Recenzja – Huawei Freebuds Pro 2

Huawei Freebuds Pro 2

Tuż przed premierą dotarły do mnie na testy słuchawki Huawei Freebuds Pro 2. Na blogu mogliście już przeczytać recenzję na temat Freebudsów Pro, czyli pierwszej generacji pro słuchawek dousznych. Jak sprawdziły się u mnie tytułowe słuchawki i czy podczas testów byłem z nich zadowolony? Przekonacie się o tym poniżej.

Na samym początku powiedzieć muszę, że z pierwszej generacji słuchawek w wersji Pro byłem bardzo mocno zadowolony. Huawei nauczył się robić słuchawki z naprawdę wysoką jakością dźwięku. Dawno nie mogłem narzekać na słuchawki tego producenta ze względu na dźwięk, a tutaj to już jest całkowicie inna bajka.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Huawei Freebuds Pro 2

Huawei Freebuds Pro 2 zostały wykonane w całości z plastiku. Etui jest matowe, ale słuchawki (do czego nas Huawei już przyzwyczaił) są z błyszczącego plastiku. Ważne, że etui nie jest z błyszczącego, bo nie rysuje się tak samo szybko, jak inne modele Huaweia, a także nie brudzi się od samego patrzenia na niego. Słuchawki czasami warto przetrzeć jakąś szmatką, ponieważ całe wypalcowane nie ładnie będą wyglądać w naszym uchu. Co też do samej stylistyki, to słuchawki są douszne i nie bolałby mnie przez nie uszy. Dobrze wytłumiają, a także mają dodatkowo aktywną redukcję szumów, która naprawdę robi dużą robotę.

Według producenta słuchawki (wraz z etui) powinny wytrzymać do 30 godzin na jednym ładowaniu. Dodatkowo słuchawki można ładować przewodowo i bezprzewodowo, więc możemy np. w podróży podładować etui naszym telefonem za pomocą zwrotnego ładowania bezprzewodowego. Jak jednak bateria sprawdza się w rzeczywistości? Otóż spokojnie z tydzień słuchawki powinny wytrzymać nam na jednym ładowaniu. Oczywiście to też zależy jak dużo i długo korzystamy ze słuchawek oraz jakiego rodzaju muzyki słuchamy. Mnie w trybie mieszanym udawało się osiągnąć tydzień, a czasami nawet więcej na jednym ładowaniu. Więc uważam, że jest to naprawdę super wynik jak na takie małe słuchaweczki i etui.

2. Moje wrażenia

Huawei Freebuds Pro 2

Jakie są moje wrażenia po użytkowaniu tego modelu? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że są to jedne z lepszych słuchawek, jakie Huawei miał okazję ostatnio wypuścić. Słuchawki z technologią Devialet świetnie sprawdzają się z każdym rodzajem muzyki i dźwięk jest naprawdę świetny. Nie mówię tylko o brzmieniu, ale także o basach. W aplikacji możemy również sobie dostosować dźwięk pod nasze preferencje, ale tak naprawdę, nie widziałem u siebie potrzeby zmieniać czegoś, bo ustawienia domyślne dają radą. Co też ważne, to słuchawki nie wypadają nam z uszu, a podczas rozmów nasz odbiorca słyszy nas bardzo dobrze i nie musimy krzyczeć, aby nas słyszał.

Warto dodać, że słuchawki są odporne na zachlapania dzięki certyfikatowi IP54, a także pozwalają na połączenie się z dwoma urządzeniami jednocześnie i przełączanie się w wygodny sposób między nimi.

Huawei Freebuds Pro 2

Podsumowując

Huawei Freebuds Pro 2 nie są tanimi słuchawkami, ale mogą one spełnić Wasze oczekiwania. Naprawdę, ten model jest jednym z najlepszych słuchawek Huaweia. Bardzo gorąco Wam je polecam, ponieważ nie zawiedziecie się na nich, a także możecie z nich korzystać, nie mając nawet urządzeń Huawei i również świetnie będą działać, nawet w przypadku połączenia się z dwoma urządzeniami jednocześnie — np. telefon i komputer. Pamiętać też trzeba, że mamy tutaj znakomity dźwięk, wiele świetnych technologii w środku, a także bardzo wydajną baterię, która na pewno zaskoczy.

Huawei Freebuds Pro 2

Co sądzisz o tych słuchawkach?