Recenzja – JBL Link Music

JBL Link Music

W moje ręce trafił głośnik domowy JBL Link Music, jest to moje pierwsze zetknięcie z głośnikami JBL. Owszem moi znajomi mają głośniki tego producenta, więc nie mogę powiedzieć, że nie obcowałem już z nimi wcześniej. Jednak był to mój pierwszy głośnik, którego używałem w większości sam i spędziłem z nim znacznie więcej czasu, niż tylko kilka godzin wraz ze znajomymi. Jak u mnie sprawdził się ten domowy JBL? Tego przekonacie się poniżej.

Na początku mogę powiedzieć, że bardzo zaskoczył mnie ten głośnik tym, że ma on asystenta Google, więc tak naprawdę wszystkie polecenia możemy mówić po polsku, a także sterować głośnikiem z poziomu Google Home. Jest to moje pierwsze spotkanie z tego typu głośnikiem, więc tym bardziej przykuło to moje oko, a także znacznie więcej mogłem pobawić się wymawianiem poleceń, czy to po polsku, czy po angielsku (lub w wielu innych językach).

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy JBL Link Music:

  • Profesjonalny dźwięk przestrzenny JBL
  • Bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe za pomocą WiFi lub Bluetooth
  • Asystent Google
  • Łatwa i wygodna konfiguracja
  • Styl i jakość

Jak widać, nie ma jakoś dużo funkcji ten głośnik, ale za to ma jedną z większy zalet. Bo można ten głośnik kupić już za ok. 450 zł. Więc jest to super cena jak za głośnik domowy z asystentem Google. Oczywiście dzięki integracji Google mamy tutaj także wiele innych rzeczy, nie tylko plecenia głosowe i obsługę głośnika z poziomu Google Home. W aplikacji możemy połączyć sobie kilka takich głośników i stworzyć multi room, który no będzie ciekawą alternatywą dla droższych sprzętów z takimi funkcjami.

Najważniejszy w tym głośniku i tak jest design, który jest bardzo minimalistyczny i może on świetnie wyglądać w każdym pomieszczeniu. Głośnik prawie w całości jest pokryty materiałową siatką, a na górze znajduje się miejsce z mikrofonami i najważniejszymi przyciskami — wyzwalanie asystenta Google (także pauza i play), regulacja głośności.

JBL Link Music

2. Moje wrażenia

JBL Link Music

Jakie są moje wrażenia dotyczące tego głośnika? Przez cały okres testów nie mogłem na niego narzekać. Dźwięk wydobywany przez ten głośnik jest poprawny, a nawet mogę powiedzieć, że dosyć dobry. Nie będziemy mieć z niego nie wiadomo jakiego brzmienia, aby rozkręcić imprezę, jednak do spokojnego słuchania muzyki w domu, czy nawet podczas pracy, aby umilić sobie ten czas. Naprawdę nie można narzekać na ten głośnik, bo jest to poprawny domowy głośnik, szczególnie jak za tą cenę.

Tak jak już wspomniałem wcześniej, to jedną z ciekawszych funkcji w tym głośniku to asystent Google, dzięki czemu nawet nie musimy chwytać za telefon, czy podchodzić do głośnika, aby uruchomić naszą ulubioną piosenkę. Wystarczy powiedzieć „Ok/Hej Google” i głośnik już nas słucha. Jest to naprawdę świetna opcja i mogę powiedzieć, że nią się najbardziej bawiłem.

JBL Link Music

Podsumowując

JBL Link Music to dosyć dobry głośnik, nie jest to głośnik, którym rozkręcimy imprezę i nie ma na tyle basu, aby powierzchnia, na której on stoi, się trzęsła. Jest to bardzo poprawny głośnik, z którego można być zadowolony i na pewno może umilić nam czas. Więc jeżeli szukacie dobrego głośnika do domu, a nawet do waszego pokoju, to możecie właśnie rozejrzeć się za tym modelem. Myślę, że będziecie z niego zadowoleni, tak jak ja byłem.

JBL Link Music

Co sądzisz o tym głośniku?