Recenzja – Huawei WiFi AX2

Huawei WiFi AX2

Na testy trafił do mnie najnowszy router Huaweia, mowa o Huawei WiFi AX2, czyli następcy testowanego przeze mnie WiFi AX3. Bardzo fajnie, że wszystko nam współgra w HarmonyOS i innymi urządzeniami Huawei. Wszystko jest w bardzo fajnej równowadze i w jednym ekosystemie. Przynajmniej nie musimy się męczyć z różnymi aplikacjami, jak to bywa u innych producentów i przełączać się między innymi.

Huawei WiFi AX2 to bardzo prosty router, który ma nie tylko WiFi 6, ale także możliwość rozbudowy o Mesh+ i kontrolę rodzicielską. Jak sprawdził się on u mnie? Przekonacie się o tym poniżej.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Router Huawei WiFi AX2 został wykonany z bardzo dobrego plastiku, na którym nie widać żadnych odcisków palców, czy też innych rzeczy — oczywiście kurz się zbiera i trzeba pamiętać o jego czyszczeniu. Brakuje mi w tym modelu możliwości NFC, jak to jest w AX3, jednak w tym routerze skupiono się na prędkości i na możliwościach Mesh, czyli na możliwości rozbudowy naszej sieci domowej. Mimo to w bardzo łatwy sposób można skonfigurować tego Huaweia przy pomocy AI Life i można cieszyć się szybkim i bez zakłóceń połączeniem. Router został również wyposażony w trzy porty Gigabit Ethernet i AX2 automatycznie wykryje, czy podłączono do niego kabel WAN, czy LAN — świetna opcja, jeżeli właśnie myśli o rozbudowie sieci lub po prostu chcemy mieć router, który ma WiFi 6.

Huawei WiFi AX2

2. Moje wrażenia

Huawei WiFi AX2

Jakie są moje odczucia, jeżeli chodzi o ten router? Przyznać się Wam mogę, że korzystało mi się z niego bardzo dobrze. Oczywiście nie każde urządzenie u mnie ma możliwość obsługi WiFi 6, jednak jest ich coraz więcej, szczególnie jak kupujemy nowy sprzęt i dzięki temu możemy cieszyć się świetną prędkością internetu. U mnie w domu prędkość tego internetu nie jest porażająca, ale uwierzcie mi, że ze standardowego routera, który otrzymałem od usługodawcy, to prędkość jest znacznie gorsza. Jedną z też ogromnych zalet tego routera jest też fakt, że router jest bardzo mały i minimalistyczny. Z poziomu aplikacji możemy też w szybki sposób wyłączyć diodę, aby nam w nocy np. nie przeszkadzała lub po prostu nie chcemy, aby nam się cały czas coś świeciło. W aplikacji również znajdziemy wiele ciekawych funkcji, a szczególnie jeżeli chodzi o Mesh i niektórych naprawdę to może zaciekawić. Najważniejsze, że skonfigurowanie routera trwa mniej niż 5 minut i jest to bardzo łatwy proces.

Prędkość - Huawei WiFi AX2

Huawei WiFi AX2

Podsumowując

Huawei WiFi AX2 jest bardzo fajnym i nawet tanim routerem. Jeżeli zastanawiacie się nad rozbudową swojego ekosytemu Huawei lub swojej sieci Mesh, to możecie zastanowić się właśnie nad nim. Również, jeżeli szukacie bardzo fajnego i małego routera, dzięki któremu będziecie mieli w domu WiFi 6, to jest to aktualnie jedna z niewielu ciekawych opcji — także jedna z najprostszych w obsłudze. Polecam Wam ten router i myślę, że również Wy będziecie z niego zadowoleni.

Huawei WiFi AX2

Co sądzicie o tym routerze?