Recenzja – Sennheiser CX 150BT

Sennheiser CX 150BT

Na testy dotarły do mnie słuchawki Sennheiser CX 150BT. Jest to jeden z tańszych modeli producenta w ofercie. Jak sprawdziły się u mnie te bezprzewodowe słuchawki? Przekonacie się o tym poniżej.

Na samym początku muszę wspomnieć, że rzadko, a nawet prawie nigdy nie narzekałem na słuchawki tego producenta. Co ważne, są one mobilnym i wytrzymałym zestawem, który może nam się przydać podczas spacerów, uprawiania sportów lub po prostu przy słuchaniu muzyki, aby umilić sobie czas.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Słuchawki zostały wykonane w całości z plastiku. Co ważne, połowa jest wykonana z błyszczącego plastiku, a połowa z matowego – jednak część wykonana z błyszczącego plastiku ma przyciski do obsługi słuchawek i puszczania muzyki. Niestety ta część po dłuższym czasie nie będzie wyglądać ładnie, ponieważ trochę się ona rysuje i nie wygląda to ładnie.  Co również jest ważne, słuchawki według producenta powinny wytrzymać 10 godzin na jednym ładowaniu. Jak to wyglądało u mnie? Ciężko przez 10 godzin słuchać muzyki non stop, ale mogę za to powiedzieć, że spokojnie bateria wytrzymuje 2-3 dni. Wszystko zależy też od tego, jak długi dziennie i głośno słuchacie muzyki. Uważam, że nie jest to zły wynik jak na takie słuchawki.

Sennheiser CX 150BT

2. Moje wrażenia

Sennheiser CX 150BT

Jak sprawdziły się u mnie te słuchawki i jakie są moje wrażenia? Są to podstawowe słuchawki z obsługą kodeków AAC i SBC i z technologią Bluetooth 5.0. Według producenta CX 150BT zapewnia idealnie równowagę pomiędzy jakością dźwięku, komfortem i solidnością. Muszę potwierdzić, że jakość dźwięku jest na bardzo wysokim poziomie, mimo iż są to bardzo tanie słuchawki od Sennheisera. Słuchawki nie wypadają także z uszu i po dłuższym ich użytkowaniu nie odczuwamy żadnego dyskomfortu. Na solidność słuchawek także nie mogę narzekać, jednak kable są bardzo cienkie i czasami bałem się, aby nic się im nie stało, kiedy wrzucałem je do plecaka/torby. Co ciekawe, słuchawki można znaleźć w aplikacji Sennheiser Smart Control, ale znajdziemy w niej tylko instrukcję obsługi.

Sennheiser CX 150BT

Podsumowując

Sennheiser CX 150BT kosztują ok. 319 zł. Nie jest to może tanio, ale są to jedne z tańszych modeli słuchawek w portfolio producenta. Nie mogłem przez cały okres testów narzekać na nie i dźwięk wydobywany przez słuchawki jest bardzo dobry. Tak naprawdę, nie mogę nic złego i innego na ich temat powiedzieć, bo są to podstawowe słuchawki i nie są wyposażone w nie wiadomo jaką technologię. Ogólnie mogę je polecić i jeżeli szukacie tanich, fajnych słuchawek, to możecie się zastanowić właśnie nad nimi.

Sennheiser CX 150BT

Co sądzisz o tych słuchawkach?