Recenzja – Lenovo Yoga Slim 7

Lenovo Yoga Slim 7

Na testy w moje ręce wpadł jednej z najnowszych laptopów Lenovo z serii Yoga Slim. Jest to model Lenovo Yoga Slim 7 i już od razu mogę Wam powiedzieć, że jest to bardzo ciekawy model, jeżeli zastanawiacie się nad ultra mobilnym laptopem do pracy (nie tylko biurowej). Yoga Slim ma prawie wszystko czego potrzebujemy, no może oprócz funkcji wyginania ekranu i dotykowej matrycy. Jak u mnie spisywał się ten model? Przekonacie się tego poniżej.

Na samym początku mogę Wam powiedzieć, że bardzo zaskoczył mnie ten 14-calowy model, ponieważ jest to naprawdę mały laptop, który ma moc i elegancję, a także wytrzymuje dosyć długo na baterii. Żal było mi go oddawać z testów.

  1. Mobilność urządzenia
  2. Rozmiar
  3. Ekran
  4. Klawiatura

1. Mobilność urządzenia

Jak wspominałem Lenovo Yoga Slim 7 to 14-calowy laptop, który idealnie pasuje do biura i domu. Zmieści się także w torbie i plecaku, nie będzie zajmować dużo miejsca, a także jest lekki. Nie będzie nam on w niczym przeszkadzać. Tak samo ładowarka tego laptopa jest na USB-C, więc możemy nie tylko naładować nią swojego laptopa, ale także i telefon (nie musimy zabierać ze sobą więcej zbędnych ładowarek). Bateria przy jednym ładowaniu według producenta powinna wystarczyć do 19 godzin na jednym ładowaniu. Jak to się sprawdza w rzeczywistości? Przy pracy na tym laptopie wytrzymywał mi on ok. 17/18 godzin na jednym ładowaniu. Uważam, że jest to świetny wynik jak na taki laptop i już można powiedzieć, że jest to świetny mobilny laptop, bo można go zabrać ze sobą do centrum i zapomnieć o ładowarce. Nie oszukujmy się, nikt nie pracuje 18 godzin non stop, więc bateria wystarczy nam na cały dzień, a nawet na dwa dni — świetny wynik, brawo Lenovo!

Jeszcze co ważne, to mamy w tym laptopie szybkie ładowanie, więc jeżeli śpieszymy się, to możemy na szybko podładować laptopa i działać. Laptop też jest na tyle wydajny, że spokojnie można na nim pracować przy edycji filmów, zdjęć itp. Ja na nim robiłem wszystko, co mogłem i mi się to udawało i nie mogłem na niego narzekać. Owszem przy edycji filmów lepiej było być podłączony do ładowarki, aby mieć wyższą wydajność, ale przy pozostałych rzeczach praca na baterii wystarczała.

Lenovo Yoga Slim 7

2. Rozmiar

Wymiary tego komputera wynoszą: 320,6 mm x 208 mm x 14,9 mm. Jak już widać z samych wymiarów, to ten laptop jest naprawdę mały i cienki, a to przecież 14-calowy sprzęt. Yoga Slim 7 także waży ok. 1,4 kg. Jest to naprawdę dosyć mało jak na laptop z taką mocą i takimi możliwościami. Zabierając ten sprzęt ze sobą w podróż, nie odczujemy go na plecach, czy na ramieniu. Także dzięki jego wielkości nie będziemy mieć problemu z jego przenoszeniem/przewożeniem, a także z trzymaniem go na kolanach, biurku lub nawet stole. Także nie musimy cały czas zabierać ze sobą ładowarki z laptopa, więc kolejny ciężar nam odpada.

Lenovo Yoga Slim 7

3. Ekran

Ekran w tym laptopie jest naprawdę świetny! Wspominałem wiele razy już, że jest to ekran 14-calowy, ale za to jego rozdzielczość to Full HD. Przy optymalnej odległości od tego ekranu nie widać żadnych pojedynczych pikseli. Praca na tym ekranie jest bardzo przyjemna, kolory są poprawne i czarny jest czarny, a biały jest biały.

Dzięki też bardzo cienkim ramkom ekran może wydawać się większy i dzięki temu pracuje się jeszcze lepiej i wygodniej. Nie tylko praca jest na nim wygodna, ale także oglądanie seriali/filmów w łóżku. Przy okazji wspomnę, że głośniki w tym laptopie są naprawdę świetne i już naprawdę bardzo dawno nie mogłem narzekać na głośniki w laptopach Lenovo.

Lenovo Yoga Slim 7

4. Klawiatura

Jak wiecie bardzo cenie sobie klawiatury w laptopach z serii Lenovo Yoga. Według mnie mają one bardzo dobry skok i świetnie się na nich pisze dłuższe teksty. Nie czujemy przy niej żadnego dyskomfortu i to jest bardzo ważne. Dodatkowo mamy bardzo ładne podświetlenie, więc możemy nawet wieczorem pisać dłuższe teksty. Touchpad pod klawiaturą również jest duży i intuicyjny, więc korzystałem z niego znacznie częściej niż z myszki. Z myszki to korzystałem tylko, kiedy potrzebowałem bardziej precyzyjnie wykonać coś na zdjęciach, czy filmach — chociaż w dalszym ciągu uważam, że touchpad w tym laptopie jest bardzo precyzyjny.

Pod klawiaturą nie znajdziemy czytnika linii papilarnych (jest to element opcjonalny), za to w zestawie mamy podczerwień do skanowania naszej twarzy. Dostęp do naszego komputera jest ograniczony i też nikt pożądany się do niego nie dostanie.

Lenovo Yoga Slim 7

Podsumowując

Lenovo Yoga Slim 7 nie jest tanim laptopem, jednak według mnie warto zastanowić się właśnie nad tym modelem. Jeżeli szukacie naprawdę świetnego sprzętu do domu i do pracy, często bierzecie komputer ze sobą, to właśnie ten model może być dla Was idealny. Mały, z dużym ekranem, z dużą mocą, a także z wytrzymałą baterią — czego chcieć więcej? Ja byłem bardzo zadowolony z tego laptopa, więc mogę go każdemu polecić. Jeżeli też chcecie mieć czytnik linii papilarnych, to zawsze też możecie wybrać taką wersję z taką funkcją. Więc dla każdego coś się znajdzie.

Lenovo Yoga Slim 7

A co Ty sądzisz o tym komputerze?