Fototest – Oppo Reno3 Pro

Oppo Reno3 Pro

Niedawno na blogu mogliście przeczytać recenzję Oppo Reno3. Pisałem wtedy, że testuje już Reno3 Pro, czyli lepszą, a właściwie to najlepszą wersję telefonu z serii Reno3. Jak u mnie sprawdził się ten model? Czy byłem z niego zadowolony? Tego będziecie mogli się przekonać poniżej. Na wstępie chciałbym jeszcze powiedzieć, że na blogu w zakładce Do Pobrania znajdują się tapety wykonane tym telefonem — polecam je zobaczyć.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Oppo Reno3 Pro

Oppo ten model wyposażyło w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.7
  • 13 Mpx f/2.4— teleobiektyw
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt i makro
  • 2 Mpx f/2.4 — monochromatyczny
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.4

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć stoi na bardzo wysokim poziomie i trudno coś złego na ten temat mówić. Kolory i rozpiętość tonalna jest poprawna. Oczywiście jest to zasługa automatycznego HDR i sztucznej inteligencji. Oppo jak widać, mocno się postarało i pokazali, że można zrobić tańszy telefon, który będzie naprawdę super. Dodać jeszcze muszę, że tym modelem można wykonać zdjęcia z naprawdę super dynamiką i takie zdjęcia mogą się podobać większości osób.

Pochmurna pogoda - Oppo Reno3 Pro

Pochmurna pogoda - Oppo Reno3 Pro

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody jest równie dobrze co przy gorszych warunkach oświetleniowych. Nawet mogę powiedzieć, że jest jeszcze lepiej. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i dzięki automatycznemu HDR i sztucznej inteligencji zdjęcia wyglądają tak, a nie inaczej. Nawet śmiem się pokusić o stwierdzenie, że momentami zdjęcia wyglądają jak z jakiejś tańszej lustrzanki — jest to naprawdę super! Kolory też nie są zbyt intensywne, a krajobrazy można tym telefonem wykonać świetne.

Słoneczna pogoda - Oppo Reno3 Pro

Słoneczna pogoda - Oppo Reno3 Pro

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to wiadomo, że to moja mała słabość, a Reno3 Pro pokazało mi, że można podejść jeszcze bliżej do obiektu i zrobić super zdjęcie makro w rozsądnej rozdzielczości. Oczywiście z głównego aparatu również możemy wykonać bardzo ładne zdjęcia i głębia ostrości wygląda naprawdę super. Dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Tak jak wspomniałem, mamy tutaj też tryb makro, ale także nie mogło zabraknąć trybu portretowego. Od razu powiem, że tym modelem możemy wykonać naprawdę świetne portrety. Polecam zobaczyć galerię zdjęć wykonaną tym telefonem podlinkowaną na końcu recenzji.

Zdjęcia makro - Oppo Reno3 Pro
Zdjęcia makro - Oppo Reno3 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że w obu warunkach oświetleniowych zdjęcia wyjdą naprawdę super. Co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są poszarpane i rozmazane. Przy naturalnym świetle nie można się do niczego przyczepić. Tak samo można powiedzieć przy sztucznym oświetleniu, bo nawet balans bieli działa tak jak powinien. Autofocus nie sprawiał mi żadnego problemu, więc można powiedzieć, że jest to naprawdę super urządzenie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno3 Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno3 Pro

6. Przednia kamerka

Co do przedniej kamerki to powiedzieć muszę, że nie jest ona zła. Jedynie, na co trzeba zwrócić uwagę, to na to, że ostrość jest ustawiona odrobinę dalej, aby mieć szersze pole widzenia. Same zdjęcia były dla mnie okej, nawet w tych średnich warunkach oświetleniowych jakość zdjęć jest bardzo dobra. Więc osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone z nich.

Przednia kamerka - Oppo Reno3 Pro

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne w Oppo w niektórych modelach były naprawdę super. Tutaj muszę przyznać, że czy to w trybie automatycznym, czy w trybie nocnym, zdjęcia są naprawdę jasne i nadają się one na nasze media społecznościowe i nie tylko. Oczywiście warto pamiętać, że w trybie automatycznym zdjęcia będą odrobinę ciemniejsze, za to w trybie nocnym momentami zdjęcia mogą wyglądać, jakbyśmy je robili w ciągu dnia. Trzeba znaleźć dla siebie odpowiedni tryb, który nam pasuje do gustu, a jak nie to polecam skorzystać z trybu manualnego.

Zdjęcia nocne - Oppo Reno3 Pro

Zdjęcia nocne - Oppo Reno3 Pro

8. Próbka nagrania

Oppo Reno3 Pro ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K. Na całe szczęście mamy tutaj optyczną stabilizację obrazu, ale dodatkowo możemy mieć cyfrową stabilizację obrazu, która jest nazwana przez producenta Ultrastabilizacją. Co do samych filmów, to nie są one złe. Przynajmniej podczas nagrywania możemy przełączać się między wszystkimi aparatami. Szkoda, że przy przełączaniu jest taki błysk, ale na szczęście można podczas edycji wyciąć. Przyznać muszę, że tym telefonem uda się nagrać naprawdę ładne filmy, które nie będą tylko pamiątką z dnia codziennego, ale także z jakiejś wycieczki, czy czegoś innego.

Podsumowując

Oppo Reno3 Pro

Oppo Reno3 Pro nie jest najtańszym modelem, ale nie jest także najdroższym. Dzięki jego cenie może być to naprawdę hit, a jak jeszcze jego cena spadnie odrobinę, to myślę, że będzie się wtedy sprzedawać rewelacyjnie. Mnie się super z niego korzystało, a no i zdjęcia wykonywało mi się nim super. Można to zobaczyć nie tylko po galerii zdjęć, ale także po tapetach, które wykonałem tym modelem. Dlatego mogę każdemu polecić ten model.

Zdjęcia wykonane Oppo Reno3 Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?