Recenzja – Lenovo Yoga Smart Tab

Lenovo Yoga Smart Tab

Na testy ostatnio otrzymałem tablet z asystentem Google, jednak nie jest to zwykły tablet jak inny z asystentem Google. Lenovo chwali się, że jest to inteligentny tablet i w sumie można nam on służyć do wielu rzeczy, a jest to możliwe dzięki ruchomej stopce — tablet nie tylko powiesimy, ale także postawimy, aby był naszym inteligentnym asystentem domowym.

Od razu mogę Wam powiedzieć, że jest to mój pierwszy tablet Lenovo z system Android na testach, kilka razy mogłem już się na chwilę pobawić od nich tabletami, ale dopiero pierwszy raz miałem jakiś tablet Lenovo na testy — zdarzały się tablety z Windowsem, ale z Androidem jeszcze nie, aż dotąd.

  1. Mobilność urządzenia
  2. Rozmiar
  3. Ekran

1. Mobilność urządzenia

Lenovo Yoga Smart Tab to przede wszystkim tablet, który będzie naszym domowym asystentem. Jednak jest to też tablet jak wszystkie inne, które zabieramy ze sobą w podróż, lub bawimy się na nich w domu. Seria tabletów od Lenovo Yoga jest o tyle interesująca, że w tablecie mamy stopkę, dzięki której możemy w przeróżny sposób ustawić nasz tablet, a co jeszcze jest ważne, to możemy go powiesić! Nie wiele tabletów ma taką opcję. System, na jakim pracujemy na tym tablecie to Android, więc tak naprawdę nie musimy się bać o to, że nie znajdziemy aplikacji, z której korzystamy na swoim telefonie.

Producent deklaruje, że Yoga Smart Tab powinien wytrzymać 11 godzin przeglądania stron internetowych lub 10 godzin oglądania filmów (Full HD) na jednym ładowaniu. Jak ten wynik się u mnie sprawdził? Przyznać muszę, że mnie udało się wyciągnąć z tego tabletu 10 godzin na jednym ładowaniu w trybie mieszanym (trochę przeglądania stron internetowych, a trochę filmów/seriali). Więc jak na tablet 10-calowy, to ten wynik nie jest zły, szczególnie, że kiedy z niego nie korzystałem, miałem włączony tryb asystenta, gdzie cały czas tablet wyświetlał mi potrzebne informacje (m.in. nadchodzące wydarzenia z kalendarza).

Lenovo Yoga Smart Tab

2. Rozmiar

Wymiary tego tabletu wynoszą: 242 mm x 166 mm x 8,5-24 mm. Jak widać, nie jest to duży tablet, który może nam przeszkadzać podczas podróży. Najgrubsza część tabletu to tam, gdzie znajdują się też dwa głośniki JBL o mocy 2 W — świetne głośne i czysto grające głośniki. Dzięki temu, że tylko tam mamy taką grubość tabletu, to przyjemnie się go trzyma w ręce podczas czytania stron internetowych, książek lub innych rzeczy. Tablet waży 580 g, więc też nie jest to na tyle dużo, aby nie komfortowo korzystać z Yogi.

Szkoda, że do tego tabletu nie mamy klawiatury i rysika, ponieważ mógłby być to naprawdę świetny zestaw, jednak patrząc na to, że jest to głównie asystent domowy, to nie potrzebujemy takich akcesoriów.

Lenovo Yoga Smart Tab

3. Ekran

Ekran w tym tablecie jest 10-calowy i jest to IPS z technologią TDDI (zapewnia wysoką czułość ekranu). Oczywiście rozdzielczość tego ekranu to Full HD, więc jest to optymalne jak na taki ekran i dzięki temu przyjemnie ogląda się przeróżne filmy/seriale, a nawet czyta. Ekran jest ostry, a kolory są takie, jakie powinny być, więc nie można na to narzekać.

Zdarzało mi się, że na tym tablecie edytowałem kilka zdjęć — przy tym także nie mogłem narzekać na odwzorowanie kolorów wszystko, co powinno być czarne, jest czarne, a wszystko, co powinno być białe, jest białe.

Lenovo Yoga Smart Tab

Podsumowując

Lenovo Yoga Smart Tab nie należy może do najtańszych tabletów, ale co ważne, to można ten tablet kupić w wersji WiFi i LTE — więc każdy coś dla siebie na pewno znajdzie. Mnie bardzo dobrze korzystało się z tego tabletu i bardzo dobrze umilał mi mój czas. Tryb inteligentnego asystenta domowego również się u mnie sprawdzał i nie mogłem na niego narzekać. Mogę ten tablet polecić każdemu, ponieważ zaskoczył mnie przede wszystkim świetnym dźwiękiem i naprawdę dobrym ekranem.

Lenovo Yoga Smart Tab

A co Ty sądzisz o tym tablecie?