Recenzja – Teufel Radio 3sixty (2020)

Teufel Radio 3sixty (2020)

Ostatnio na testy trafił do mnie Teufel Radio 3sixty, jak możecie pamiętać, to miałem u siebie już ten głośnik: TEST. Jest to jednak nowsza wersja, kultowego głośnika tego producenta. Teufel dodał kilka usprawnień do niego, które może nie były aż tak konieczne, ale kiedy zaczynamy używać nowej wersji Radia, to nie będziemy umieć wrócić już do poprzedniej. No dobrze, ale jak sprawdził się u mnie Radio 3sixty (2020)? Tego przekonacie się poniżej.

Na początku powiedzieć jeszcze muszę, że bardzo zaskoczył mnie ten model, nie tylko tym, że ma kolorowy wyświetlacz i został poprawiony dźwięk, ale także w zestawie otrzymujemy pilot. Pilotem możemy kontrolować naszym Radiem — w poprzedniej wersji trochę mi tego brakowało, ale dopiero teraz się o tym przekonałem, kiedy zacząłem testować najnowszego Teufela.

 1. Specyfikacja
 2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy Teufela Radio 3sixty (2020):

 • Ulepszony następca Radio 3sixty z dźwiękiem 360 stopni
 • Nieograniczone możliwości stramingu
 • Odtwarzanie radia przez DAB+, Internet lub FM
 • Odtwarzanie muzyki przez: Amazon Music, Spotify, USB bezpośrednio ze smartfona
 • Kompatybilność z Alexa
 • Pamięć do 30 stacji radiowych
 • Budzik z dwoma czasami alarmu
 • Sterowanie za pomocą pilota lub Teufel Remote App (oraz bezpośrednio na urządzeniu za pomocą pokręteł i przycisków)
 • Duży, kolorowy i wygaszany wyświetlacz
 • Wejście AUX
 • Funkcja powerbanku
 • Stabilna antena teleskopowa
 • Funkcja auto-power on/off

Jak widać, w tym głośniku znajdziemy mnóstwo funkcji, które mogą zaważyć na tym, czy wybierzemy ten głośnik. Niektórzy może to aż odrzucać, bo pomyślą, że jest on drogi — jednak powiedzieć od razu mogę, że nie jest on drogi patrząc na innych producentów. Najważniejsza funkcja tego radia, to fakt, że mamy tutaj tradycyjne i internetowe radio.

Jedną z jeszcze najciekawszy funkcji tego głośnika, to funkcja powerbanka, która zawsze może się przydać, kiedy to mamy zajęte gniazdka, a chcemy podładować telefon, kiedy to puszczamy z niego muzykę — chociaż warto pamiętać, że ten głośnik spokojnie możemy połączyć z WiFi i z niego puszczać muzykę poprzez np. Spotify.

Teufel Radio 3sixty (2020)

2. Moje wrażenia

Teufel Radio 3sixty (2020)

Jakie są moje wrażenia dotyczące tego głośnika? Otóż bardzo przypadł mi on do gustu. Nie jest, to może nowoczesna stylistyka, że mamy całkowity minimalizm, bo mamy pełno przełączników i przycisków, ale jest to styl, który może się nam się spodobać. Na ogromny plus idzie na pewno kolorowy wyświetlacz, którym jest o wiele lepszy niż w poprzedniej wersji Radia. Teraz możemy z łatwością wszystko wyświetlać i widzieć, a także możemy sobie wyświetlać okładki utworów, kiedy puszczamy muzykę przez streaming internetowy.

Co do samego dźwięku, to nie przypuszczałem, że Teufel aż tak poprawi się względem wersji z 2019 roku. Dźwięk z tego głośnika jest naprawdę super, słychać, że gra on we wszystkie strony (dźwięk 360 stopni). Bardzo przyjemnie umilał mi nie tylko czas podczas pracy, ale także podczas odpoczynku, kiedy to chciałem posłuchać trochę lekkiej muzyki, a czasami z mocnym bassem. Dodatkowo mamy tutaj equalizer, dzięki któremu możemy dostosować barwę dźwięku pod nasze preferencje. Dzięki też pilocikowi nie musiałem brać telefonu do ręki lub włączać komputera, aby puścić muzykę. Wystarczyło, że wybrałem odpowiedni program na pilocie i wszystko samo zaczęło działać — jest to naprawdę świetne udogodnienie.

Teufel Radio 3sixty (2020)

Teufel Radio 3sixty (2020)

Podsumowując

Teufel Radio 3sixty (2020) nie jest drogim sprzętem, patrząc na to, co on oferuje i jak on gra. Radio zadowoli każdego, a także będzie on świetnie wyglądającym urządzeniem w naszym domowym zaciszu. Mnie bardzo się ten głośnik spodobał i naprawdę spokojnie mógłbym go mieć u siebie w domu. Więc jeżeli zastanawiacie się nad fajnym głośnikiem WiFi do swojego domu, to śmiało możecie się nad nim zastanowić, bo na pewno się na nim nie zawiedziecie. Radio 3sixty (2020) to idealny kompan do słuchania muzyki w domu.

Teufel Radio 3sixty (2020)

Co sądzisz o tym głośniku?