Recenzja – MSI Pro 22XT

MSI Pro 22XT

Na testy trafił do mnie komputer All-In-One marki MSI. Było to moje pierwsze spotkanie z komputer AIO tej marki, więc jakie mam wrażenia dotyczące tego sprzętu? Muszę przyznać, że mocno mnie zaskoczył, ale także mocno się rozczarował. Myślałem, że będzie tak samo świetny, jak testowany przeze mnie MSI Prestige 14. Tamten laptop zrobił na mnie ogromne wrażenie, bo też było to moje pierwsze bliższe spotkanie z tą marką, ale także mogłem świetnie na nim pracować.

Owszem na tym AIO bardzo dobrze mi się pracowało, jednak nie wszystko mi tak pasowało, jak w innych komputerach All-In-One, które dotychczas mogłem u siebie testować. Mam nadzieję, że niebawem MSI pokaże jeszcze inne świetne urządzenia – chociaż i tak jest ich już naprawdę dosyć dużo.

 1. Specyfikacja
 2. Konstrukcja
 3. Rozdzielczość i kolory
 4. Klawiatura i myszka
 5. Możliwości

1. Specyfikacja

MSI wyposażyło ten komputer w porty:

 • Czytnik kart
 • USB-C
 • 3 x USB 3.1
 • Wejście mikrofonowe
 • Wyjście słuchawkowe
 • 2 x USB 2.0
 • Port COM
 • Wyjście HDMI
 • Wejście HDMI
 • Złącze RJ45
 • Gniazdo Kensington Lock

Jak widać ten model AIO, nie posiada aż tak mało złączy, do których możemy się podpiąć. Jednak pamiętać trzeba, że do tego komputera w zestawie nie mamy myszki i klawiatury na Bluetooth, tylko na kabel, więc tracimy przez to już dwa złącza.

Co i tak jest ważne, to do tego AIO możemy podpiąć inny zewnętrzny monitor i powiększyć swoją przestrzeń do pracy lub nawet grania. Chociaż od razu trzeba zaznaczyć, że ten AIO jest głównie przeznaczony do pracy, tak jak każdy inny, bo nie są to komputery przeznaczone do grania – chociaż i tak nam nikt tego nie zabroni. Ciekawą opcją tego MSI jest jeszcze możliwość podpięcia innego sprzętu i używanie naszego AIO jako monitor z dotykowym ekranem.

MSI Pro 22XT

2. Konstrukcja

MSI Pro 22XT został wykonany w większości z plastiku. Przód, boki, oraz kawałek tyłu zostały wykonane z błyszczącego plastiku, który niestety bardzo szybko się brudzi i rysuje. Druga część tylnej obudowy została wykonana ze szczotkowanego plastiku i według mnie mógł cały ten komputer być tak wykonany, wyglądałby naprawdę biznesowo, a także by się tak szybko nie rysował. Chociaż i tak nie można temu MSI odjąć uroku, bo świetnie się prezentuje na naszym biurku. Stopka i ramię zostało wykonane z jakiegoś stopu i jest naprawdę wytrzymałe, dzięki czemu komputer trzyma się na naszym biurku bardzo stabilnie i o nic nie trzeba się martwić.

Dodatkowo mamy możliwość pochylenia monitora, więc można go dostosować do swoich potrzeb – chociaż i tak brakuje tutaj regulacji góra/dół, ale już nie można aż tak narzekać.

MSI Pro 22XT

3. Rozdzielczość i kolory

Ekran tego AIO to 22 cale, z czego rozdzielczość to Full HD. Według mnie mogłaby tutaj być rozdzielczość 2K, ale nie ma co narzekać. Jakość obrazu jest naprawdę dobra i przy optymalnej odległości od monitora nie widać żadnych pojedynczych pikseli, czy też poszarpanych krawędzi. Ramki wokół ekranu niestety nie są zbyt małe i wąskie, więc niestety przez to wizualnie ekran może nam się wydawać mały – chociaż 22 cale to nie jest aż tak mało. Przynajmniej komputer nadrabia kolorami, które są poprawne i można je dostosować pod swoje preferencje.

