Recenzja – Lenovo Yoga S940

Lenovo Yoga S940

Jakiś czas temu otrzymałem na testy laptopa Lenovo Yoga S940. Jest to wyszukany gust i wygoda, a mobilność to jego drugie imię. No ale czy laptop spisywał się u mnie tak świetnie, jak producent go opisuje? Tego przekonacie się z tej recenzji.

Na samym początku mogę powiedzieć, że mocno zaskoczyło mnie Lenovo, ponieważ pierwszy raz miałem od nich laptopa z tak cienkimi ramkami. Co prawda zdarzało się mieć od nich taki laptop, ale zazwyczaj dolna ramka była większa i nie wyglądało to już tak minimalistycznie i nowocześnie. Tutaj przy Yoga S940 mamy to wszystko, a mocy temu laptopowi też nie można odmówić.

  1. Mobilność urządzenia
  2. Rozmiar
  3. Ekran
  4. Klawiatura

1. Mobilność urządzenia

Lenovo Yoga S940 to 13,9-calowy laptop. Więc od razu można powiedzieć, że jest to odpowiednia wielkość dla mobilnego laptopa. Dzięki małym ramkom laptop też wydaje się mniejszy, a ekran olbrzymi. Przynajmniej dostajemy naprawdę smukły laptop (w końcu seria S) o małej wadze i z dobrymi podzespołami. Yoga S940 spokojnie zmieści się nam do każdej torby czy plecaka. Co ważne to w tym laptopie mamy naprawdę realistyczny dźwięk, nie tylko dzięki Dolby Atmos, ale także dzięki głośnikom skierowanym do przodu.

Według producenta wersja laptopa z rozdzielczością Full HD powinna na jednym ładowaniu wytrzymać do 15 godzin, a z rozdzielczością UHD powinna wytrzymać ok. 7,5 godzin. Ja miałem u siebie wersję z rozdzielczością UHD i spokojnie laptop wytrzymywał mi 7 godzin na jednym ładowaniu. Jest to dobry, wynik patrząc na rozdzielczość ekranu tego laptopa. Jeszcze mamy ładowarkę na USB C, więc możemy spokojnie wziąć ładowarkę z laptopa i też podładować nią telefon.

Lenovo Yoga S940

2. Rozmiar

Wymiary tego komputera wynoszą: 319,3 mm x 197,4 mm x 12,2 mm. Jak widać, jest to bardzo mały i wąski laptop, który można naprawdę zabierać wszędzie. Jego waga też nie jest duża, bo zaczyna się ona od 1,2 kg – jest to stosunkowo mało, patrząc na inne laptopy. Dzięki takiemu rozmiarowi i wadze spokojnie możemy zbierać ten laptop ze sobą w podróż, czy po prostu do miasta. Nie będziemy po dłuższej chwili odczuwać go na ramieniu czy plecach. Momentami nawet zapomnimy o nim, że go w ogóle zabraliśmy.

Mimo iż nie mamy tutaj standardowych portów USB, a mamy tylko 3 USB C i port mini Jack, to i tak uważam, że jest to wystarczająca ilość. Mnie to spokojnie wystarczyło podczas mojej pracy, ponieważ mogłem podpiąć sobie tego laptopa do monitora, a monitor służył mi za stację dokującą, więc miałem w nim znacznie większą ilość portów USB do wszystkich akcesoriów.

Lenovo Yoga S940

3. Ekran

Ekran w tym laptopie ma 13,9 cala. Dzięki tak naprawdę małym ramkom ekran wydaje się ogromny, a dzięki jeszcze zaokrąglonym bocznym ramkom laptop ma świetny wygląd. Co ważne, to rozdzielczość i ostrość ekranu jest naprawdę super. Tak samo kolory w tym laptopie są poprawne i dobrze odwzorowane. Przy edycji zdjęć czy filmów nie miałem żadnych problemów, a przy oglądaniu filmów/seriali byłem zachwycony – no czego chcieć więcej.

Nad ekranem mamy miejsce na kamerkę i czujniki do Windows Hello. Tak w tym laptopie nie mamy czytnika linii papilarnych, a znalazła się podczerwień do skanowania naszej twarzy – elegancja i technologia w jednym.

Lenovo Yoga S940

4. Klawiatura

Co do klawiatury w tym laptopie, to nie mogłem na nią narzekać. Ponieważ była to standardowa klawiatura, jaką znajdziemy w urządzeniach z serii Yoga. Ja bardzo lubię klawiatury w tej serii, tak samo, jak w serii ThinkPad. Chociaż klawiatury w Yogach są z bardzo niskim skokiem – mnie to odpowiada i przyjemnie pisze mi się na takich laptopach długie teksty. Więc przy Yoga S940 nie mogłem na to narzekać i nie odczuwałem żadnego dyskomfortu podczas pisania. Tak samo touchpad jest na tyle duży, że przez większości testów i pracy na tym laptopie nie używałem myszki – Lenovo mocno się postarało nad tym modelem.

Lenovo Yoga S940

Podsumowując

Lenovo Yoga S940 nie jest tanim laptopem, jednak jest to już zakup na dłuższą chwilę, a nawet lata – jak to bywa u Lenovo, a szczególnie przy serii ThinkPad. Ja byłem bardzo zadowolony z testów tego laptopa i na pewno mogę każdemu polecić ten sprzęt. Yoga S940 to piękne i mobilne urządzenie, którego nie będziemy się wstydzić, zabierać ze sobą. Tym bardziej że bateria wytrzymuje naprawdę dużo i nie będziemy musieli zabierać wszędzie ze sobą ładowarki – szczególnie jak kupimy sobie wersję z rozdzielczością Full HD.

Lenovo Yoga S940

A co Ty sądzisz o tym komputerze?