Recenzja – Lenovo Yoga S740

Lenovo Yoga S740

Już jakiś czas temu na blogu mogliście przeczytać recenzję laptopa Lenovo Yoga S730. Przyszedł w końcu czas, aby powiedzieć Wam coś na temat następcy Yogi S730, czyli o Lenovo Yoga S740. Jak sprawdził się u mnie ten super lekki laptop z inteligentnymi funkcjami, przydatnymi na co dzień? Przekonacie się tego poniżej.

Na początku powiedzieć muszę, że Yoga S740 zaskoczyła mnie swoimi głośnikami. Dawno nie miałem u siebie laptopa z tak świetnym dźwiękiem. Dzięki temu możemy nie tylko odpoczywać przy nim, ale także można przy nim obejrzeć jakiś film/serial i nie bać się o dźwięk. Jest to jedna z największych zalet tego Lenovo.

  1. Mobilność urządzenia
  2. Rozmiar
  3. Ekran
  4. Klawiatura

1. Mobilność urządzenia

Czy Lenovo Yoga S740 może nosić miano mobilnego urządzenia? Od razu trzeba powiedzieć, że kolejne urządzenie Lenovo jest bardzo ładne i eleganckie, więc może ono pasować nie tylko do domu, ale także do biura. Yoga jest naprawdę lekka i można ją wszędzie ze sobą zabierać, a dzięki baterii, która powinna starczyć do 10 godz. (rozdzielczość UHD) lub do 15 godz. (rozdzielczość Full HD) według producenta, jest naprawdę świetna. Ja miałem u siebie wersję z rozdzielczością UHD i spokojnie do 10 godzin pracy można osiągnąć na baterii – oczywiście to zależy, co robimy na laptopie, ale przy takiej standardowej pracy biurowej osiągniemy właśnie taki wynik.

Już teraz mogę powiedzieć, że Yoga S740 to idealny mobilny sprzęt, którego aż chce się zabierać ze sobą. Poniżej powiem Wam jeszcze, dlaczego tak uważam. Dodam jeszcze, że szkoda, że ładowarka do tego modelu nie jest na USB C, ułatwiłoby to jeszcze bardziej podróż z tą Yogą.

Lenovo Yoga S740

2. Rozmiar

Wymiary tego komputera wynoszą: 322,3 mm x 212 mm x 14,9 mm. Jak widać, jest to mały laptop, który spokojnie zmieści się w naszym plecaku lub torbie. Dzięki też jego wielkości spokojnie zmieści się on na biurku, czy nawet na stoliku w kawiarni. Yoga też nie waży dużo, bo waży ok. 1,4 kg – jak na laptop z naprawdę dobrymi podzespołami, to nie jest dużo. Przynajmniej jeżeli będziemy nosić ten laptop ze sobą, to nie odczujemy go na plecach, czy ramieniu. Więc jest to jego kolejna zaleta, patrząc też na to, ile wytrzymuje on na jednym ładowaniu.

Lenovo Yoga S740

3. Ekran

Ekran w tym Lenovo, to jest po prostu miazga! Możemy ten 14-calowy laptop kupić z wersją UHD lub Full HD. Owszem, warto kupić już z większą rozdzielczością, aby mieć naprawdę ostry obraz i przy optymalnej odległości, nie zauważyć żadnych pikseli, czy też poszarpanych krawędzi. Osoby, które wolą mieć dłuższy czas na baterii, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup tego laptopa z rozdzielczością Full HD.

Co ważne, to kolory reprezentowane przed ekran w tym laptopie, są na tyle dobre, a nawet świetnie, że nie można na to narzekać. Edytowałem zdjęcia na tym laptopie, potem sprawdzałem je na innych ekranach i naprawdę było świetnie.

Lenovo Yoga S740

4. Klawiatura

Jak sprawdzała się u mnie klawiatura w tym modelu? Jak możecie wiedzieć lub nie, to bardzo lubię klawiatury w serii Lenovo Yoga. One mają jak dla mnie idealny skok i świetne podświetlenie do pisania dłuższych tekstów i nie tylko. Więc przy tej Yodze nie mogłem narzekać na klawiaturę i bardzo przyjemnie pisało mi się na niej dłuższe teksty. Nie sprawiała mi ona żadnego dyskomfortu, więc jeżeli szukacie sprzętu do pisania dłuższych tekstów, to na pewno zerknijcie na serię Lenovo Yoga.

Co ważne, to nie mamy tutaj żadnego skanera odcisków palców, bo są tutaj czujniki do skanowania naszej twarzy. Przynajmniej dzięki temu i dzięki Windows Hello możemy szybko dostać się do naszego konta i mamy pewność, że nikt nieproszony się do niego nie dostanie – nawet mamy tutaj Glance, więc po odejściu od laptopa, zablokuje nam się konto lub będzie nas informowało, czy ktoś nam nie zagląda na ekran za ramienia. Dodać jeszcze muszę, że w tym laptopie mamy auto start, więc po otwarciu ekranu laptop się sam uruchamia i nie trzeba klikać przycisku power.

Lenovo Yoga S740

Podsumowując

Lenovo Yoga S740 nie jest tanim komputerem, ale też nie jest taki drogi, jeżeli będziemy patrzeć na jego ogromne plusy. Yoga S740 spisała się u mnie znakomicie i mogę ją polecić każdemu. Na pewno większość osób doceni, możliwość zabrania laptopa ze sobą w podróż lub do centrum. Yoga trzyma naprawdę długo na baterii, a możemy cały czas na niej pracować. Yoga S740 to idealny sprzęt do pracy. Więc jeżeli szukasz idealnego laptopa dla siebie, ze świetną baterią, a także super dźwiękiem, to możesz zastanowić się nad tym modelem.

Lenovo Yoga S740

A co Ty sądzisz o tym komputerze?