Fototest – LG Q7

LG Q7

Dawno nie było żadnej recenzji aparatów w telefonach z logiem LG. Czas to zmienić i mam teraz dla Was recenzję aparatów w telefonie LG Q7. Jak możecie pamiętać, aż tak zadowolony z aparatów w telefonie LG Q6 zadowolony nie byłem. Jednak czy LG w nowszej wersji tej serii poprawiło aparaty na tyle, aby były warte uwagi? Zaraz będziecie mogli się przekonać.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

LG Q7

LG to urządzenie wyposażyło w dwa aparaty. Główny aparat na tylnej obudowie posiada matrycę 13 Mpx wraz z przesłoną f/2.2.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx i przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wykonane tym telefonem nie są najgorsze. Jak na takie warunki oświetleniowe, to zdjęcia są odpowiednio jasne i już to można zaliczyć na plus. Chociaż i tak można powiedzieć o jednym największym minusie tego aparatu, a dokładnie o autofocusie, który nie zawsze poprawnie ustawia ostrość. Czasami się myli i przez to można myśleć, że zdjęcia mają bardzo mało szczegółowości. Oczywiście zdjęcia mają dużo szczegółów, a sama jakość jest na dobrym poziomie, jednak trzeba niekiedy przypilnować się z ostrością. Dopowiem jeszcze, że posiadamy automatyczne HDR i dzięki temu cienie na zdjęciach są małe, a czasami nawet ich prawie nie ma.

Pochmurna pogoda - LG Q7

Pochmurna pogoda - LG Q7

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wychodzą dobrze, chociaż czasami HDR wygląda sztucznie i nie jest to super. Chociaż i tak trzeba zaliczyć na plus, że przez to cienie są bardzo płytkie, a czasami nawet znikome. Dodatkowo muszę powiedzieć, że LG Q7 został wyposażony w sztuczną inteligencję, która w większości podkręca kolory i czasami wygląda to dobrze, a czasami już sztucznie. Jednak i tak trzeba powiedzieć, że szczegółowość i jakość zdjęć w takim oświetleniu jest bardzo dobra i trudno się tutaj z tym nie zgodzić.

Słoneczna pogoda - LG Q7

Słoneczna pogoda - LG Q7

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro bywa różnie, ponieważ to od nas zależy czy uruchomimy sztuczną inteligencję, czy nie. Jeżeli ją uruchomimy, to zdjęcia aż będą nas raziły intensywnymi kolorami, jeżeli jej jednak nie uruchomimy, to kolory są w miarę naturalne i można być z nich zadowolony. W sprawie szczegółowości i jakości zdjęć to nic więcej do powiedzenia nie mam, ponieważ wszystko jest poprawne i na dość wysokim poziomie. Chociaż muszę niestety powiedzieć o ostrości, którą jak nawet sami ustawimy, nie jest taka, jakbyśmy tego chcieli. Trzeba się dłużej namęczyć z focusem, aby uzyskać upragniony efekt.

Zdjęcia makro - LG Q7

Zdjęcia makro - LG Q7

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Niestety zdjęcia w pomieszczeniu w obu przypadkach do najlepszych nie należą. Na zdjęciach w naturalnym oświetleniu można zauważyć niechciane szumy, przez co tracimy na szczegółowości samego zdjęcia. Chociaż i tak trzeba powiedzieć, że cienie przez automatyczny HDR są bardzo dobrze wyciągnięte. W sztucznym oświetleniu jest o wiele lepiej, ale niestety autofocus ponowie sobie nie radzi. Jednak i tak muszę powiedzieć, że wykonując zdjęcia aparatem w tym telefonie, będziemy mieli poszarpane krawędzie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - LG Q7

Zdjęcia w pomieszczeniu - LG Q7

6. Przednia kamerka

W sprawie przedniej kamerki bywa różnie, szczególnie w urządzeniach z tej półki cenowej. Jednak tutaj jak na średnie warunki oświetleniowe to nie jest źle, oczywiście szumy i ziarno może się pojawić, ale szczegółowość w dalszym ciągu jest dosyć dobra. W dobrych, a nawet bardzo dobrych warunkach oświetleniowych zdjęcia wychodzą o wiele lepsze i mogą się podobać. Co również jest ważne, to że balans bieli radzi sobie całkiem nieźle i jest to niewątpliwie plus dla oprogramowania LG.

Przednia kamerka - LG Q7

7. Zdjęcia nocne

To urządzenie raczej nie startuje o tytuł urządzenia, którym to będzie można wykonać dosyć jasne zdjęcia w nocy. Nawet w tym urządzeniu nie posiadamy trybu profesjonalnego lub dedykowanego trybu do zdjęć nocnych. Możemy tylko użyć trybu automatycznego bez i z HDR. Co najważniejsze, to dużych różnic nie zauważymy, ponieważ szumy i sama jasność zdjęcia jest wręcz identyczna, co może się różnić, to balans bieli i kolory. To tak naprawdę małe szczegóły, które można uratować w prawie każdym edytorze zdjęć. Gdyby LG pokusiło się o dodanie trybu manualnego/profesjonalnego, to zdjęcia mogłyby wyglądać o wiele lepiej.

Zdjęcia nocne - LG Q7

Zdjęcia nocne - LG Q7

8. Przykładowe wideo

LG Q7 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD, niestety LG nie dodaje nam żadnej stabilizacji. Producent mógłby się pokusić przynajmniej o dodane elektronicznej stabilizacji obrazu, a tak to szkoda. Co do samego nagrania to powiedzieć mogę, że jest ono w miarę dobre, chociaż można czasami dopatrzyć się szumów. Nie jest, to może najlepsze urządzenie do nagrywania, ale jak już nie mamy żadnego urządzenia, to ten telefon z np. gimbalem w zupełności wystarczy.

Podsumowując

LG Q7

LG Q7 można znaleźć w bardzo dobrych cenach, jednak czy opłaca się tyle wydawać na dość dobry telefon z aparatem, który ma czasami problemy z autofocusem? To już wszystko zależy od Was, czy Wam to przeszkadza i w jakim stopniu Wam pozwala Wasz budżet. Ja dopowiem jeszcze, że aparat w Q7 znacznie się poprawił na plus od Q6 mimo niektórych wad. Mimo to i tak polecam to urządzenie, bo być może sztuczna inteligencja lub nie tylko przypadnie Wam do gustu.

Zdjęcia wykonane LG Q7 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?