym się solidniejszego wykonania i przede wszystkim pilocika do manipulowania głośnością i playlistą oraz wbudowanego mikrofonu, abym mógł odbierać połączenia.

Sennheiser IE 80 S

Podsumowując

Sennheiser IE 80 S to sprzęt z najwyższej półki, który jest w stanie dopasować się do każdego ucha, jego niewielkie rozmiary i przy tym waga sprawiają, że szybko można zapomnieć o tym, że ma się je na głowie, można ich używać w każdej chwili czy biegając, czy leżąc przytulonym do poduszki. Pod względem stosunku jakości do rozmiaru wypadają genialnie. Do pełni perfekcyjności brakuje jedynie kabla ze wbudowanym pilocikiem do manipulacji playlistą i głośnością oraz wbudowanego mikrofonu, który dostaniemy dopiero, jeżeli osobno za niego zapłacimy. Jeżeli jesteś osobą, która szuka połączenia dobrej jakości, niewielkiego rozmiaru i dysponujesz dużym budżetem, to te słuchawki są dla Ciebie idealne, natomiast nie poleciłbym ich osobom, które nie chcą wydawać dużych sum na sprzęt do słuchania.

Sennheiser IE 80 S

Co sądzisz o tych słuchawkach?