Fototest – Motorola Moto E7

Motorola Moto E7

Jakiś czas temu na testy trafiła do mnie jedna z najtańszych przedstawicieli Motoroli z najniższej półki cenowej. Nowa seria Moto E7 nie tylko może zaskoczyć, ale może także wielu osobom przypaść do gustu (szczególnie Moto E7 Power). Jak się u mnie sprawdzała najtańsza Moto E7, która kosztuje ok. 550 zł? Tego przekonacie się poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto E7

Motorola wyposażyła ten telefon w trzy aparaty:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.7
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 5 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody możemy wykonać dosyć ładne zdjęcia. Owszem jakość i szczegółowość zdjęć nie jest aż na takim wysokim poziomie jak w innych urządzeniach, ale trzeba pamiętać cały czas o tym, że jest to naprawdę tani telefon i możemy nim wykonać porządne zdjęcia. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR, ale nie mamy za to sztucznej inteligencji — z jednej strony dobrze, bo nie ma co nam zepsuć zdjęć, ale z drugiej strony w urządzeniach Motorola tryb AI działa tak, jak trzeba i nie można na niego narzekać. Automatyczny HDR przy takim oświetleniu spisuje się nawet nieźle i nie można powiedzieć, że jest on tutaj tylko po to, żeby był.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto E7

Pochmurna pogoda - Motorola Moto E7

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody nie zawsze zdjęcia wypadają lepiej. Momentami przy mocniejszym słońcu możemy zauważyć, że biel jest przepalona lub nie zawsze automatyczny HDR radzi sobie tak, jak trzeba. Jednak kiedy mamy idealne warunki i wszystko się nam uda, to zdjęcia wypadają naprawdę bardzo ładnie. Na szczęście można ten telefon zabrać ze sobą w podróż i wrócić z ciekawymi zdjęciami krajobrazów.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto E7

Słoneczna pogoda - Motorola Moto E7

4. Zdjęcia makro

Motorola ten model telefonu nie wyposażyła w dedykowany aparat makro, przynajmniej nie posiadamy w tym urządzeniu aparatu, z którego nie będziemy w ogóle korzystać. Nie oszukujmy się, jak na razie te aparaty nie są wysokich lotów i mam nadzieję, że albo się tego pozbędą, albo dadzą nam lepsze matryce do tych dedykowanych aparatów. Głównym aparatem w tym telefonie wykonamy ładne tego typu zdjęcia i nawet głębia ostrości wygląda poprawnie i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Mamy w tym urządzeniu także tryb portretowy, który no sprawdza się jak w każdym innym tanim telefonie — dobrze, ale nie ma rewelacji (tylko przy odpowiednim oświetleniu).

Zdjęcia makro - Motorola Moto E7

Zdjęcia makro - Motorola Moto E7

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to przyznać muszę, że nie zawsze jest tak dobrze. Przy naturalnym oświetleniu możemy wykonać dosyć dobre zdjęcie, które nawet będą miały poprawne kolory, a szczegółowość i ostrość jest poprawna. Co jest również bardzo ważne, to krawędzie nie są dosyć mocno poszarpane i nie można na ten aspekt narzekać. Przy sztucznym oświetleniu sprawy się trochę komplikują, ponieważ zdjęcia są wykonywane odrobinę dłużej i ciężko wykonać zdjęcie tak, aby nie było poruszone. No i co ważne, kolory wtedy są też całkowicie inne.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto E7

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto E7

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w takim urządzeniu wiadomo, nie będzie należeć do najlepszych, więc i w tych średnich warunkach oświetleniowych możemy wykonać nawet poprawnie zdjęcie, chociaż jakość tych zdjęć nie jest mocno zadowalająca. Przy lepszych warunkach oświetleniowych możemy wykonać już dosyć ładne selfie, które mogą się już spodobać osobom, które lubią wykonywać dużo tego typu zdjęć. Przynajmniej kolory nie są przekłamane, ale jakość i szczegółowość mogłaby być o wiele lepsza.

Przednia kamerka - Motorola Moto E7

7. Zdjęcia nocne

Mimo iż jest to bardzo tani telefon, to mamy w tym modelu tryb nocny, który sprawdza się całkiem nieźle. Chociaż przyznać muszę, że w trybie automatycznym wykonamy jasne zdjęcia, które będziemy mogli spokojnie wrzucać na swoje media społecznościowe. Trybem nocnym wykonamy jaśniejsze zdjęcia, które będziemy mogli już spokojnie pokazywać znajomych i oczywiście także wrzucać na swoje media społecznościowe. Wiadomo, że nie jest to nie wiadomo jak wysoka półka zdjęć w takim oświetleniu, ale jak na telefon za ok. 550 zł, to jest naprawdę nieźle.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto E7

Zdjęcia nocne - Motorola Moto E7

8. Próbka nagrania

Motorola Moto E7 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Niestety nie mamy w tym urządzeniu żadnej stabilizacji, więc nasze nagrania będą trząść się jak galareta. Co do samych filmów, to przyznać muszę, że nie wyglądają one źle i spokojnie tym telefonem nagramy ładne filmy statyczne z naszego codziennego życia.

Podsumowując

Motorola Moto E7

Motorola Moto E7 to bardzo tani telefon, ale czy warto się nim interesować? Owszem nie jest to telefon dla wszystkich, jednak u mnie sprawdzał się dosyć dobrze, jak potrzebowałem zrobić podstawowe rzeczy, jak zadzwonić, napisać maila, sprawdzić coś w Internecie, czy nawet zrobić zdjęcie (i to nawet w nocy!). Telefon mogę polecić osobom, które nie mają wysokiego budżetu na nowe urządzenie i także nie mają wielkich oczekiwań od działania telefonu. Jeżeli chcecie tani telefon, który sprawdza się na co dzień, śmiało możecie rozejrzeć się właśnie za tym modelem.

Zdjęcia wykonane Motorola Moto E7 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?