Recenzja – Sennheiser Momentum 3 Wireless

Sennheiser Momentum 3 Wireless

Cześć, ostatnio na testy dostałem słuchawki Momentum 3 Wireless od Sennheiser’a. Jest to nowa generacja słuchawek wokółusznych z wyższej półki. Słuchawki te oczywiście są bezprzewodowe, ale w zestawie mamy przewód mini jack 3,5 mm i dzięki temu możemy połączyć swoje słuchawki z telefonem lub innym urządzeniem nie tylko przez bluetootha. Skoro mowa o tym, co w zestawie, to dodatkowo dostajemy kabel do ładowania USB-C oraz duże i wytrzymałe etui na te słuchawki.

Na wstępie powiem, że zaskoczyły mnie te słuchawki swoim rozmiarem, ponieważ spodziewałem się, że będą one troszkę mniejsze i już teraz mogę powiedzieć, że one nie są dla każdego. Dodatkowo powiem na ich plus, że dźwięk, jaki się z nich wydobywa, jest naprawdę przyjemny oraz czysty.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Do jakości wykonania słuchawek Sennheiser Momentum 3 Wireless nie mogę się w żaden sposób przyczepić. Pałąk po bokach został wykonany ze stali nierdzewnej, a od góry został pokryty prawdziwą skórą oraz posiada miękkie wypełnienie, aby nam one nie przeszkadzały na głowie. Same słuchawki zostały wykonane z porządnego plastiku. Poduszki tych słuchawek są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Są one na tyle duże, że spokojnie zmieści się w nich każde ucho.

Słuchawki te posiadają 2 gniazda, jedno to mini jack 3,5 mm, które służy do podłączenia tych słuchawek po kablu do naszego telefonu lub innego urządzenia, które będzie nam wysyłało dźwięk, a drugie to USB-C, które służy do ładowania tych słuchawek i jest to już chyba standard.

Sennheiser Momentum 3 posiadają oczywiście regulacje dla każdej słuchawki. Działa ona dobrze, słuchawki nie zmienią nam same z siebie wysokości. Słuchawki te ważą około 300 gramów i nie jest to tak dużo, na pewno nie odczujemy ich wagi na głowie.

Etui, które dostajemy w zestawie, jest wykonane z porządnego materiału. Jest one dość spore, ale nie ma się co dziwić, skoro same słuchawki do małych nie należą. Wewnątrz tego etui mamy małą kieszonkę, do której możemy wsadzić kabel do ładowania oraz mini jack.

Sennheiser Momentum 3 Wireless

2. Moje wrażenia

Sennheiser Momentum 3 Wireless

Ze słuchawek tych korzystało mi się bardzo dobrze. Jednak nie mogłem z nimi często wychodzić z domu i raczej częściej korzystałem z nich w domu. Było to spowodowane ich rozmiarem, ponieważ abym mógł z nimi wyjść na miasto, musiałem ze sobą brać większy plecak, aby zmieścić te słuchawki wraz z ich etui i było to dla mnie uciążliwe, bo po co mam brać plecak tylko po to, żeby w nim móc potem schować słuchawki.

Na głowie leżały mi one bardzo dobrze ani razu mi nie przeszkadzały. O dziwo w tych słuchawkach nie pocą się bardzo uszy oraz nie jest za ciepło i jest to plus, patrząc, jak u nas ostatnio jest gorąco.

Sennheiser Momentum 3 mają funkcję redukcji hałasu, która posiada 3 tryby, dzięki którym dostosujemy poziom dźwięków, jakie nas otaczają pod swoje gusta. Działa to bardzo dobrze. Jeśli chciałem się odciąć od świata i skupić się na muzyce, która się wydobywała z tych słuchawek, to spokojnie mogłem to zrobić i nie słyszałem nic oprócz mojej muzyki. A jeśli chciałem słyszeć co się dzieje naokoło mnie i do tego chciałem słuchać swojej muzyki, to bez problemu mogłem to zrobić.

Słuchawki te wspiera aplikacja, dzięki której w prosty sposób włączymy funkcję redukcji hałasu oraz wybierzemy, który tryb redukcji nas najbardziej interesuje. Dodatkowo w tej aplikacji może spersonalizować dźwięk, jaki ma się wydobywać z tych słuchawek.

Fajną funkcją tych słuchawek jest to, że włączają się po rozłożeniu ich oraz wyłączają się, gdy je złożymy. Co więcej, jeśli zdejmiemy prawą słuchawkę z ucha lub całe słuchawki to muzyka nam się sama zatrzyma i włączy się, gdy je znowu założymy.

Sennheiser Momentum 3 Wireless

Podsumowując

Sennheiser Momentum 3 to dość drogie słuchawki, ale za to dźwięk, jaki one wydają oraz jakość wykonania jest tego warta. Niestety ich rozmiar jest na tyle duży, że nie każdy będzie nimi zainteresowany. Słuchawki te raczej znajdą zastosowanie u kogoś, kto ich częściej by używał w domu lub pracy albo u kogoś, kto często wychodzi z domu z plecakiem. Polecam te słuchawki każdemu, komu rozmiar ich nie będzie przeszkadzał.

Sennheiser Momentum 3 Wireless

Co sądzisz o tych słuchawkach?