Recenzja – Samsung Jet Bot AI+

Samsung Jet Bot AI+

Na testy trafił do mnie odkurzacz Samsunga. Po pierwsze jest to pierwszy odkurzacz Samsunga, z którego miałem możliwość korzystać podczas testów w swoim domowym biurze. Po drugie nie jest to zwykły odkurzacz, ponieważ jest on wyposażony w Intel® Movidius™ Myriad™ X. Co to daje? Otóż dzięki temu nasz odkurzacz ma sztuczną inteligencję i jeszcze lepiej uczy się naszego domu/pomieszczenia i lepiej radzi sobie z przeszkodami. Samsung Jet Bot AI+ również został wyposażony w funkcję Jet Live i poprzez kamerkę na przodzie możemy patrzeć co dzieje się w naszym domu — nawet możemy uruchomić funkcję wartownika.

Samsung Jet Bot AI+ daje nam bardzo dużo możliwości i ogrom funkcji, które przyczyniają się jeszcze lepszego sprzątania. Jak sprawdził się on u mnie? Tego przekonacie się poniżej.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Odkurzacz Samsung Jet Bot AI+ został wykonany z bardzo dobrej jakości plastiku. Wszystko jest bardzo dobrze spasowane, nic nie lata, a także masywna bryła odkurzacza daje nam odczucia wytrzymałości. Odkurzacz swoim wyglądem przypomina mi trochę czołg i w sumie trochę się tak porusza. W zestawie wraz z robotem otrzymujemy także stację dokująca wraz z większym zbiornikiem na kurz i śmieci — co ważne, to możemy ustawić opróżnienie zbiornika robota za każdym razem po sprzątaniu lub w momencie zapełnienia zbiornika w odkurzaczu, który o dziwo nie jest taki mały, jakby się zdawało. Bateria w tym robocie również spokojnie starczała na posprzątanie całego domu i zostawało jeszcze z 40-50% baterii. Oczywiście to też zależy od tego jak wielkie mamy mieszkanie lub biuro, ja nie mam jakoś dużego mieszkania, ale i tak uważam, że wynik jest bardzo dobry. Szczególnie patrząc na to, że odkurzacz bardzo precyzyjnie czyści — na początku każde rogi i kąty, potem środek.

Samsung Jet Bot AI+

2. Moje wrażenia

Samsung Jet Bot AI+

Jakie są moje wrażenia dotyczące tego odkurzacza? Szczerzę mogę Wam powiedzieć, że był to dotychczas najlepszy robot odkurzacz, z jakiego mogłem korzystać. Samsung pomógł mi utrzymać czystość wokół mojego miejsca pracy, a także ogólnie w domu. Jet Bot AI+ jeździł może codziennie o wyznaczonej godzinie, ale dzięki temu było czysto. Co też ważne, to ten robot odkurzał bardzo długo. Jak miałem u siebie robota innej firmy, to było 30 minut i już wracał do stacji dokującej. Tutaj odkurzanie trwało od 40 do 60 minut, gdzie mieszkanie ma 40 m². Na samym początku myślałem, że coś się zacięło, ale potem jak zobaczyłem, że wszystkie kąty są porządnie odkurzone, to stwierdziłem, że tak odkurzać długo może i nie mam z tym problemu. Samsung też nie należy do najcichszych, a także i do najlżejszych, ale jednak ilość funkcji i technologii zawartych w tym urządzeniu robi swoje. Najbardziej ciekawiła mnie opcja Jet Live, dzięki czemu będąc w drodze lub poza domem, mogłem sprawdzać, co się dzieje w domu i nawet można to wszystko nagrywać lub robić zdjęcia. Dodatkowo wspomnieć muszę, że Jet Bot AI+ mówi do nas po polsku i także za pomocą Bixby możemy nim sterować.

Samsung Jet Bot AI+

Podsumowując

Samsung Jet Bot AI+ nie jest tanim odkurzaczem, ale czy warto się nad nim zastanawiać? Szczerze, mogę Wam powiedzieć, że tak. Odkurzacz świetnie się sprawdza nie tylko w domu, ale także i w domowym biurze. Intel AI również radził sobie u mnie znakomicie i omijał krzesła, stół czy nawet suszarkę z praniem jak była wystawiona. Jeżeli miałbym kupować do siebie robota sprzątającego, to zdecydowanie byłby to właśnie ten robot i wątpię, abym zmienił zdanie. No, chyba że pojawi się coś nowego, co przebije ten model. Myślicie nad nowym pomocnikiem, to Jet Bot AI+ będzie idealnym kandydatem.

Samsung Jet Bot AI+

Co sądzisz o tym odkurzaczu?