Recenzja – Surface Headphones 2

Surface Headphones 2

Surface jakiś czas temu zaprezentował światu swoje nowe słuchawki nauszne Surface Headphones 2. Przez ostatni czas miałem możliwość korzystania z nich i jak się one u mnie sprawdziły? Tego będziecie mogli się przekonać poniżej.

Na początku powiedzieć muszę, że jak zawsze Microsoft się postarał i produkt wygląda i jest wykonany jak produkt premium. Owszem nie jest to tani sprzęt, więc trudno powiedzieć, czy każdy może sobie na nie pozwolić. Jednak to nie są zwykłe słuchawki do domu, czy do noszenia i słuchania muzyki. Są to słuchawki, które głównie są przeznaczone do pracy, jednak korzystałem z nich tak jak z każdych innych słuchawek i zrobiły na mnie ogromnie pozytywne wrażenie.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Słuchawki zostały wykonane z plastiku, ale oczywiście jest to plastik bardzo wysokiej jakości i na to narzekać nie można. Wszystko jest świetnie dopasowane, a gąbka na pałąku i na nausznikach jest bardzo przyjemna i aż chce się te słuchawki cały czas mieć na głowie — jeżeli będziecie mieć możliwość sprawdzenia tego w sklepie, to gorąco polecam! Słuchawki posiadają przyciski, dotykowe panele, a nawet mechaniczne pokrętła do zmiany głośności, czy natężenia ANC (aktywnej redukcji szumów). Słuchawki oczywiście działają nie tylko z komputerem z systemem Windows (jest specjalna aplikacja), ale także z każdym telefonem. Mamy także w słuchawkach złącze USB-C do ładowania, a także gniazdo jack 3,5 mm, jeżeli tylko nie możemy się połączyć z naszym urządzeniem poprzez Bluetooth.

Producent deklaruje, że do 18,5 godziny można słuchać muzyki, a do 15 godzin można rozmawiać głosowo np. przez Microsoft Teams. Jak to sprawdzało się u mnie w trybie mieszanym? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że spokojnie można wyciągnąć z tych słuchawek 14/15 godzin, właśnie w trybie mieszanym, czyli że będziemy słuchać muzyki i uczestniczyć w spotkaniach online. Nie jest to mało, więc według mnie Microsoft spisał się całkiem nieźle z baterią w tych słuchawkach.

Surface Headphones 2

2. Moje wrażenia

Surface Headphones 2

Jakie są moje wrażenia dotyczące właśnie tych słuchawek? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że byłem z nich bardzo zadowolony. Były to moje pierwsze słuchawki nauszne od tego producenta i na nic nie mogłem narzekać. Jakość dźwięku jest znakomita, czy to przy słuchaniu muzyki, czy to przy rozmowach online. Tak samo mikrofony w tych słuchawkach spisują się na tyle dobrze, że odbiorca słyszy nas tak, jak powinien i nic nie trzeba poprawiać. Dodatkowo aktywna redukcja szumów została wykonana na tyle świetnie, że jak ją włączymy na maksymalne ustawienia, to naprawdę nic nie słyszymy dookoła nas. Więc dzięki temu możemy wczuć się w naszą pracę i nic nie będzie nas rozpraszać, tak samo nic w komunikacji miejskiej nie będzie nam przeszkadzało, jak będziemy słuchać swoją ulubioną muzykę.

O czym warto jeszcze wspomnieć, to w zestawie do słuchawek otrzymujemy etui z akcesoriami (kablami) do naszych słuchawek. Jest to bardzo miły dodatek, bo nie wiele producentów decyduje się na to. Owszem płacimy dosyć dużo za nie, więc nie moglibyśmy się spodziewać czegoś innego, ale wiecie, czasami producenci lubią nas zaskakiwać. Tutaj są takie dodatki, jak właśnie etui i dzięki temu mamy pewność, że słuchawki będą dalej wyglądać świeżo i czysto przez dłuższy okres czasu.

Surface Headphones 2

Podsumowując

Surface Headphones 2 to świetne słuchawki, jednak niestety są trochę za drogie dla każdego. Owszem można z nich korzystać wszędzie, jednak są one głównie przeznaczone do pracy i to z taką myślą będziemy je kupować, aby to właśnie się one nam zwróciły. Jeżeli tylko zastanawiacie się nad naprawdę super słuchawkami, które Was także odetną od dźwięków dookoła, to polecam zastanowić się właśnie nad nimi. Myślę, że to może być Wasza jedna z lepszych decyzji.

Surface Headphones 2

Co sądzisz o tych słuchawkach?