Fototest – Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3

Trochę było mi czekać na testy Xiaomi Mi Mix 3. Na całe szczęście dotarł do mnie cały i zdrowy, dzięki czemu mogłem w spokoju przetestować aparaty w tym konkretnym modelu. Jak możecie pamiętać lub nie, to bardzo miło wspominam aparaty w urządzeniu Xiaomi Mi Mix 2S — byłem z niego bardzo zadowolony i w dalszym ciągu go polecam. Jak będzie w przypadku Mi Mix 3? Czy też mnie on zauroczył i będzie w stanie go polecać innym? Zaraz będziecie mogli się przekonać.

Zanim jednak przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do rozpakowania tego telefonu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi to urządzenie wyposażyło w cztery aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat (szerokokątny) posiada matrycę 12 Mpx z przesłoną f/1.8 — dodatkowo posiada OSI (optyczną stabilizację obrazu). Drugi aparat (teleobiektyw) posiada matrycę 12 Mpx z przesłoną f/2.4.

Na przodzie urządzenia znajdują się dwa aparaty. Główny o matrycy 24 Mpx i dodatkowy o matrycy 2 Mpx do efektu bokeh. Niestety producent nie podaje jakie zastosował przesłony w przednich aparatach.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wychodzą naprawdę dobrze. Sama szczegółowość i jakość zdjęć na bardzo dobrym poziomie. Nawet jasność jest poprawna i można to uznać za ogromny plus. Na całe szczęście w tym urządzeniu posiadamy automatyczne HDR, dzięki czemu cienie są w miarę dobrze rozjaśnione, a już wspomniana jasność jest na odpowiednim poziomie. Oczywiście wspomnieć muszę o kolorach, ponieważ w tym urządzeniu mamy sztuczną inteligencję, która niekiedy potrafi zepsuć zdjęcie, ponieważ bardzo mocno podkreśla niektóre kolory jak np. zielony. Jeżeli nie lubicie nasycony mocno kolorów, to polecam wyłączyć tryb AI — chociaż w niektórych momentach sztuczna inteligencja poprawia nam zdjęcie, przez co są one lepsze do odbioru przez inną osobę.

Pochmurna pogoda - Xiaomi Mi Mix 3

Pochmurna pogoda - Xiaomi Mi Mix 3

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę są równie dobre, jak w odrobinę gorszych warunkach oświetleniowych. Szczegółowość i jakość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Nawet cienie dzięki HDR nie są takie mocne, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że zdjęcia przy takim oświetleniu mają odrobinę większy kontrast (nawet przy wyłączonej sztucznej inteligencji), przez co cienie mogą wydawać się mocniejsze — na całe szczęście nie zajmują one większości naszych zdjęć. Powiedzieć muszę o kolorach, które są naprawdę dobrze nasycone i poprawnie odwzorowane. Dodatkowo jeszcze muszę Wam powiedzieć, że niestety biały momentami wydaje się, że jest przepalona — na całe szczęście tylko tak może się wydawać w trybie automatycznym przy wyłączonej sztucznej inteligencji. Przy włączonej sztucznej inteligencji jest o wiele lepiej i o to nie trzeba się bać.

Słoneczna pogoda - Xiaomi Mi Mix 3

Słoneczna pogoda - Xiaomi Mi Mix 3

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to muszę pogratulować Xiaomi, bo zdjęcia, jeżeli wyjdą ostre, to są po prostu świetne. Czemu jak wyjdą ostre? Bo niestety tak jak już mogłem to zauważyć w wielu urządzeniach od tego producenta, to nie zawsze autofocus jest w stanie wyostrzyć nam obiekt z kilkunastu centymetrów, nawet jak sami będziemy wybierać punkt ostrości. Sprawa się zmienia, jak przejdziemy na tryb profesjonalny i manualnie będziemy zmieniać ostrość. Powracając do zdjęć, to muszę przyznać, że mają one bardzo dobrą szczegółowość oraz jakość, a same kolory są bardzo dobrze odwzorowane. Mi Mix 3 umie w zdjęcia makro i nie można tego zaprzeczyć. Dodać jeszcze muszę, że Xiaomi poprawiło odrobinę tryb portretowy i już o wiele lepiej wyglądają zdjęcia wykonane w tym trybie.

