Huawei P40 Pro po roku & opinia Huawei Watch Fit 2

Już ponad rok użytkuje telefon Huawei P40 Pro i przyszedł czas, aby podzielić się Wami moją opinią na temat tego telefonu. Jak on się u mnie sprawdza i przede wszystkim, jak jego aparaty sprawdzają się po takim czasie? O tym przeczytacie poniżej. Co ważne, to nie można zapomnieć o recenzji tego telefonu, a także o tekście, w którym to opisuje moje odczucia po dłuższym użytkowaniu P40 Pro. Dodatkowo mogłem korzystać przy tym telefonie z zegarka Huawei Watch Fit 2 i poniżej również będzie znajdować się opinia na jego temat.

Przy okazji przypominam, że wszystkie zdjęcia z tego telefonu w wysokiej rozdzielczości znajdują się TUTAJ.

  1. Wrażenia z Huawei P40 Pro
  2. Huawei Watch Fit 2

1. Wrażenia z Huawei P40 Pro

Jak pewnie już każdy wie, to Huawei P40 Pro był jednym z pierwszych modeli Huaweia bez usług Google. Niektórym to przeszkadzało, przeszkadza i będzie niestety przeszkadzać — szczególnie mówię o sobie. Jednak telefony tej marki mają coś w sobie, co lubię, czyli mowa o aparatach. Huawei P40 Pro to naprawdę mocarz i król w mobilnej fotografii. Telefon po takim czasie działa świetnie, nie mogę na niego narzekać, a szczególnie na jego aparaty. Bardzo lubię zabierać go na wyjazdy, sesje, a nawet na spacery. Zdjęcia z tego modelu są szczegółowe, nasycone i mogą się one podobać bez zbędnej obróbki. Świetny aparat rekompensuje mi brak usług Google, bo zamiast mieć aplikacje (chociaż niektóre spokojnie można pobrać), to mam za to świetne zdjęcia z wyjazdu, portrety lub po prostu ładne zdjęcia na media społecznościowe. Zobaczcie poniżej kilkanaście zdjęć wykonanych ostatnio tym telefonem. Jeżeli chcecie zobaczyć je w lepszej rozdzielczości, to znajdują się one w galerii.


 

2. Huawei Watch Fit 2

Chwilę przed premierą w Polsce dostałem na testy zegarek Huawei Watch Fit 2, który jest młodzieżowym zegarkiem. Oczywiście to nie jest standardowy zegarek, który jest np. okrągły lub jak bywają czasami kwadratowe smartwatche. Huawei nas przyzwyczaił do tej prostokątnej bryły i przyznać muszę, że komfortowo się z niego korzysta. Szczególnie jak rozmawiamy przez zegarek, sprawdzamy tętno/stres lub nawet używamy funkcji zdalnego spustu migawki w naszym telefonie. Bardzo fajnie, że w nowej wersji zegarka możemy przez niego rozmawiać i wysyłać szybkie odpowiedzi SMS-em, że np. nie możemy w tej chwili rozmawiać. Watch Fit 2 również bardzo długo trzyma na baterii. Producent deklaruje 10 dni na jednym ładowaniu i to rzeczywiście się sprawdza. Oczywiście sprawdza się to w momencie, kiedy to nie używamy funkcji GPS i nie robimy cały czas treningów. Kiedy będziemy używać z funkcji sportowych, czas pracy na baterii się skraca, ale nie jakość drastycznie, mi spokojnie zegarek do tygodnia wytrzymywał na jednym ładowaniu. Uważam, że jest to bardzo dobry wynik, szczególnie patrząc na konkurencję. Spokojnie mogę polecić Wam ten zegarek, bo bardzo dobrze mi się z niego korzystało i możecie wybrać taki kolor paska, który najbardziej będzie do Waszego stylu pasować.

Co sądzicie o tych urządzeniach?