Fototest – Samsung Galaxy M51

Samsung Galaxy M51

Ostatnio trafił do mnie na testy Samsung Galaxy M51. Jest to przedstawiciel serii Galaxy M, do której osobiście nie byłem przekonany, dopóki nie przyszedł mi ich telefon na testy. Jak sprawdził się u mnie ten model? Czy jestem w stanie go polecić? Tego przekonacie się z tej recenzji.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy M51

Samsung wyposażył ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.8
  • 12 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 5 Mpx f/2.4 — makro
  • 5 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie jak na taki telefon ze średniej półki. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję, nazwaną przez Samsunga Optymalizator scen. Co do trybu HDR to sprawdza się on w tym modelu, tak jak trzeba i nie można na to narzekać. Co mnie jeszcze zdziwiło, to tryb AI działa poprawnie i zdjęcia nie mają przerysowanych kolorów.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy M51

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy M51

3. Słoneczna pogoda

Przy słonecznej pogodzie zdjęcia wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie jak na taki telefon i dosyć dobrze to świadczy o Samsungu. Teraz w końcu można kupić sobie tańszego Samsunga, którym można zrobić ładne zdjęcia nawet na wyjazdach. Jak widać, krajobrazowe zdjęcia wyglądają świetnie i możecie więcej zdjęć zobaczyć sobie w galerii podlinkowanej na końcu. Co jest ważne, to automatyczny HDR sprawdza się bardzo dobrze i rozpiętość tonalna wygląda momentami świetnie. Kolory również są dosyć ładne jak na Samsunga i nawet Optymalizator scen nie psuje nam kolorów i ich za bardzo nie nasyca. Szeroki kat o dziwo sprawdza się, jednak jakość zdjęć nie jest powalająca.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy M51

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy M51

4. Zdjęcia makro

Samsung wyposażył ten telefon w dedykowany aparat makro, jednak w dalszym ciągu są to słabe aparaty, chociaż owszem jest tutaj ten aparat znacznie lepszy niż w niektórych modelach. Jednak w dalszym ciągu potrzebujemy znacznie więcej światła do tego typu aparatów, aby zrobić przynajmniej dobre zdjęcie, a nawet poprawne. Głównym aparatem wykonamy ładne zdjęcia, które będą miały dosyć dobrą głębię ostrości i poprawnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Dodatkowo mamy tutaj tryb portretowy, który działa o dziwo bardzo dobrze jak na taki telefon i można nim wykonać ładne portrety lub artystyczne zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy M51

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy M51

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jak sprawdza się aparat w pomieszczeniach? Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wyglądają poprawnie. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie i nawet kolory są poprawnie odwzorowane. Co jest bardzo ważne, to krawędzie zdjęć są mało poszarpane i przynajmniej za to można pochwalić Samsunga. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia wyglądają tak samo, jak przy naturalnym świetle i nie można na nic narzekać. Nawet balans bieli spisuje się tak, jak powinien i kolory są poprawnie odwzorowane. Galaxy M51 to naprawdę dosyć dopracowany telefon i opłacalny.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy M51

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy M51

6. Przednia kamerka

Tak jak w każdym Samsungu, mamy tutaj dwa tryby w przedniej kamerce. Czyli mamy tutaj tryb podstawowy i szeroki. Niestety tak jak w prawie każdym Samsungu, tak i tutaj muszę to powtórzyć, że lepiej wykonywać zdjęcia trybem szerokim. W średnich warunkach oświetleniowych wykonamy poprawne zdjęcia, jednak lepsze wyjdą, jak wykonamy je w trybie szerokokątnym, niż w podstawowym. W lepszych warunkach oświetleniowych wykonamy ładne zdjęcia. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, to mogą być zadowolone z przedniej kamerki, ale głównie będzie to przy słonecznych dniach.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy M51

Przednia kamerka - Samsung Galaxy M51

7. Zdjęcia nocne

Samsung bardzo dobrze radzi sobie ze zdjęciami w nocy. Teraz już nawet tańszymi modelami od tego producenta można zrobić jasne zdjęcia, które spokojnie będzie można wstawiać na swoje media społecznościowe. Trybem automatycznym wykonamy jasne zdjęcia i bardzo mocno mnie to zaskoczyło, że jest dosyć tani Samsung, a można już takie zdjęcia wykonać właśnie trybem automatycznym. Oczywiście mamy tutaj tryb nocny, którym wykonamy jaśniejsze i ostrzejsze zdjęcia. Jednak w trybie nocnym zdjęcia są mocno przybliżone i może to czasami przeszkadzać, kiedy będziemy robić zdjęcia w nocy architektury. Owszem mamy także tutaj tryb manualny i można nim jeszcze bardziej wykorzystać możliwości głównego aparatu.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy M51

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy M51

8. Próbka nagrania

Samsung Galaxy M51 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Co ważne, to w każdej rozdzielczości mamy możliwość uruchomienia stabilizacji, ale za to tylko w rozdzielczości Full HD mamy możliwość uruchomienia Dużej Stabilizacji. Co do samych nagrań, to przyznać muszę, że można tym telefonem nagrać ładne filmy, ale jedynie z włączoną stabilizacją. Szkoda, że podczas nagrywania nie możemy się przełączać między głównym aparatem a szerokim kątem — a zawsze była ta opcja w Samsungach. Autofocus działa tak, jak powinien i jak na taki telefon, to nie można narzekać.

Podsumowując

Samsung Galaxy M51

Samsung Galaxy M51 to nie jest drogi telefon, ale czy warto interesować się tym telefonem? Wiemy, że Samsungi w tych tańszych wersjach nie działają najlepiej, ale za to M51 bardzo mocno mnie zaskoczyło i muszę przyznać, że spokojnie mógłbym korzystać z tego telefonu. Ma bardzo mało wad i jedynie co, to można to wszystko poprawić w oprogramowaniu. Więc jeżeli szukacie fajnego telefonu, w nie dużych pieniądzach, ale zależy Wam na zdjęciach i jasnych zdjęciach w nocy, to zdecydowanie rozejrzyjcie się za tym modelem.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy M51 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?