Recenzja – Huawei Eyewear II

Huawei Eyewear II

Ostatnio w moje ręce wpadły okulary Huawei Eyewear II. Jest to druga wersja okularów od Huaweia z głośnikami. Są to nie tylko stylowe okulary, ale także inteligentne okulary wyposażone w masę funkcji od Huaweia. Jak sprawdziły się u mnie te słuchawki? Tego będziecie mogli się przekonać już poniżej.

Na początku muszę powiedzieć, że wcześniej nie miałem okazji spotkać się z inteligentnymi okularami od Huaweia. Miałem już kiedyś u siebie na testach inne okulary z głośnikami, więc moje spojrzenie na ten model może się trochę różnić, jednak i tak miewałem miłe doznania, o których zaraz napisze.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Wraz z okularami w zestawie otrzymujemy ogromne etui, które nie jest zwykłym etui, a jest etui ładującym nasze okulary i umożliwiającym np. parowanie z naszym telefonem. Oczywiście mając telefon Huawei wszystko dzieje się automatycznie i telefon nas informuje, czy chcemy się połączyć z tymi okularami, nawet jak jesteśmy świeżo po ich zakupie. Etui samo w sobie jest świetnie wykonane i na to narzekać nie można, jedynie trzeba się go nauczyć, jak ładować nasze okulary i w jaki sposób informuje nas dioda z tyłu. Wbrew pozorom, to nie jest takie łatwe. Mnie trochę zajęło poznanie tego, a mimo to, dalej się nie nauczyłem przez cały okres testów.

Okulary są wykonane również z dosyć dobrego plastiku, jednak od razu trzeba zaznaczyć, że jest to plastik błyszczący, więc musimy dbać o nasze okulary, aby nie było na nich widać po krótkim czasie rys i mnóstwa odcisków palców.

Huawei Eyewear II

2. Moje wrażenia

Huawei Eyewear II

Jakie są moje wrażenia po użytkowaniu z tych okularów? Przyznać się mogę, że spodobały mi się one, bo są one strasznie minimalistyczne. Nie posiadają żadnych przycisków, więc nim nam nie szpeci wyglądu Eyewearów. Tak nie mamy w tych okularach żadnych przycisków, bo uruchamiają się one od razu po wyjęciu z pudełka i operujemy nimi gestami, a także dotykowymi płytkami na bokach okularów, które nawet obsługują uszczypnięcie (nacisk). Jest to świetne rozwiązanie i za to mogę pochwalić Huaweia. Producent deklaruje, że słuchawki powinny wytrzymać przy pełnym ładowaniu na 5 godzin. Jak to sprawdza się w praktyce? Przyznać muszę, że da się wyciągnąć z tych słuchawek 4/5 godzin, ale to już zależy, na jakiej głośności będziemy słuchać muzyki. Jednakże na wszelakie spacery to wystarcza, a nawet jak nam się one rozładują, to mamy okulary przeciwsłoneczne.

Co ważne, to etui nie ma w sobie baterii, więc nie doładujemy nim naszych słuchawek i o tym trzeba pamiętać. Przejdźmy teraz płynnie do dźwięku, tak płynnie, jak wybrzmiewa ona w słuchawkach Huawei Eyewear II. Od razu powiem, że dźwięk nie jest powalający, bo tak jak wspomniałem, miałem już u siebie inne okulary z głośnikami i jakość dźwięku była lepsza. Jednak uważam, że można dzięki tym słuchawkom posłuchać spokojnej muzyki podczas spaceru, kiedy to nie chcemy mieć czegoś w uszach lub kiedy chcemy też słyszeć otoczenie wokół nas.

Huawei Eyewear II

Podsumowując

Huawei Eyewear II nie są tanimi inteligentnymi okularami. Oczywiście są to jedne z tańszych okularów z głośnikami. Jednak czy warto zastanawiać się nad zakupem tych słuchawek? Myślę, że możecie być z nich zadowoleni, jednak chciałbym, żeby w tych okularach była lepsza bateria, a także lepszy dźwięk. Jestem bardzo ciekawy, czy producent będzie jeszcze wykonywał kolejne edycje tych okularów, bo ma to sens i trzymam kciuki za rozwój tego typu sprzętu. Więc jeżeli szukacie inteligentnych okularów, to możecie rozejrzeć się właśnie za tym modelem.

Huawei Eyewear II

Co sądzisz o tych okularach?