Wrażenia z użytkowania – Xbox Series X

Xbox Series X

Jakiś czas temu dotarł do mnie na testy Xbox Series X. Nie jest to mobilne urządzenie, ani też nie nadaje się do pracy. Jednak czasami trzeba sobie odpocząć od niej i w spokoju pograć w ulubione, nowe gry na konsole. Ja miałem możliwość pogrania chwilę na tej konsoli w Cyberpunka 2077. Od razu powiem, że nie gram dużo w gry, więc na temat gry się nie wypowiem. Co ważne, to Xboxa można wykorzystać nie tylko do grania, ale także do kilku innych rzeczy.

Xbox Series X zaskoczył mnie nie tylko samym wyglądem, ale także działaniem. Jest to jednak demon prędkości i od razu powiem, że w życiu miałem może tylko jedną konsolę, więc na temat innych (nowszych) konsol od innych producentów się nie wypowiem, bo nie miałem okazji sprawdzić, ani testować. Na mnie Xbox Series X zrobił piorunujące wrażenie i jest to na pewno konsola, którą mogę polecić innym.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Xbox ma ciekawy wygląd, bo jest to duża czarna kostka, która może nawet przypominać lodówkę. Nie wiem jak Wam, ale mnie bardzo pasuje ten wygląd. Na swój sposób jest on minimalistyczny i ciekawie wygląda obok naszego TV lub monitora — chociaż też nie zawsze musi stać centralnie obok telewizora. Także nie wiedziałem tego, że logo przy uruchamianiu i działaniu tak ładnie świeci, więc dodaje to uroku tej konsoli. Jedyne co mi przeszkadzało w tym Xboxie, to fakt, że strasznie się on palcuje i strasznie trudno jest to zmyć. Owszem, jeżeli będzie konsola stać cały czas w jednym miejscu i nie mamy dzieci, to nie będziemy mieć takiego problemu. Od góry mamy także dziury na uciekające ciepłe powietrze ze środka konsoli. Miłym akcentem jest to, że pod kątem widzimy zielony akcent w tej wentylacji.

Xbox Series X

2. Moje wrażenia

Xbox Series X

Jakie są moje ogólne wrażenia dotyczące tej konsoli? Przyznać muszę, że byłem nią zachwycony, mimo niektórych minusów. Największy dla mnie minus to mocno palcująca się obudowa i drugim minusem to brak akumulatora w padzie. Nie wiem jak Was, ale mnie takie rzeczy teraz wkurzają, że samemu trzeba kupić baterie lub akumulatorki do ładowania do sprzętu, który no nie oszukujmy się, nie jest tani.

Nie mniej bardzo dobrze korzystało mi się z tego sprzętu i jest to ciekawe rozwiązanie, jeżeli nie mamy np. TV z dostępem do Internetu. Dzięki takiej konsoli możemy przeglądać sieć, obejrzeć coś, a nawet przeglądać zdjęcia/filmy z naszego wyjazdu — nie tylko do grania, ale także i do innej rozrywki. Szkoda, że jednak w niektórych przypadkach jest to droższe rozwiązanie niż np. już zakup telewizora z Android TV, ale kto co lubi. Będę się powtarzać, ale bardzo przypadła mi ta konsola do gustu, szczególnie też dlatego, że bardzo lubię firmę Microsoft i jestem jednak z nią związany od dziecka i z ich usługami, więc opanowanie Xboxa nie zajęło mi dużo czasu.

Xbox Series X

Podsumowując

Xbox Series X to nie jest tania konsola, więc jest to już produkt, nad którym się warto zastanowić 2 razy, zanim go kupimy. Mnie on bardzo przypasował do gustu, jednak nie wiem czy to byłby dla mnie dobry zakup, szczególnie, że nie mam jakość dużo czasu, aby się wygodnie rozsiąść i pograć na nim przynajmniej z 1h. Jednak mogę tą konsole polecić każdemu, bo uważam, że jest to świetny sprzęt godny zainteresowania. Szczególnie kiedy chcemy pograć na konsoli w bardziej wymagające gry.

Xbox Series X

Co sądzisz o tej konsoli?