Oczywiście jak przystało też na komputer AIO, to ekran jest dotykowy. Ekran jest pokryty MSI Anit-Flicker technology, co ma zmniejszyć refleksy i wszelakie odbicia na ekranie. Owszem, nie mogłem zauważyć żadnych odbić podczas pracy na nim, jednak to też nie jest sprzęt, z którym wyjdziemy na dwór na pełne słońce. Musielibyśmy mieć ten komputer postawić centralnie obok okna, żeby naprawdę nam coś przeszkadzało, tak to przy codziennej pracy nic nam nie przeszkadza – dodam, że opcjonalnie można wybrać ten komputer bez ekranu dotykowego.

MSI Pro 22XT

4. Klawiatura i myszka

W zestawie wraz z komputerem otrzymujemy klawiaturę i myszkę, niestety ten zestaw jest przewodowy – zajmuje przez to nam 2 złącza USB. Jednak ważne, że dostajemy w zestawie od razu takie akcesorium i nie musimy ich specjalnie dokupywać, tak jak jest to przy komputerach stacjonarnych.

Co do klawiatury i myszki, które dostajemy w zestawie, to nie mogę się do nich przyczepić. Jest to bardzo podstawowy sprzęt, więc jest to idealny zestaw na początek – każdy, kto będzie potrzebować czegoś więcej, to dokupi sobie lepszy sprzęt. Jedynie co mogę powiedzieć, to trzeba się przyzwyczaić do klawiatury, bo ja na początku nie mogłem się do niej przystosować i np. klikałem zamiast prawego alta inne klawisze.

MSI Pro 22XT

5. Możliwości

Jakie możliwości posiada ten komputer? Zaczynając od tego, że możemy mieć w nim ekran dotykowy, to jest już naprawdę fajna funkcja. Dodatkowo możliwość włożenia karty, czy także łatwy dostęp do złączy na boku, to dodatkowy atut tego sprzętu. Oczywiście znajdziemy tutaj także dwa głośniki, które według mnie są bardzo słabe i od razu polecam podpiąć jakieś słuchawki lub głośnik (nawet po Bluetooth), bo niestety może Was to trochę zaboleć.

Z ciekawszych rzeczy, jakie znajdziemy jeszcze w tym MSI, to możliwość szybkiej wymiany dysku – mamy specjalną komorę, którą szybko otworzymy i wyjmiemy dysk, a właściwie go wysuniemy. Z tyłu także znajduje się joystick, którym możemy w łatwy sposób przemieszczać się po menu naszego AIO i zmieniać ustawienia wyświetlania, głośności itd. Co jeszcze ważne, to że ten sprzęt nie nadaje się w ogóle do prowadzenia z niego spotkań online, ponieważ nie posiada on kamerki – trzeba do niego takową podpiąć.

MSI Pro 22XT

Podsumowując

MSI Pro 22XT nie jest aż tak drogim komputerem All-In-One, jakby się mogło zdawać. Jednak czy warto się nim interesować? Mimo wszystko sprzęt się u mnie spisał, mimo tych niektórych wad. Szkoda, że na tym komputerze możemy tylko pracować lub wykorzystywać jako monitor. Nie możemy z niego pracować zdalnie, jak to teraz jest i nie możemy siedzieć na konferencjach – chyba że podepniemy sobie potrzebne akcesoria. AIO spisywał się u mnie dobrze jako domowy sprzęt, a także jako sprzęt do pracy (ale też nie każdej). Przynajmniej mogłem na niej obrobić zdjęcia, czy napisać dłuższe teksty, a nawet ogarniać maila. Jeżeli potrzebujecie komputera All-In-One, który będzie się sprawdzał naprawdę dobrze, ale także planujecie podpiąć do niego wszystkie potrzebne akcesoria, to możecie zastanowić się nad tym modelem.

MSI Pro 22XT

A co Ty sądzisz o tym komputerze?