Recenzja – Acer B277

Acer B277

Na testy otrzymałem ostatnio nowy monitor Acer B277. Ostatnio mogliście przeczytać moją recenzję, a właściwie to opinię na temat monitora Acer B247Y. Byłem z niego zadowolony, ale jak to sprawdził się znacznie większy monitor i czy mogę powiedzieć to samo co przy poprzedniku, że go polecam? Tego przekonać się będziecie mogli poniżej.

Na początku chciałbym zaznaczyć to, że monitor ma 27-cali i też możemy nim obracać, jak się to nam podoba, a także możemy go podnosić i obniżać. Monitor też jest wyposażony w kilka ciekawych funkcji, o których będziecie mogli przeczytać już poniżej. Jednak już teraz mogę powiedzieć, że Acer spodobał mi się i jest to dobry monitor do polecenia. Zresztą przeczytajcie, co o nim sądzę.

  1. Specyfikacja
  2. Konstrukcja
  3. Rozdzielczość i kolory
  4. Możliwości

1. Specyfikacja

Acer wyposażył ten monitor w porty:

  • VGA
  • HDMI
  • DisplayPort
  • Wejście audio
  • Wyjście audio
  • 3 x USB

Monitor sam w sobie też nie jest drogi, a jak widać mamy dosyć pokaźną ilość złączy, dzięki czemu podepniemy do tego monitora nowy komputer, a także stary. Miłym dodatkiem, to są tutaj złącza USB, dzięki którym podładujemy telefon, czy nawet podepniemy jakieś akcesoria do naszego komputera. Szkoda, że nie znalazło się tutaj złącze DVI, bo to także urozmaiciłoby możliwość podpięcia się do monitora, mimo to i tak dobrze, że mamy jedno złącze analogowe i nie musimy się martwić, że nie mamy jakiegoś kabla lub nasz komputer nie ma takich złącz (jeszcze).

Acer B277

2, Konstrukcja

Acer B277 został wykonany z bardzo dobrego plastiku. Nie jest to błyszczący plastik, wiec od razu powiedzieć mogę, że sam monitor aż tak się nie brudzi i nie zbiera odcisków palców. Ramki wokół ekranu są bardzo małe i dzięki temu monitor jest mniejszy, ale za to ekran zostaje duży. Dolna ramka z logo jest wyżłobiała i bardzo ładnie się to komponuje z całym monitorem. Przynajmniej podczas pracy na tym monitorze skupiamy się na tym, co jest na ekranie, a nie na ramkach dookoła. Także ma to takie plusy, że przy postawieniu drugiego monitora obok nie mamy wielkiej czarnej szpary, która tylko przeszkadza i zajmuje miejsce.

Podstawka i ramię tego monitora również są bardzo dobrze wykonane i nie można na nic narzekać. Korzystając z tego monitora, nie będziemy odczuwać tandety, a także nie będziemy myśleć o tym, że coś mu się stanie.

Acer B277

3. Rozdzielczość i kolory

W tym monitorze znajduje się matryca IPS z rozdzielczością Full HD. Matryca ma wielkość 27-cali (nawet nazwa to pokazuje) i przy optymalnej odległości od monitora nie widzimy żadnych pojedynczych pikseli. Oczywiście częstotliwość odświeżania matrycy to 75 Hz, więc jeżeli tylko nasz komputer sobie z tym poradzi, to możemy pracować lub przeglądać treść bardzo płynnie. Co ważne, to praca na tym monitorze nie sprawia nam żadnego dyskomfortu, owszem jak na taką wielkość matrycy, to rozdzielczość powinna być większa (przynajmniej 2K), jednak patrząc na to, ile ten komputer kosztuje, to nie będę już na to narzekał — szczególnie że przy tej optymalnej odległości od komputera nie widać żadnych pojedynczych pikseli.

Co do kolorów, to również nie mogłem na to narzekać. Odwzorowanie barw sRGB w urządzeniach Acera jest naprawdę znakomite i przy codziennej pracy lub domowej zabawie nie można na nic narzekać.

Acer B277

4. Możliwości

Jakie możliwości posiada ten monitor? Oczywiście oprócz złączy USB, dzięki którym możemy podłączyć akcesoria do naszego komputera lub podładować np. telefon, to posiadamy w tym monitorze kamerkę i 2 x 2W głośniki, które spisują się całkiem nieźle, chociaż jeżeli macie swoje głośniki to polecam z nich korzystać. Kamerka w tym monitorze sprawdza się bardzo dobrze i można ją wykorzystywać przy przeróżnych konferencjach online lub spotkaniach — myślałem, że jakość będzie gorsza, ale jednak jest całkiem nieźle.

Acer B277

Podsumowując

Acer B277 nie jest drogim monitorem, jednak czy warto zastanawiać się nad nim? Tak jak już wspominałem na samym początku, bardzo dobrze spisywał się u mnie ten monitor, nie mogłem na niego narzekać. Czy to w pracy, czy to w domu ten Acer spisywał się nieźle i nie odczuwałem przy nim żadnego dyskomfortu. Owszem może stopka zajmuje zbyt dużo miejsca ja na taki monitor, ale to tylko taki mały minus przy gąszczu innych zalet. Ogólnie polecam Wam ten monitor, jeżeli tylko zastanawiacie się nad nowym, który będzie w miarę tani i spełni Wasze oczekiwania.

Acer B277

Co myślisz o monitorze?