Fototest – Motorola Moto G9 Power

Motorola Moto G9 Power

Jakiś czas temu dotarła do mnie Motorla Moto G9 Power, czyli jedna z Motoroli, która może pochwalić się ogromną baterią, a także długim działaniem na jednym ładowaniu. Jak sprawdził się u mnie ten telefon i czy aparaty w nim są na tyle dobre, że mogę go polecić? Tego przekonacie się poniżej.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G9 Power

Motorola wyposażyła ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.8
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wypadają całkiem nieźle. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na dosyć wysokim poziomie. Jedynie czego mi brakuje przy tym oświetleniu, to lepszych kolorów, które byłyby intensywniejsze — ale to zawsze można zmienić przy obróbce zdjęć. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR ze sztuczną inteligencją i co ważne, to HDR sprawdza się przy takim oświetleniu tak, jak trzeba i nie można na to narzekać. Momentami można wykonać tym telefonem ładne zdjęcie i można być z tego zadowolony.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G9 Power

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G9 Power

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają dużo lepiej niż przy gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i trudno coś złego na ten temat powiedzieć. Kolory przy takim oświetleniu są takie, jakie powinny być. HDR sprawdza się tak, jak powinien i dzięki temu rozpiętość tonalna jest odpowiednia. Cienie na zdjęciach nie są duże i można tym telefonem wykonać piękne zdjęcia krajobrazów. Szkoda, że nie mamy tutaj szerokiego kąta, ale no warto wykorzystać główny aparat w 100%. Spokojnie można ten telefon zabrać ze sobą w podróż i wykonać fascynujące zdjęcia.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G9 Power

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G9 Power

4. Zdjęcia makro

Motorola dodała do tego telefonu dedykowany aparat makro. Niestety jest to bardzo słaby aparat, którym nie polecam wykonywać zdjęć, bo będziemy potrzebować mnóstwo światła, a i tak jakość nie będzie satysfakcjonująca. Głównym aparatem wykonamy bardzo ładne tego typu zdjęcia, które będą cieszyć oko. Głębia ostrości jest bardzo ładna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Nie mamy w tym telefonie problemu z autofocusem, więc też o to nie trzeba się martwić. Oczywiście znajdziemy też tutaj tryb portretowy, który spisuje się całkiem nieźle jak na telefon za ok. 800 zł.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G9 Power

Zdjęcia makro - Motorola Moto G9 Power

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że nie ma źle. Przy naturalnym oświetleniu wykonamy poprawne zdjęcie, które spokojnie będzie można udostępniać na swoich mediach społecznościowych. Szczegółowość jest odpowiednia, a autofocus działa tak, jak trzeba. Co jest jednak najważniejsze, to krawędzie są poszarpane i rozmazane — nad tym Motorola mogła jednak bardziej popracować. Przy sztucznym oświetleniu również nie można narzekać na szczegółowość, a także na kolory — balans bieli działa tak jak powinien. Jedyny problem, jaki zauważyłem, to przy sztucznym oświetleniu autofocus nie zawsze sobie radzi i trzeba go wspomóc.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G9 Power

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G9 Power

6. Przednia kamerka

Co myślę o przedniej kamerce w tym urządzeniu? No szczerze mogę powiedzieć, że jakość zdjęć w średnich warunkach oświetleniowych mnie nie zachwyciła. Jedynie na pochwałę może iść jasność zdjęć, która jest poprawna i na to narzekać nie można. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych wykonamy znacznie lepsze zdjęcia, z których będziemy zadowoleni. Chociaż znam osoby, którym nie będzie to przeszkadzać. Najważniejsze i tak jest to, że osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, będą na pewno zadowolone ze zdjęć w lepszych warunkach oświetleniowych.

Przednia kamerka - Motorola Moto G9 Power

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane tym telefonem nie wychodzą takie złe, jakbyśmy o tym myśleli. W trybie automatycznym zdjęcia są odpowiednio jasne i dobre, no w końcu też to jest telefon za ok. 800 zł, więc nie można od niego oczekiwać, nie wiadomo czego. Spokojnie zdjęcia z trybu automatycznego starczą nam na media społecznościowe. Motorola jednak nie zostawiła też nas bez niczego i z samym trybem automatycznym. Mamy w tym modelu tryb nocny, którym wykonamy o wiele jaśniejsze zdjęcie nocne i nawet momentami ostrzejsze. Od razu mogę powiedzieć, że jak chcecie robić zdjęcia w nocy Motorolami, to używajcie trybu nocnego, bo może on zdziałać momentami cuda.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G9 Power

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G9 Power

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G9 Power mam możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Na całe szczęście mamy tutaj stabilizację obrazu, więc o stabilność naszych nagrań nie musimy się bać. Jeżeli chodzi o same filmy, to jest naprawdę nieźle. Możemy tym telefonem wykonać ładne filmy np. naszej codzienności — oczywiście z włączoną stabilizacją. Autofocus również działa tak, jak trzeba i nie można na to narzekać. Jedynie co mi podczas nagrywania przeszkadzało, to widzimy dziwne skoki, które są spowodowane stabilizacją i to powinna Motorola poprawić podczas aktualizacji.

Podsumowując

Motorola Moto G9 Power

Motorola Moto G9 Power to bardzo tani telefon, ale czy warto się nim interesować? Od razu przyznać muszę, że jeżeli robicie okazyjnie zdjęcia lub na wyjazdach, to ten telefon przypadnie Wam do gustu. Działa nie tylko świetnie, ale także super trzyma na baterii — wręcz idealne na przeróżne wyjazdy i wędrówki, gdzie nie mamy dużego dostępu do gniazdka. Ogólnie można zrobić tym telefonem ładne zdjęcia, z których można być zadowolony — możecie to zobaczyć w podlinkowanej galerii poniżej. Ja polecam ten telefon i jeżeli zastanawiacie się nad nowym telefonem, to weźcie ten pod uwagę.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G9 Power -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?