Zdjęcia makro - Xiaomi Mi Mix 3

Zdjęcia makro - Xiaomi Mi Mix 3

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to przyznać muszę, że najgorzej nie jest. Co jest chyba najważniejsze, to przynajmniej nie mamy poszarpanych i rozmazanych krawędzi, jak zdarza się to w innych urządzeniach, nawet w podobnej cenie. Sama szczegółowość i jakość zdjęć w obu oświetleniach jest na bardzo dobrych poziomie. Chociaż można zauważyć, że główny aparat w Mi Mix 3 lepiej radzi sobie ze szczegółowością przy naturalnym oświetleniu. Ważne jest też to, że przynajmniej kolory są poprawnie odwzorowane (nawet przy włączonej sztucznej inteligencji) i dobrze nasycone.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Mi Mix 3

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Mi Mix 3

6. Przednia kamerka

Muszę przyznać, że przednia kamerka w tym urządzeniu jest naprawdę bardzo dobra i można już na samym wstępie powiedzieć, że dla osób, które robią sobie dużo zdjęć typu selfie, to ten telefon jest dla nich stworzony. Zdjęcia w średnich warunkach oświetleniowych mają bardzo dobra jakość, tak samo szczegółowość. Kolory są również w porządku i nie można mieć do nich zastrzeżeń. Przynajmniej dzięki tym kolorom widać, że balans bieli działa tak jak powinien i można być z tego zadowolony. Chyba nie muszę już nawet wspominać, jak w bardzo dobrych warunkach oświetleniowych wyglądają zdjęcia.

Przednia kamerka - Xiaomi Mi Mix 3

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane tym telefonem są naprawdę bardzo dobre nawet w trybie automatycznym. Oczywiście muszę i tak powiedzieć, że jaśniejsze i lepsze zdjęcia można wykonać w trybie nocnym. Jednak i tak muszę przy trybie automatycznym powiedzieć, że da się zrobić ładne i przede wszystkim jasne zdjęcia, które nie jednego zaciekawią. Przynajmniej takie zdjęcia można spokojnie pokazać znajomym i wrzucić na przeróżne portale społecznościowe. Trzeba pogratulować temu producentowi za to, jak ten Mi Mix 3 radzi sobie w nocy.

Zdjęcia nocne - Xiaomi Mi Mix 3

Zdjęcia nocne - Xiaomi Mi Mix 3

8. Przykładowe wideo

Xiaomi Mi Mix 3 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Na całe szczęście w głównym aparacie posiadamy optyczną stabilizację obrazu, ale dodatkowo mamy możliwość włączenia elektronicznej stabilizacji obrazu co poprawi jeszcze bardziej nasz film. Co do samego nagrania to przyznać muszę, że sama jakość i szczegółowość nagrań jest poprawna. Jedynie można się przyczepić do kolorów, a szczególnie do balansu bieli — czasami zmienia się w nieoczekiwanych momentach i Xiaomi powinno to poprawić. Jeżeli chodzi o stabilizację, to niestety sam OIS nie daje sobie rady i lepiej go wspomóc elektroniczną stabilizacją. Przynajmniej autofocus działa poprawnie i o niego można być spokojnym.

Podsumowując

Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3 to nie jest aż tak drogie urządzenie. Oczywiście cena już odrobinę zmalała, więc aktualnie można ten telefon znaleźć w naprawdę rozsądnych pieniądzach, jednak czy warto zastanawiać się nad wyborem tego urządzenia pod względem aparatów? Tak jak już wcześnie wspomniałem byłem bardzo zadowolony z aparatów w Mi Mix 2S i już teraz mogę Wam powiedzieć, że z aparatów w Mi Mix 3 jestem jeszcze bardziej zadowolony. Ja bym tylko prosił, aby Xiaomi poprawiło w końcu w swoich urządzeniach możliwość robienia zdjęć z bliska (chociaż nie wiem jeszcze, jak to wygląda w Mi 9). Ja polecam to urządzenie i na pewno będziecie z niego zadowoleni, serio!

Zdjęcia wykonane Xiaomi Mi Mix 3 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?