5 miesięcy z 14-calowym Acerem | #MobilnyAcer

Cześć wszystkim, dzisiaj przychodzę do Was z ostatnim ode mnie wpisem związanym z projektem #MobilnyAcer. Dzisiaj moim zadaniem jest w tym ostatnim wpisie podsumować moją 5-misięczną pracę na 14-calowym laptopie.

Jak już kiedyś pisałem z początku, ciężko było mi się przestawić do laptopa, o tak małym rozmiarze (jak dla mnie). Już po tych 5 miesiącach używania 14-calowego laptopa mogę powiedzieć, że teraz już korzysta mi się z niego bardzo dobrze i wady, które widziałem na początku, już mi tak bardzo nie przeszkadzają.

Ten wpis podzielę na dwie części. W pierwszej opowiem, jak korzystało mi się z tego laptopa poza domem, a w drugiej jak korzystam z niego w domu. Dodam plusy i minusy 14-calowego laptopa w obu tych środowiskach. Prawdopodobnie powtórzą się z tymi, co już pisałem w poprzednich wpisach.

Poza domem

Gdy wychodziłem z domu i była konieczność zabrania ze sobą laptopa, to nie miałem z tym problemu, ponieważ laptop ten nie jest duży ani ciężki, co sprawia, że pakując go do plecaka lub torby, nie musiałem przejmować się, że zajmie on dużo miejsca. Dodatkowo zabranie wraz z tym laptopem ładowarki też nie było problemem, bo ona też nie jest duża. Jednak, jeśli ktoś nie chce brać ze sobą ładowarki do laptopa, to nie musi, ponieważ Acer posiada w swoim portfolio dużo 14-calowych laptopów, które wytrzymują bardzo długo na jednym ładowaniu i spokojnie może to nam starczyć na kilka dobrych godzin pracy na nim. Dodatkowo niektóre laptopy Acera posiadają szybkie ładowanie, więc jeśli musimy za niedługo wyjść z laptopem, a nasz laptop ma słabą baterię, to w nie długim czasie możemy podładować naszego laptopa, aby przez kolejne kilka godzin nam działał.

Pracowanie w pociągu na 14-calowym laptopie to też nie było wyzwanie. Na spokojnie jadąc pociągiem, mogłem w wygodny sposób pracować na nim i nie było sytuacji, że pasażera obok dźgałem łokciem. Też wspomnę, że pracowanie na tak niedużym laptopie na kolanach jest nawet wygodne.

W domu

Jeśli chodzi o pracę na tym laptopie w domu, to przez większość czasu używam go bardziej, jako stację dokującą i podłączam do niego dodatkowy monitor oraz klawiaturę i myszkę. Może w przypadku używania 14-calowego laptopa poza domem nieduży ekran oraz niepełna klawiatura (bez Numpada) to jest duży plus, to podczas korzystania z niego w domu trochę mi to przeszkadzało. Oczywiście przez ten okres używania 14-calowego laptopa przyzwyczaiłem się do klawiatury bez Numpada, a jeśli chodzi o rozmiar ekranu, to też już tak bardzo mi to nie przeszkadza, lecz do pracy na komputerze w domu potrzebuje dwóch monitorów — z tego jeden musi być większy (takie moje przyzwyczajenia).

W domu jednak korzystam dość często z mobilności tego laptopa i na przykład rano jak mam zajęcia i nie chce mi się wychodzić z łóżka, to biorę tego laptopa ze sobą do łóżka i leżąc, uczestniczę w zajęciach. Dodatkowo ostatnio moje stanowisko pracy jest dość mobilne i często zmieniam jego miejsce. W tym przypadku rozmiar laptopa pomaga mi w przenoszeniu go w nowe miejsce. Tak samo, jak chcę obejrzeć w łóżku jakiś film sam lub z dziewczyną, to też bez problemu go biorę ze sobą, może na 14-calowym ekranie nie ogląda się tak przyjemnie, jak na 65-calowym telewizorze, ale też nie jest źle.

Podsumowując

Podsumowując 5 miesięcy mojego użytkowania 14-calowego laptopa, muszę powiedzieć, że korzystało i korzysta mi się z niego bardzo dobrze. Wiadomo, ma kilka minusów, ale też ma sporo plusów. Laptopa o tak niedużych wymiarach i wadze na pewno poleciłbym osobą, które są mobilne, w sensie bardzo często potrzebują laptopa gdzieś poza domem, albo dużo podróżują pociągami, samolotami, autobusami itp., ogólnie środkami transportu publicznego i podczas podróży lubią sobie popracować. Jeśli jesteś właśnie osobą, która potrzebuje takiego niedużego laptopa, to zachęcam do przejrzenia oferty 14-calowych laptopów od Acera, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.