Fototest – Motorola Moto E7 Power

Motorola Moto E7 Power

Na testy trafiła ostatnio do mnie Motorola Moto E7 Power, która jest najnowszym telefonem z serii Moto E7 z potężną baterią. Nie ma w tym modelu nacisku na aparaty, więc jest to jedynie dodatek. Też jest to telefon, który można już spokojnie znaleźć za ok. 500 zł. Czyli nawet taniej niż testowany ostatnio przeze mnie model Motorola Moto E7. Jak u mnie sprawdził się ten model? Przekonajcie się poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto E7 Power

Motorola wyposażyła ten telefon w trzy aparaty:

 • Tył:
  • 13 Mpx f/2.0
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
 • Przód:
  • 5 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wypadają dosyć dobrze, jakość zdjęć jest odpowiednia, nawet jak na taki model, gdzie najważniejsza jest jednak bateria. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR, ale nie mamy za to sztucznej inteligencji i nawet dobrze, bo dzięki temu możemy tym telefonem wykonać naturalne zdjęcia, nawet w takim oświetleniu. Kolory są nawet poprawne, a wspomniany już HDR sprawdza się tak, jak trzeba, więc nie można na ten aspekt również narzekać przy takim oświetleniu.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto E7 Power

Pochmurna pogoda - Motorola Moto E7 Power

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody można tym telefonem wykonać naprawdę ładne zdjęcia, które będą szczegółowe i dosyć dobre jakościowo. Temu modelowi nawet nie jest straszne mocne światło, bo automatyczny HDR sobie z tym radzi. Od razu przyznać mogę, że tym telefonem można wykonać ładne zdjęcia na wyjazdach i sami możecie to ocenić, przechodząc na końcu recenzji do galerii z wszystkimi zdjęciami z tego modelu. Dodać jeszcze muszę, że przy takim oświetleniu kolory są na tyle dobre, że możemy momentami nacieszyć oko zdjęciami z tak taniego telefonu.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto E7 Power

Słoneczna pogoda - Motorola Moto E7 Power

4. Zdjęcia makro

Motorola wyposażyła ten telefon w dedykowany aparat makro, który nie ukrywajmy, nie jest najlepszy. O wiele lepsze zdjęcia wykonamy aparatem głównym. Jednak uwaga, nie zawsze nam zdjęcia wyjdą ostre. Bywają takie momenty, że telefon nawet przy naszej pomocy nie jest w stanie wyostrzyć na małych obiektach. Od razu mogę stwierdzić, że jest to dobry telefon głównie do pejzaży. Kiedy uda się wyostrzyć, to głębia ostrości wygląda nawet ładnie i nawet dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Co jest jeszcze ważne, to mamy w tym telefonie tryb portretowy i cała głębia ostrości jest wykonywana przez oprogramowanie — przyznaje, że czasami można wykonać ładne tego typu zdjęcia.

Zdjęcia makro - Motorola Moto E7 Power

Zdjęcia makro - Motorola Moto E7 Power

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to niestety również nie zawsze jest super. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają naprawdę dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na naprawdę dobrym poziomie. Nie można narzekać na kolory i na autofocus. Co jest również ważne, a właściwie jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć są poszarpane i rozmazane — Motorola nad tym tutaj się nie postarała. Jednak przy sztucznym oświetleniu też nie zawsze wszystko jest poprawne, bo telefon wykonuje wtedy dłużej zdjęcia i możemy niestety poruszyć naszym telefonem, podczas wykonywania zdjęć. Będzie to skutkowało poruszonymi zdjęciami. Na co warto zwrócić uwagę, to niestety balans bieli, nie działa rewelacyjnie i kolory mogą się różnić między naturalnym światłem a sztucznym.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto E7 Power

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto E7 Power

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu to tylko dodatek. W średnich warunkach oświetleniowych nie zrobimy jakiegoś spektakularnego zdjęcia. W lepszych warunkach oświetleniowych również to zdjęcie nie będzie nie wiadomo jakie. Jedynie przy tych lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają mniej poruszone. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, nie będą szczególnie zadowolone tym przednim aparatem. Chociaż przynajmniej kolory są poprawne.

Przednia kamerka - Motorola Moto E7 Power

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne, to nie jest też mocna strona tego modelu. W tym przypadku nie mamy trybu nocnego, więc musimy się posiłkować trybem automatycznym i manualnym. Jednak nie polecam za bardzo tryb manualny w tym urządzeniu ze względu na to, że jednak mamy tutaj bardzo krótki czas naświetlania, który nam w niczym nie pomoże. Zdjęcia w nocy możemy wykonać jednie w trybie automatycznym i przyznać muszę, że spokojnie wykonamy tego typu zdjęcia. Owszem nie będą one nie wiadomo jak jasne, ale będą one w porządku nawet na media społecznościowe.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto E7 Power

Zdjęcia nocne - Motorola Moto E7 Power

8. Próbka nagrania

Motorola Moto E7 Power ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Niestety brakuje w tym urządzeniu jakiejkolwiek stabilizacji, więc nasz obraz będzie trząsł się jak galaretka. Jeżeli chodzi o same filmy, to nie można narzekać na jakość i ich szczegółowość. Owszem brakuje stabilizacji, ale zawsze można tym telefonem nagrywać filmy statyczne. Dodam jeszcze, że autofocus działa tak, jak trzeba podczas nagrywania.

Podsumowując

Motorola Moto E7 Power

Motorola Moto E7 Power to tani telefon, który głównie skupia się na wytrzymałej baterii. Więc czy mogę ten model polecić? Od razu powiedzieć mogę, że telefon spełniał moje oczekiwania przy codziennej pracy i nie mogłem na niego narzekać — oczywiście pamiętając, z jakiej półki cenowej on jest. Aparaty w tym modelu nie są najwyższych lotów, ale spokojnie one starczają na to, aby udokumentować nasz wyjazd i przepiękne chwile. Polecam zobaczyć jeszcze wszystkie zdjęcia w galerii podlinkowanej poniżej.

Zobaczcie także pełną recenzję tego urządzenia na Techno-senior.

Zdjęcia z telefonu Motorola Moto E7 Power -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?