Fototest – Samsung Galaxy A50

Samsung Galaxy A50

Jakiś czas temu miałem okazję testować dla Was aparaty w Samsungu Galaxy A70, teraz przyszedł czas, abym to Wam pokazał, jak sprawdzają się aparaty w młodszym bracie A70, czyli w telefonie Samsung Galaxy A50. Od razu mogę powiedzieć, że mam bardzo mieszane uczucia co do tego urządzenia, ponieważ niekiedy zdjęcia wychodzą super, a niekiedy, to jest aż tragedia. Różnie bywało z tym urządzeniem, ale zaraz dowiecie się więcej na ten temat.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia pięciu zalet i wad aparatów w tym urządzeniu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy A50

Samsung to urządzenie wyposażył w cztery aparaty. Trzy z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 25 Mpx z przesłoną f/1.7. Drugi aparat to aparat szerokokątny z matrycą 8 Mpx i przesłoną f/2.2. Trzeci aparat jest do głębi ostrości i posiada matrycę 5 Mpx z przesłoną f/2.2.

Przednia kamerka to aparat 25 Mpx z przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wychodzą dosyć dobrze, jakość i szczegółowość zdjęć jest na dobrym, a nawet bardzo dobrym poziomie. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję od Samsunga, czyli optymalizator scen. Dobrze, że mamy tutaj ten HDR, ponieważ on czasami dużo nam pomoże. Czasami przy takim oświetleniu kolory są źle odzwierciedlone, czasami jest to wina sztucznej inteligencji, a czasami złego dobrania balansu bieli. Trzeba niestety na to uważać przy tym modelu.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy A50

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy A50

3. Słoneczna pogoda

Przy słonecznej pogodzie jest odrobinę lepiej, ale czasami biel może wpadać w szary i trzeba zwracać na to uwagę. Tak to sama jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie i nie można się do tego przyczepić (odrobinę gorzej jest z szerokim kątem, ale te zdjęcia możecie zobaczyć w galerii podlinkowanej na końcu recenzji). Przynajmniej HDR sprawdza się dosyć dobrze i cienie nie są takie duże i mocne. Niekiedy zdjęcia wykonane w tych warunkach mogą się bardzo podobać, ale niestety nie jest tak zawsze, a szkoda.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy A50

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy A50

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane tym telefonem mogą się podobać, ponieważ ich jakość i szczegółowość jest na bardzo dobrym poziomie. Przynajmniej autofocus działa w tym urządzeniu sprawnie i nie można na niego narzekać. Czasami kolory również mogą się tutaj nie zgadzać i trochę to boli. Przynajmniej nie można narzekać na głębie ostrości, która jest ładna i plastyczna. Dodam jeszcze, że mamy tutaj tryb portretowy, czyli Live Focus — działa on bardzo dobrze na tym Samsungu i muszę przyznać, że można tym telefonem zrobić ładne portrety (przy dobrym oświetleniu).

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy A50

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy A50

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że w obu warunkach oświetleniowych nie jest źle. W naturalnym oświetleniu i sztucznym autofocus radzi sobie bardzo dobrze i nie można na niego narzekać. Balans bieli, nie działa aż tak dobrze w sztucznym oświetleniu, ale za to w naturalnym oświetleniu w pomieszczeniu poradził sobie całkiem nieźle — są właśnie takie wyjątki, że raz działa coś dobrze w tym Galaxy, a raz nie. Mam ogromną nadzieję, że Samsung poprawił to jakąś aktualizacją, albo będzie miał zamiar jeszcze to poprawić.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy A50

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy A50

6. Przednia kamerka

Jeżeli chodzi o przednią kamerkę, to nie ma źle jak oczywiście na tego typu urządzenie. Szczerze mogę powiedzieć, że myślałem, iż będzie o wiele gorzej, patrząc na niektóre zdjęcia z głównego aparatu i szerokokątnego. Na szczęście jest dobrze, nawet w średnich warunkach oświetleniowych i przyznać muszę, że osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone z przedniego aparatu w tym Galaxy A50. Dodam jeszcze, że mamy tutaj dwa tryby: wąski i szeroki. Polecam wykonywać zdjęcia w trybie szerokim, ponieważ wtedy te zdjęcia według mnie są o wiele lepsze.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy A50

Przednia kamerka - Samsung Galaxy A50

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia wykonane w nocy tym telefonem nie są najgorsze, chociaż myślałem, że w trybie automatycznym wraz z optymalizatorem scen zdjęcia będą o wiele lepsze. Głównie mi chodzi o jasność i ilość ziarna na zdjęcia. Oczywiście mamy tutaj tryb nocny i tryb profesjonalny. W trybie nocnym zdjęcia wychodzą o wiele jaśniejsze, ale ziarna i szumów jest znacznie więcej — chociaż też nie zawsze, bo to zależy od ilości światła. W trybie profesjonalnym nie mamy nawet możliwości zmiany czasu naświetlania, więc polecam korzystać z trybu nocnego lub automatycznego.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy A50

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy A50

8. Próbka nagrania

Samsung Galaxy A50 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Niestety nie mamy tutaj stabilizacji, ale jest za to tryb Duża stabilność, który według mnie jest tragiczny w tym modelu. Co do samego nagrania to powiedzieć muszę, że niestety Galaxy A50 nie umie w filmy i to bardzo. Tym telefonem nie nagramy żadnych ładnych filmów, tym bardziej przy dużej stabilności, gdzie jeszcze bardziej tracimy na jakości.

Podsumowując

Samsung Galaxy A50

Samsung Galaxy A50 nie jest drogim sprzętem, ale w tej cenie nie ukrywam, że oczekiwałbym czegoś lepszego. W tych pieniądzach można znaleźć urządzenia, które np. lepiej będą radzić sobie z nagrywaniem, nawet w tej rozdzielczości Full HD. No cóż, nie będę aż tak narzekać na ten telefon, bo też zdarzały i pozytywne momenty. Jednak czy polecam ten telefon? Szczerze mogę powiedzieć, że nie dla wszystkich. Osoby, które nie patrzą aż tak na zdjęcia i robią zdjęcia raz na jakiś czas.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy A50 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?