Recenzja – Transcend JetFlash 920

Transcend JetFlash 920

W moje ręce wpadł nowy super szybki pendrive Transcend JetFlash 920. Mimo iż jest to prosty pendrive do naszego komputera, to ma on kilka zalet, o których warto wiedzieć. Producent mówi o nim, że jest to prawdziwa jakość i solidna wydajność. Czy jest tak w rzeczywistości? Tego będziecie mogli się przekonać z tej właśnie recenzji.

Aktualnie niektóre pendrive’y mogą zastąpić nam już dysk przenośny, ich ogromna pamięć i możliwości tworzą naprawdę solidny sprzęt do pracy i nie tylko. Testowany przeze mnie model można kupić w wersjach: 128 GB, 256 GB i 512 GB. Jak widać to już czasami połowa naszego dysku w komputerze (a nawet całość) lub połowa dysku przenośnego. Więc czemu by już z takich sprzętów nie korzystać jak z normalnych dysków do pracy?

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Transcend JetFlash 920

Transcend JetFlash 920 został wyposażony w port USB 3.2 Gen 1. Dzięki temu możemy w bardzo szybki sposób przenosić swoje pliki z komputera na komputer lub po prostu kopiować je na nasz pendrive i z niego je otwierać. Co też jest ważne, a nie zawsze to mamy w pendrive’ach, to na końcu posiadamy niebieską diodę, która informuje nas o pracy JetFlasha. Pendrive jest naprawdę bardzo mały, lekki i co jest jeszcze najważniejsze, to jest bardzo wytrzymały. Korzystając z tego Transcenda, mamy pewność, że nic się nie stanie z naszymi danymi i mamy pełne ich bezpieczeństwo.

Tak jak już wspomniałem, to miałem u siebie tego JetFlasha o wielkości 128 GB, jednak można go kupić jeszcze w wersji 256 GB i 512 GB, czyli tak jaki mamy zazwyczaj dysk SSD w swoim laptopie/komputerze. Swój dysk przenośny mam o wielkości 2TB, ale taki np. pendrive o wielkości 512 GB starczy nam na bardzo długo, jeżeli tylko nie mamy mnóstwa zdjęć i filmów do przenoszenia, edycji i montażu. Taki pendrive o wielkości 128 GB również wystarcza przy standardowej pracy biurowej i domowej, wszystkie pliki i dane się na nim zmieszczą i nikt na to nie będzie mógł narzekać.

Według producenta pendrive może odczytywać pliki z prędkością do 420 MB/s, a zapisywać o prędkości do 400 MB/s. Jak widać, mi się udało uzyskać nawet wyższe wyniki, ale to też oczywiście będzie zależało jakie pliki będziecie zapisywać na dysku i jak szybki jest nasz komputer. Na co warto jeszcze zwrócić uwagę, to pendrive ma już format zapisu NTFS, więc możemy na niego zapisywać bardzo duże pliki i się niczym nie przejmować. Tak jak już nie raz wspomniałem, ten JetFlash może zastąpić nam dysk przenośny i będzie to czasami lepszy sprzęt, ponieważ jest mały, zajmuje mniej miejsca i jest bardziej wytrzymały.

Prędkość - Transcend JetFlash 920

2. Moje wrażenia

Transcend JetFlash 920

Jakie są moje wrażenia po korzystaniu z tego JetFlasha? Przyznać się Wam mogę, że przez cały okres testów nie mogłem na niego narzekać. Wszystko sprawdzało się tak, jak trzeba. Nie musimy się także bać, że z pendrive’em coś się stanie, bo tak jak wspominałem, jest on bardzo wytrzymały. Ja go wrzucałem nie tylko do kieszeni, ale także do torby i plecaka. Nic mu się nie stało, a nawet mogę powiedzieć, że się nie zarysował przez cały okres moich testów. Więc nad tym mocno Transcend się postarał i mogę go za to pochwalić.

Pendrive nie tylko przydał mi się do pracy, ale także do przenoszenia niektórych plików. Owszem mogłem to zrobić wszystko za pomocą chmury, ale to też czasami trwa bardzo długo przy naprawdę dużych plikach. Ostatnio miałem to przeniesienia 56 GB plików filmowych. Jak możecie się domyślać, to przez chmurę chwilę by to trwało, a nawet nie chwilę. Dzięki JetFlash zgrałem na niego pliki w dosłownie 5 minut, a także mogłem je zrzucić na drugi komputer również w podobnym czasie. Jak dla mnie jest to bardzo duża wygoda, zwłaszcza przy tak dużych plikach, jak miałem wtedy. Przyznaje się, że trochę brakuje mi tego sprzętu, bo nie zawsze chce zabierać ze sobą o prawie 5 razy większy dysk, żeby przenieść jakieś pliki.

Transcend JetFlash 920

Podsumowując

Transcend JetFlash 920

Transcend JetFlash 920 to nie tylko świetny dysk do pracy, ale także idealnie nadaje się do domu. Pendrive nie jest aż taki drogi, jeżeli spojrzymy od tej najmniejszej wersji, do tej największej. Czasami właśnie dyski, które nie wytrzymują nam tyle co pendrive, są o wiele droższe. Ja mogę ten sprzęt polecić naprawdę każdemu, bo byłem z niego bardzo zadowolony i wiem, że Wy również się na nim nie zawiedziecie. Jeżeli tylko potrzebujecie dobrego sprzętu do pracy, do przenoszenia plików, czy po prostu do przetrzymywania plików, to spójrzcie właśnie na tego Transcenda.

Co sądzisz o tym pendrivie?