Fototest – LG Wing

LG Wing

Jak już wiadomo, oficjalnie LG zamyka swój dział mobilny, a co za tym idzie, nie będzie już nowych telefonów, a szkoda, bo szło im naprawdę nieźle! Nie mówię tutaj o sprzedaży, jednak o funkcjonalnościach, a szczególnie o działaniu aparatów w nowych telefonach. LG Velvet pokazał mi już, że LG może zrobić super telefon z naprawdę dobrymi aparatami. Teraz przyszedł czas na pokazanie Wam możliwości fotograficznych telefonu LG Wing, czyli obracanego telefonu.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

LG Wing

LG wyposażyło ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.8
  • 13 Mpx f/1.9 — szeroki kąt
  • 12 Mpx f/2.2 — szeroki kąt, gimbal
 • Przód:
  • 32 Mpx f/1.9

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie i trudno coś złego na temat powiedzieć. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję, jednak wspomnieć muszę, że tryb AI w LG, a szczególnie w tym telefonie działa naprawdę znakomicie i szkoda, że właśnie LG zrezygnowali z telefonów, bo to im naprawdę dobrze wyszło. Automatyczny HDR przy takim oświetleniu również się sprawdza i co ważne, to zdjęcia są odpowiednio jasne. Nawet szeroki kat daje radę i nie można na to narzekać.

Pochmurna pogoda - LG Wing
Pochmurna pogoda - LG Wing

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody wychodzą naprawdę bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Naprawdę trudno coś złego na ten temat powiedzieć, bo jest naprawdę nieźle i nie można na nic narzekać. Kolory są odpowiednie i bardzo dobrze nasycone. Przynajmniej sztuczna inteligencja nie nasyca zbyt mocno kolorów, a automatyczny HDR sprawia, że rozpiętość tonalna na zdjęciach jest odpowiednia i cienie nie są zbyt duże i mocne. Tak jak zawsze to mówię i tutaj też to powtórzę, że jest to idealny telefon do tego, aby wziąć go ze sobą w podróż i wykonać świetne zdjęcia na pamiątkę.

Słoneczna pogoda - LG Wing

Słoneczna pogoda - LG Wing

4. Zdjęcia makro

LG nie wyposażyło tego telefonu w dedykowany aparat makro. Można powiedzieć, że słusznie postąpili, bo i tak głównym aparatem możemy wykonać naprawdę bardzo ładne zdjęcia. Głębia ostrości jest świetna i bardzo dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Kolory i szczegółowość są poprawne, więc nie można na to narzekać. Oczywiście posiadamy w tym modelu także tryb portretowy, który spisuje się tak, jak trzeba — a nie mamy przecież żadnego aparatu do głębi ostrości, laserowego autofocusu, czy nawet teleobiektywu. Mimo to zdjęcia portretowe wychodzą bardzo dobrze, a nawet możemy wykonać sobie czasami artystyczne zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - LG Wing

Zdjęcia makro - LG Wing

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to powiedzieć muszę, że jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają tak, jak trzeba. Jakość i szczegółowość jest poprawna, kolory są takie, jakie powinny być, a autofocus nie zawodzi. To, co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są zbyt mocno poszarpane i można za to pochwalić LG. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia również wypadają tak, jak trzeba. Jakość i szczegółowość jest na bardzo dobrym poziomie, jedynie przy takim oświetleniu momentami zdjęcia i kolory są jaśniejsze. Jednak można wtedy pobawić się ekspozycja i to wszystko przyciemnić, jeżeli komuś by to nie odpowiadało.

Zdjęcia w pomieszczeniu - LG Wing

Zdjęcia w pomieszczeniu - LG Wing

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu jest wysuwana. Co ważne, to trzeba mieć na uwadze przy niej, że ostrość jest ustawiona bardzo daleko i nie zawsze nasze zdjęcia przy szybkim selfie będą ostre. Jednak to, co jest ważne, to przy gorszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wyglądają tak, jak trzeba i osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone. Jakość zdjęć i ich szczegółowość jest naprawdę dosyć dobra, nawet jak na te średnie warunki oświetleniowe. Oczywiście przy lepszych warunkach oświetleniowych jest znacznie lepiej i wtedy można wykonać jeszcze lepsze tego typu zdjęcia.

Przednia kamerka - LG Wing

7. Zdjęcia nocne

LG mocno poprawiło się względem zdjęć nocnych i już teraz można zauważyć, że trybem automatycznym wykonamy ładne i jasne zdjęcia w nocy. Zawsze mi tego brakowało, w końcu się poprawili i już nic dalej z tego nie będzie — bardzo wielka szkoda. Oczywiście mamy też w tym telefonie tryb nocny, który sprawdza się znakomicie i fajnie, że możemy w nim manipulować czasem, bo dzięki temu możemy uniknąć sztucznych efektów. Jak też na LG przystało, to w tym telefonie nie mogło zabraknąć pełnego trybu profesjonalnego, który jest naprawdę znakomity, ale jeżeli tylko nie potraficie ustawić poprawnych parametrów lub nie macie na to czasu, to tryb automatyczny i nocny w zupełności wystarczy.

Zdjęcia nocne - LG Wing

Zdjęcia nocne - LG Wing

8. Próbka nagrania

LG Wing ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Jednak to nie jest jedyna umiejętność tego telefonu, ponieważ mamy w nim tryb gimbala, który w dobrym i bardzo dobrym oświetleniu działa tak jak powinien (jedynie jest w rozdzielczości Full HD). Jeżeli chodzi o same nagrania, to nie wyglądają one źle i dzięki temu można nagrywać bardzo fajne filmy z naszej codzienności. Oczywiście, jeżeli chcemy mieć super stabilne nagrania, to wystarczy uruchomić tryb gimbala i gotowe. Chociaż i tak połączenie optycznej stabilizacji z cyfrową daje naprawdę fajne rezultaty w tym telefonie.

Podsumowując

LG Wing

LG Wing nie jest tanim telefonem, jednak czy warto zastanawiać się nad tym modelem? Przyznać się Wam mogę, że korzystało mi się z tego telefonu bardzo dobrze i nie mogłem na niego narzekać. Owszem bardzo mało korzystałem z jego możliwości obracania, ale z jego aparatów w końcu byłem zadowolony. Więc jeżeli zastanawiacie się jeszcze nad jakimś LG, którym to nagracie fajne filmy i wykonacie ładne zdjęcia, to możecie zastanowić się właśnie nad nim.

Zdjęcia wykonane LG Wing -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?