Fototest – Motorola Moto G4 Play

Motorola Moto G4 Play

Motorola Moto G4 Play

Ostatnim telefonem z serii Moto G4, jaki testowałem, był Moto G4 Play, który można już znaleźć za małe pieniądze oczywiście jak dla kogo. Ale tak to jest telefon z niskiej półki, ale nie oznacza to wcale, że musi mieć najgorszy aparat na świecie, bo jest z niskiej półki. W Motoroli Moto G4 Play jest na odwrót, aparat jak za tą cenę bardzo dobry i naprawdę wystarcza nawet w słoneczną pogodę i wygląda to lepiej niż w recenzowanym telefonie Sony Xperia E5.

Zanim przejdziesz dalej, zapraszam Cię do zapoznania się bliżej z Motorolą Moto G4 Play przy jego rozpakowaniu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto G4 Play

Motorola wyposażyła ten model telefonu w tylny aparat o matrycy 8 Mpx z przesłoną obiektywu f/2.2, dodatkowo mamy możliwość nagrywania w rozdzielczości Full HD i co ciekawe mamy możliwość włączenia Auto HDR w telefonie za prawie 500zł. Większość producentów nie oferuje opcji HDR a co najważniejsze aby była ta opcja w automacie.

Przedni aparat został wyposażony w aparat o matrycy 5 Mpx z przesłoną f/2.2 i mamy możliwość włączenia opcji jak to nazywa Motorola „Flash ekranowy”.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wychodzą naprawdę jasne, a to zasługa Auto HDR, gdybyśmy nie mieli włączonej tej opcji, na pewno zdjęcia byłyby ciemniejsze i to na 100%. Tak to zdjęcia mogą pochwalić się jaskrawymi i żywymi kolorami, może kolory są ciut za bardzo podkręcone, ale aż tak to nie przeszkadza. Naprawdę byłem miło zaskoczony, jak telefon za tą cenę może aż nawet tak dobrze robić zdjęcia, do porównania możecie zobaczyć zdjęcia wykonane Sony Xperia E5. Przypomnę, że telefony są w tym samym przedziale cenowym.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G4 Play

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G4 Play

3. Słoneczna pogoda

Słoneczna pogoda na zdjęciach wykonanych Moto G4 Play nie kują w oczy jak w Sony Xperia E5, jest o niebo lepiej, a to też sprawka HDR, który widać bardzo mocno działa i zdjęcia wychodzą na pewno 100 razy lepiej niż gdyby go nie było. Oczywiście widać przekłamania kolorów np. na niebie i to nie jest super, ale na pewno lepiej to wygląda niż we wspomnianym telefonie.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G4 Play

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G4 Play

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane Moto G4 Play nie wychodzą takie złe, ale mogłyby być lepsze. Jednak jak na telefon z takim aparatem to i tak jest nieźle, oczywiście głębia ostrości mogłaby być lepsza, jednak nie będę wyczekiwał nic więcej od tego telefonu, bo i tak dobrze się spisał. Odwzorowanie kolorów na tych zdjęciach jest poprawne, tak samo ostrość tych zdjęć jest również poprawna.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G4 Play

Zdjęcia makro - Motorola Moto G4 Play

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęć w pomieszczeniu zbytnio nie wykonany, no, chyba że do pokoju wpada dużo światła. Kiedy mamy więcej światła to zdjęcia wychodzą bardzo dobre, sama szczegółowość i odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre, również nie zauważymy szumów ani ziarna no, chyba że będzie to ciemne pomieszczenie, a tak to wszystko jest bardzo dobrze.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G4 Play

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G4 Play

6. Przednia kamerka

Jak na przednią kamerkę to nie jest tragicznie, mimo iż aparat złapał ostrość na ścianie, a nie na roślinie. Ale jak na 5 Mpx to nie jest wcale aż tak źle, nie ma tu dużo szumów ani ziarna, można przyczepić się tylko do poszarpanych krawędzi zdjęcia no i oczywiście do ostrości a tak to wszystko jest na dobrym poziomie.

Przednia kamerka - Motorola Moto G4 Play

7. Zdjęcia nocne

Oczywiście, że zazwyczaj w takich klasach urządzenia nie wykonują świetnych zdjęć nocnych, ale gdyby tak Motorola dała Moto G4 Play tryb nocny, to może byłoby znacznie lepiej a tak to trzeba męczyć się w trybie automatycznym w nocy czy półmroku. Niestety w tym modelu nie znajdziemy trybu profesjonalnego i nie wykonamy lepszy zdjęć w nocy. Zdjęcia w trybie automatycznym są ciemne i mają pełno ziarna i szumów, nie polecam wychodzić z tym telefonem w ciemne miejsca albo po zmroku.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G4 Play

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G4 Play

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto G4 Play na szczęście nagrywa w rozdzielczości Full HD, chociaż brakuje tutaj stabilizacji obrazu, to krótki filmik z przyjaciółmi nagramy i będzie można się na to normalnie popatrzeć. Może i nie da się się nagrać super filmu tym aparatem, ale na pewno krótkie filmy wykonacie i nie będziecie narzekać, jak to wygląda, bo wygląda nawet przyzwoicie, ponieważ dobrze odwzorowuje kolory.

Podsumowując

Motorola Moto G4 Play jest wart swojej ceny, nie jest super, ale jest odpowiednio za tą sumę, naprawdę! To nie jest telefon dla profesjonalistów mobilnej fotografii lub osób, które wymagają już więcej. Ten telefon może być idealny dla starszych dzieci, które lubią fotografować i chcą się uczyć mobilnej fotografii, oczywiście w późniejszym czasie to nie wystarczy, ale na sam początek jest w sam raz.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G4 Play -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?