Fototest – Xiaomi Redmi Note 9s & Mi Band 5

Xiaomi Redmi Note 9s

Na testy ostatnio trafił do mnie Xiaomi Redmi Note 9s. Już mogliście przeczytać na blogu recenzję aparatów w telefonie Redmi Note 9 Pro, więc w końcu przyszedł czas na model s. Jak w nim sprawdzały się aparaty? Czy byłem z niego zadowolony? Tego będziecie mogli się przekonać poniżej. Dodać jeszcze muszę, że w trakcie testów tego modelu otrzymałem opaskę Mi Band 5, więc pod koniec recenzji będzie mogli przeczytać moją opinię na jej temat.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania
 9. Mi Band 5

1. Specyfikacja

Xiaomi Redmi Note 9s

Xiaomi wyposażyło ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.79
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 5 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.48

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wychodzą, tak jak trzeba. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję. Co do sztucznej inteligencji, to ogromnie zaskoczył mnie ten model, że kolory są nawet naturalne i nie są przekoloryzowane. W oczy rzucił mi się także fakt, że jak tryb AI się nie uruchomi, to zdjęcia są ciemniejsze i warto wtedy pobawić się ekspozycją.

Pochmurna pogoda - Xiaomi Redmi Note 9s

Pochmurna pogoda - Xiaomi Redmi Note 9s

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wychodzą równie dobrze co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie jak na taki telefon. Automatyczny HDR może nie sprawdza się tak świetnie, jak czasami to bywa u niektórych producentów, ale mało co pamiętam, aby w telefonach Xiaomi HDR działał świetnie. Sztuczna inteligencja nie podsyca za bardzo kolorów i dobrze to o niej świadczy. Przynajmniej możemy głównym aparatem wykonać ładne zdjęcia krajobrazowe w takich warunkach oświetleniowych. Dodać muszę, że trzeba uważać na szeroki kąt, ponieważ nie zawsze będzie on super działał — zdjęcia wychodzą o wiele ciemniejsze.

Słoneczna pogoda - Xiaomi Redmi Note 9s

Słoneczna pogoda - Xiaomi Redmi Note 9s

4. Zdjęcia makro

Ten Redmi został wyposażony w dedykowany aparat makro, nie jest to w końcu matryca 2 Mpx, a 5 Mpx — jednak w dalszym ciągu jakość zdjęć nie jest najlepsza i co jeszcze muszę zaznaczyć, to w tym modelu kolory bardzo mocno się różnią między główny aparatem a makro. Dobrze, że możemy tym głównym aparatem wykonać ładne tego typu zdjęcia, autofocus nie zawodzi, a głębia ostrości wygląda, tak jak trzeba — dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Mamy też tutaj tryb portretowy, który sprawdza się, tak jak trzeba i nie można na to narzekać.

Zdjęcia makro - Xiaomi Redmi Note 9s

Zdjęcia makro - Xiaomi Redmi Note 9s

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to w obu warunkach oświetleniowych jest tak, jak powinno być. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wychodzą dobrze, autofocus działa sprawnie, a kolory są poprawne. Co jest najważniejsze, to krawędzie są niestety poszarpane i rozmazane — Xiaomi powinno jeszcze nad tym popracować. Przy sztucznym oświetleniu również jest dobrze, autofocus działa szybko i sprawnie, jedynie kolory mogą czasami być cieplejsze.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Redmi Note 9s

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Redmi Note 9s

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu mocno mnie zaskoczyła, ponieważ w średnich warunkach oświetleniowych możemy wykonać ładne tego typu zdjęcia, które będą szczegółowe i dobre jakościowo. W lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wychodzą równie dobrze i co ważne, to tło nie jest prześwietlone na tego typu zdjęciach. Co jest również ważne, to kolory są odpowiednie i nie można na to narzekać. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - Xiaomi Redmi Note 9s

7. Zdjęcia nocne

Xiaomi, a szczególnie Redmi nie miało jeszcze jakiegoś super telefonu do zdjęć nocny. Oczywiście były wyjątki, ale to przy urządzeniach flagowych i to szczególnie przy serii Mi. Redmi Note 9s nie jest może najlepszy do zdjęć w takim oświetleniu — w trybie automatyczny zdjęcia są ciemne, ale na szczęście widać na nich to, co trzeba. Co mnie i tak zaskoczyło, to niestety tryb nocny nie jest lepszy i zdjęcia będą również ciemne, jak w trybie automatycznym. Jednakże można to naprawić trybem profesjonalnym, bo w nim możemy zrobić o wiele jaśniejsze zdjęcia — jednak trzeba umieć dobrać odpowiednie parametry.

Zdjęcia nocne - Xiaomi Redmi Note 9s

Zdjęcia nocne - Xiaomi Redmi Note 9s

8. Próbka nagrania

Xiaomi Redmi Note 9s ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Co ważne, to w najwyższej rozdzielczości możemy włączyć cyfrową stabilizację obrazu, która nie działa rewelacyjnie w urządzeniach Xiaomi, jednak lepiej z nią nagrywać niż bez niej. Co do samych filmów to nie wyglądają one źle i można nagrać spokojnie ładne filmy tym telefonem — tylko ze stabilizacją i z głównego aparatu.

9. Mi Band 5

Mi Band 5

Jak sprawdził się u mnie Xiaomi Mi Band 5? Właściwie, to jak on się dalej u mnie sprawdza? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że nie używałem wcześniej żadnych zegarków/opasek inteligentnych prywatnie, więc ciężko było mi się przyzwyczaić, że noszę Mi Banda 5 cały czas na ręce. Teraz nie mam już z tym problemu i czasami jest mi dziwnie, jak muszę zegarek ściągnąć z ręki i go podłączyć do ładowania.

Bardzo lubię wszystkie funkcje w tej opasce, szczególnie tą, dzięki której możemy zdalnie wykonywać zdjęcia — zawsze mi tego brakowało przy testach innych zegarków, czy opasek. Tutaj się to znajduje i świetnie się sprawdza! Jedną jeszcze z ciekawszych funkcji tej opaski, jest to, że możemy sobie ją spersonalizować, tak jak chcemy. Ja ustawiłem sobie tapetę i co porę roku będę sobie ją zmieniał. O baterii nie będę się wypominał, bo według mnie mam wadliwy model, bo niektórym znajomym o wiele lepiej trzyma bateria, a mamy takie same ustawienia, więc nie wiem, o co chodzi. Nie mniej jednak bardzo polecam nowego Mi Banda, szczególnie przez nową opcję zdalnej migawki.

Mi Band 5

Podsumowując

Xiaomi Redmi Note 9s

Xiaomi Redmi Note 9s nie jest drogim telefonem, więc czy warto się interesować tym telefonem? Redmi spisał się u mnie dosyć dobrze, zdjęcia może nie są świetne i na pewno z Redmi Note 9 Pro wychodzą o wiele lepiej. Jednak spokojnie można zastanowić się nad tym telefonem, jeżeli tylko nie wykonujemy dużo zdjęć lub nie nagrywamy dużo filmów, a nasz budżet jest ograniczony. Spokojnie możecie brać ten model pod uwagę.

Zdjęcia wykonane Xiaomi Redmi Note 9s -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?